Γ’ Εθνική: Ο Άρης είναι εδώ!

Γ’ Εθνική: Ο Άρης είναι εδώ!



Ζωντανός για την άνοδο στη Football League έμεινε ο Άρης. Οι «κίτρινοι» με γκολ του Γκόλια (50’) κέρδισαν με 1-0 τον Πανσεραϊκό στο ντέρμπι του «Κλεάνθης Βικελίδης» και μείωσαν τη διαφορά από την κορυφή στον ένα βαθμό.

Σπουδαία νίκη στη μάχη για την άνοδο πανηγύρισε ο Άρης. Οι Θεσσαλονικείς νίκησαν με 1-0 τον Πανσεραϊκό στο ντέρμπι του «Κλεάνθης Βικελίδης» και μείωσαν την απόστασή τους από την κορυφή στον έναν βαθμό.

Οι «κίτρινοι» ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος, ωστόσο δεν κατάφεραν να σκοράρουν, κάτι που ωστόσο πέτυχαν στο ξεκίνημα της επανάληψης με γκολ του Γκόλια στο 50’. Μετά από κεφαλιά του Καλογέρη, ο Γκόλιας κατέβασε τη μπάλα στην περιοχή και «έγραψε» το 1-0 με ωραίο σουτ.

Σουνάς και Ν΄Λουντούλου είχαν δύο σημαντικές στιγμές για ένα δεύτερο γκολ και στο 66’ τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα για τον Άρη, όταν ο Ολίσε άφησε τον Πανσεραϊκό με δέκα παίκτες.

Ο Άρης έχασε μεγάλες ευκαιρίες για να «κλειδώσει» τη νίκη, με τον Ν’ Λουντούλου να σημαδεύει το δοκάρι του Ανδρούτσου στο 71’, ενώ στο 83’ ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων απόκρουσε εντυπωσιακά τη κεφαλιά-ψαράκι του Πόι.

Το 1-0 έμεινε μέχρι το φινάλε, με τον Άρη να παίρνει τη νίκη και να μειώνει στο -1 την μεταξύ τους διαφορά πέντε αγωνιστικές πριν το φινάλε. Στο -1 από την κορυφή βρίσκεται και η Καβάλα, η οποία κέρδισε με 3-1 τον Άρη Ακροποτάμου.



Ομάδες που αφορά: ΑΡΗΣ, ΝΤΕΡΜΠΙ

Σχολιασμός

11 σχόλια:

στις 04/04/2015 18:42
erxontai

στις 04/04/2015 19:04
bravo re ari!!

στις 04/04/2015 19:15
ΑΝΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΟΥΜΕ

στις 04/04/2015 19:26
makari na epanelthei dinamika o arhs

στις 04/04/2015 19:46
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΞΗΓΗΣΩ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΕΙΩΣΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟ ΣΤΟΝ 1 ΒΑΘΜΟ ΚΑΙ ΙΣΟΒΑΘΜΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ.ΑΝ ΕΦΕΡΝΕ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΣΗΜΕΡΑ Ο ΑΡΗΣ ΤΟΤΕ ΚΑΤΑ 90% ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Ο ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ.ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΝΙΚΩΝ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ.Ο ΑΓΩΝΑΣ ΚΛΕΙΔΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΙΝΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΒΑΛΑ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ.ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ Ο ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΔΙΠΛΟ ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΝΙΚΕΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΘΑ ΒΓΕΙ ΠΡΩΤΟΣ.ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΝ ΣΚΟΝΤΑΨΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ Ο ΑΡΗΣ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ ΣΤΗΝ Β' ΕΘΝΙΚΗ.ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ 2 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ (ΚΑΒΑΛΑ-ΣΕΡΡΕΣ) ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ.ΠΑΝΤΩΣ Η ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΡΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ SUPERΛΙΓΔΑ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΖΩ.ΒΑΣΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑΣ,ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ.

στις 04/04/2015 20:51
κοντρα στην διαιτησια τα καταφεραμε! μπραβο και καλη συνεχεια

στις 05/04/2015 13:00
η θεση του Αρη ειναι στην Α ερασιτεχνικη η Γ εθνικη ειναι μεγαλη κατηγορια για τον Αρη.

στις 05/04/2015 13:18
ξανα ο σκορδασ προεδροσ...

στις 05/04/2015 18:21
nigga εαν η δικη μας θεση ειναι στην Α ερασυτεχνικη εσυ δεν θα επρεπε να υπαρχεις πουθενα ρε μαλακα! και δεν σε καταλαβαινω ρε πουστη τοσο κομπλεξικοι ΕΙΣΤΑΙ πια;

στις 08/04/2015 12:30
Καλως να ερθουν τα Αριανα κι ο Ηρακλακος να δυναμωσει η πολη. Να κατεβαζει 3 ομαδες η Κρητη και η ΣΑΛΟΝΙΚΑ 1 ........... ελεος !! Να ξαναμπουκαρουν οι Θεσσαλονικεις και να πανε στον πατο τα λιμα των Αθηνων , Πανιωνακος, Ατρομητακος , Γαυρακος κι οτι αλλο κακο συναπαντημα χαμουτζιδικο μολυνει το περιβοητο Ελληνικο ποδοσφαιρακι !!

στις 08/04/2015 12:37
MHTSOTAKH 2015 βλακα ........... για να λες μαλακιες πρωτο εισαι, αφροψαρο !! Ετσι εχεις μαθει βλαμενο γατι ......... κανεις και κριτικη τους αλλους χωρις επιχειρηματα μονο ετσι ....... να'χαμε να λεγαμε ...... χαζοχαρουμενη κοκκινοσκουφιτσα !! Η Γιαννιωτικη πουτσα δεν μας ειπες ρε πουτανακι ....... καλη ???

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.