Επεισόδια και εισβολή οπαδών στη Λεωφόρο! (video)

Επεισόδια και εισβολή οπαδών στη Λεωφόρο! (video)



Ξέφυγε η κατάσταση στη Λεωφόρο μιάμιση ώρα πριν από τη σέντρα του ντέρμπι Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός καθώς οπαδοί των γηπεδούχων εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και κυνήγησαν παίκτες των «ερυθρόλευκων» που έφυγαν στ’ αποδυτήρια.

Σοβαρά επεισόδια ξέσπασαν στη Λεωφόρο λίγη ώρα πριν από τη σέντρα του ντέρμπι Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός.

Όλα ξεκίνησαν μετά από απόπειρα του Βαγγέλη Μαρινάκη να μπει στον αγωνιστικό χώρο, καθώς οπαδοί του Παναθηναϊκού του πέταξαν αρκετές φωτοβολίδες, με αποτέλεσμα ο πρόεδρος του Ολυμπιακού να οδηγηθεί αμέσως στ' αποδυτήρια.

Ωστόσο τα επεισόδια δεν σταμάτησαν εκεί. Στην αναγνωριστική βόλτα από τους τερματοφύλακες του Ολυμπιακού έπεσαν φωτοβολίδες ενώ στη συνέχεια τα πράγματα ξέφυγαν, με οπαδούς του Παναθηναϊκού να κάνουν «ντου» στον αγωνιστικό χώρο και τους παίκτες των «ερυθρόλευκων» να φεύγουν στα αποδυτήρια.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Περέιρα βρέθηκε στο πέταλο των οργανωμένων και φέρεται να είπε σε φίλο του Παναθηναϊκού: «Μπες μέσα, χτυπήστε εμένα», ενώ κάποιοι προσπάθησαν να χτυπήσουν τον Αντώνη Νικοπολίδη.

Ακολούθησε η επέμβαση των δυνάμεων των ΜΑΤ που έκαναν χρήση χημικών, ενώ σημειώθηκαν και συγκρούσεις με οπαδούς. Λίγη ώρα αργότερα μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες του Παναθηναϊκού προκειμένου να ηρεμίσει η κατάσταση.




Ομάδες που αφορά: ΝΤΕΡΜΠΙ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

27 σχόλια:

στις 22/02/2015 18:52
Δεν πειραζει τα επομενα εντος εδρας παιχνιδια ο λαγος θα τα παιζει χωρις φιλαθλους τοτε θα γελαμε καλα

στις 22/02/2015 18:56
Τρεεεεεχα Βαγγελαααα !!!!! χαχαχαχα

Τρεχα να χασεις κανα κιλο που θες να το παιξεις και χουλιγκαν βρε κλασομπανιερα !!!

στις 22/02/2015 19:05
Δεν είμαι ούτε βάζελος ούτε γαύρος ούτε με κάποια από τις ονομαζόμενες "μεγάλες" ομάδες.

Πριν τα γεγονότα το έγραψα στο χρονολόγιο μου, μπορείτε να το δείτε.

"Με τον Μαρινάκη παρόντα στο Ντέρμπι το παιγνίδι δεν θα τελειώσει. Γιαυτό άλλωστε πάει και εκεί.....μετά αποκλεισμός του Βάζελου από την έδρα του για 5-6 αγωνιστικές.-"

Αφού γονάτισε ο ΠΑΟΚ μόνος διεκδικητής ο ΠΑΟ, άρα πρέπει να τον "γονατίσουμε" και αυτόν, πάει στο γήπεδο μπαίνει και στον αγωνιστικό χώρο.

Τι περίμενε?? να του φέρουν καφέ οι βάζελοι?? χαχαχαχαχχ

Τιμωρίρα γηπέδου μέχρι τέλους πρωταθλήματος κεκλεισμένων των θυρών.

Άμοιρο Ελληνικό Πρωτάθλημα. Ελληνική "Σούπερ Λίγδα".-

στις 22/02/2015 19:07
Τιμωρία**

στις 22/02/2015 19:16
γαμω τον μαρινακη

στις 22/02/2015 19:16
τον χοντρο

στις 22/02/2015 19:17
ksilo ksilo story poustara to thrilo

στις 22/02/2015 19:43
Μόνο ο protobet το έπιασε το νόημα! Οι υπόλοιποι δεν βλέπετε πέρα από την μύτη σας, και ικανοποιείστε ΤΩΡΑ, ενώ από αύριο θα συνεχίσετε την κλάψα για τις κακές διαιτησίες, το παρασκήνιο, την παράγκα και την ατιμωρησία του Ολυμπιακού όταν κάνει τα ίδια σαν γηπεδούχος.

στις 22/02/2015 20:31
Είδαμε και Τις τιμωρίες που τρώει ο γαύρος..

στις 22/02/2015 22:17
ΤΙΜΩΡΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΚΑΙ ΣΕ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ !!!!!

στις 22/02/2015 23:01
Στο Καραισκακης δεν γινονται αυτα.Α κατσε λιγο...Μαλλον ΓΙΝΟΝΤΑΙ αλλα ΔΕΝ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ!Οκ μαγκες!

στις 22/02/2015 23:22
protobet poso dikio exeis.......aw einai kala to kolokykloma toy marinakh poy ta katafernei panta..me ton sisse den eixe tiporithei o kologayros...twra tha doyma paradeigmatikh timwria....apla tha perimenw kai thn timwria toy gayrou me ton paok sto volley..filia polllaaaaaaaa

στις 22/02/2015 23:31
etsi trexoun kai oi gauroi xaxaxa mia zoh sto treksimo re mounopana kai opadika kai stin kanonikh sas zoh xestes hahahaha

στις 22/02/2015 23:44
Τελικά δυστυχώς,εμείς οι Έλληνες στα γήπεδα μόνο βγάζουμε τη μαγκιά(;) μας όλη ρε πούστη μου.Αν κάναμε τα μισά από αυτά που κάναμε στα γήπεδα,ούτε μνημόνια θα μας φέρναν ούτε θα μας δουλεύαν οι πολιτικοί,από φόβο μην τους γαμήσουμε!

ΥΓ:Καλός μαλάκας και ο προπονητής του Ολυμπιακού,φαίνεται να γούσταρε όλη αυτήν την αντίδραση των οπαδών,αλλιώς δεν εξηγήται αυτή η πρόκληση.

στις 22/02/2015 23:45
*Και βάζω και εμένα μέσα και τους δικούς μας οπαδούς για να μην πέσετε να με φάτε

στις 23/02/2015 01:17
protobet diladi fteei mono o marinakis gia tous filaflous pou mpikan mesa ??

ama eixan mialo den tha empenan gt tha ixeran tis sinepies

στις 23/02/2015 01:37
enstash o olimpiakos amesa ...mn eiste koroida re!!!afairesh 3 va8mwn st pao to ligotero(g na mn pw na katoxeiro8ei apo tr t prwta8lima st gayro),keklismenwn 5+ agwnistikwn kai apoklismoos apo tis eyrwpaikes diorganoseis 3 xronia...ADE mpravo enstash amesaaaaaa!!!

στις 23/02/2015 01:43
a kai mia enstash logw tou ligmenou hot dog tou marinakh mn ksexasoune

στις 23/02/2015 01:44
Μπραβο ρε jordan, πολυ καλα τα λες !!! ... και φιλε balatza φυσικα και εχει δικιο ο protobet, εσυ δηλαδη τι νομιζεις πως δεν ξερουμε τι γινεται ?? Νεοι ειμασταν και γερασαμε και ολο τα ιδια και τα ιδια. Μηπως και σε μας τα ιδια δεν πηγε να κανει ο μπουχεσας και ανεβηκε Θεσσαλονικη. Ομως εχει πλακα να βλεπεις τον χοντρο να τρεχει !! χαχαχαχα

στις 23/02/2015 10:18
TO ZHTHMA EINAI OTI Ο ΧΟΝΤΡΟΣ Ο ΜΠΟΥΛΗΣ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΩΝ ΑΝΤΙΠΑΛΩΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ.ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ.ΑΣ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΤΟ ΟΑΚΑ ΣΤΟΝ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ 60.000 ΟΠΑΔΟΥΣ.ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΠΡΩΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΟΥΧΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΣΟΥΒΛΙΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΣΕΝΤΡΑ ΤΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ.ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΜΠΑΓΛΑΡΩΜΕΝΟΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΜΠΑΚΑ ΤΟΝ ΔΙΑΙΤΗΤΗ.ΤΟΝ ΘΥΜΟΣΑΣΤΕ?ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΠΟΔΙ ΤΟΥ ΣΤΟ ΟΑΚΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΤΡΑΥΜΑΤΙΚΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ Ο ΜΠΟΥΛΗΣ.

στις 23/02/2015 10:27
KAI ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΕΚΛΕΙΣΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΘΥΡΩΝ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΜΕ ΞΑΝΘΗ,ΓΙΑΝΝΙΝΑ,ΑΣΤΗΡ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΚΑΙ ΠΑΟΚ.ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΧΑΛΑΡΑ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΓΑΒΡΑΚΙΑ.ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΕΣΕΙΣ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΑΛΛΕΣ ΓΚΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΒΑΣΕΙ ΤΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΤΟΥ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟΥ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΙΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΛΑΝΕΤΕ ΜΕΝΤΕΣ.ΘΑ ΧΕΣΤΕΙΤΕ ΠΑΝΩ ΣΑΣ.

στις 23/02/2015 12:22
Τελικα βλεπω οτι οι περισσοτεροι ειναι κατα της βιας στα γηπεδα

στις 23/02/2015 12:24
χρονια τωρα ο ευτραφης προεδρος ξερει καλα οτι τα πρωταθληματα κερδιζονται εξω απο τα γηπεδα...κ οι ανεγκεφαλοι φιλαθλοι πεσαν στην παγιδα του...οταν δεν εχεις ομαδα κανεις το παν για να φθειρης τον αντιπαλο...κριμα γιατι θα πεσει τιμωρια ...τρωνε 5-6 γκολ τον χρονο απο την μονη ομαδα εκτος παραγκας αλλα αλλα παντα βρισκουν τροπους....

στις 23/02/2015 13:44
ξεφτιλες!

στις 23/02/2015 14:29
μια ζωη τετοια κανετε εσεις οι γαυροβαζελοι

στις 23/02/2015 20:28
goal kai skilo ston poustara ton thrilo einai poutana tou marinaki h mana

στις 23/02/2015 22:04
MARINAKHH APTON KOLO SE GAMISAME MESA STIN LEWFOROO!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.