Κύπελλο Ιταλίας: Ο Γκόμες απέκλεισε την Ρόμα (video)

Κύπελλο Ιταλίας: Ο Γκόμες απέκλεισε την Ρόμα (video)

Αφορά τον αγώνα ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ - ΑΤΑΛΑΝΤΑ


Με τον Μάριο Γκόμεζ να πετυχαίνει δύο γκολ, η Φιορεντίνα κέρδισε με 2-0 την Ρόμα στο «Ολίμπικο» και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει την Γιουβέντους.

Τι και εάν έφυγε ο Κουαδράδο; Με τέτοιες εμφανίσεις από τον Μάριο Γκόμες η Φιορεντίνα δεν… φοβάται τίποτα! Με δύο γκολ του Γερμανού φορ (έφτασε τα 5 στα τελευταία τρία παιχνίδια που αγωνίστηκε), οι «βιόλα» κέρδισαν με 2-0 την Ρόμα στο «Ολίμπικο» και «σφράγισαν» το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου.

Η Ρόμα είχε την υπεροχή στο πρώτο μέρος και δημιούργησε ευκαιρίες με τους Φλορέντσι, Λιάιτς και Ναινγκολάν για να πάρει προβάδισμα, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι κράτησαν το μηδέν. Η Φιορεντίνα ανέβασε ρυθμό στην επανάληψη, είχε καλή στιγμή στα πρώτα λεπτά με τον Ντιαμάντε και στο 65’ ο Γκόμες «έγραψε» το 1-0 μετά από ασίστ του Πασκουάλ.

Οι γηπεδούχοι, παρά τις ευκαιρίες των Κόουλ και Αστόρι, δεν κατάφεραν να αντιδράσουν και στο 89’ ο Γκόμες –μετά από νέα ασίστ του Πασκουάλ- «σφράγισε» τη νίκη-πρόκριση για την ομάδα του Μοντέλα, η οποία στον επόμενο γύρο θα αντιμετωπίσει τη Γιουβέντους για μια θέση στον τελικό.

Σε όλο το παιχνίδι αγωνίστηκε ο Μανωλάς, ενώ Τοροσίδης και Χολέμπας έμειναν στον πάγκο





Στοιχεία για τον αγώνα: ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ - ΑΤΑΛΑΝΤΑ
1Χ2OverUnder12X2
1.404.006.001.751.751.142.4
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.802.255.501.751.70
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.201.803.0015.00

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 04/02/2015 01:08
EM POU PAS ME XLEPA POU AKOMA PSAXNEIS TON MAURIA TON EXOUNE KSEFTILISI TIN ROMA MONO O MEGALOS TOTTI AXIZI STIN OMADA POU PAS ME MANOLA RE KARAGKIOZI.. STIN ITALIA IPARXI MONO MIA OMADA KAI LEGETE MEGALI KURIA MONO JUVE AFTI POU EXEI KANI TON OLIMPILAGO KSEFTILA STIN EUROPI TOU EXEI RIXI 7 EXEI FAEI TA PERISOTERA STIN ISTORIA TIS EUROPIS GIAUTO EINE KIA I PROTI POUTANA TIS EUROPIS DEN FTIAXNEIS OMDA ME POUTANAS GIOUS OPOS O XLEPAS KAI O MANOLAS POU TO PEZI OPADILIKI KAI TON GAMANE TA IDIA EKANE KAI STIN AEK TO EPEZE AEKTZIS O OLIMPILAGOS KSEREIS MONO ME POUSTIA NA PERNEIS TITLOUS NAUTHS O MPAMPAS POUTANA I MAMAA

στις 04/02/2015 01:36
WRAIOS MARENO.ETSIIIIIIII

στις 04/02/2015 01:40
mareno exeis faei 6 goal apo dinamo boucourestiou stin europi se glentane omades opos i estoril kai les gia ton olympiako

στις 04/02/2015 01:49
KATARXAS ESU MORI KARIOLA GIORGOS LIVERPOUL GIATI THIXTISKE GAMO TIN LIVERPOUL TIN POUTANA I MIPOS EISE GAY-RO LIVERPOUL MAZI VLAKA DEN KSEREIS TI EISE THA MOU EPIES KAI OTI EXO FAEI 6 ESU EXEIS FAEI 7 MORI KARIOLA APO TIN JUVE POU TIN EXO PELATISA MALAKA 10 XRONE MATHE MPALITSA POUTANA MONO EGW TELIKO VLKAA THA MOU MOU PEIS TO PARAMITHI ROZ FANELA PROVATAKI EXW RIKSI 8-2 SE OLIMPILAGO I PANATHA TOUS EMATHE MPALA EGE SE KSEPARTHENIEPSA GIAUTO MOGO SULOGOS MEGALOS DEN IPARXI ALOS EIMASTE O MEGALITEROS SULOGOS STIN ELLADA KSEFTILAAA SE EXOUNE KANI EPIXIRIS O XONTROS SE VGAZI EUROPI TA OIKONOMAEI ETSI PROVATA THA KINETE MIA ZWH POUSTROLAOS TOU STOLOU

στις 04/02/2015 11:38
ΒΟΥΛΩΣΕΤΟ ΡΕ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΚΟΡΗ ΜΑΡΕΝΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΤΗΣ ΘΕΙΑΣ ΣΟΥ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΟ ΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΠΕΛΑΤΗ ΤΗΣ ΟΝΤΕΝΣΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΑΚΑΜΠΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΕΣΥ ΣΤΟ ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΦΕΤΟΣ ΕΓΙΝΕΣ ΞΕΦΤΙΛΑ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ.ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΜΑΣΑΣ ΕΧΕΤΕ ΑΛΑΦΟΥΖΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

στις 04/02/2015 12:29
SOU GAMAO TO MOUNI TIS MANAS SOU MALKAA OLIMPILAGE PELATI TIN ISTORIA POU EXO EGW STIN EUROPI ESU POTE SOU RE MLK OUTE STA ONEIRA SOU MALAKIZMENO MIA ZWH THA SE GAMAME PALIOKARIOLI PROVATAKI TOU PEIREA GAMO TON PEIREA OLO

στις 04/02/2015 12:34
Μονο Juve μαγκες !!!!

στις 04/02/2015 13:01
ΜΑΘΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΡΕ ΟΡΚ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΙΛΑ ΟΚ;; ΕΣΥ ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΚΑΝΑ ΚΑΓΚΕΛΟ ΕΧΕΙΣ ΒΑΨΕΙ;ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΤΣΟΥ ΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ 1911 ΠΑΛΙΟ ΜΑΛΑΚΑ ΖΩΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΑΜΙΣΕΙΣ ΕΣΥ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ.ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣ ΠΕΙΡΑΙΑΣ ΒΑΖΕΙΣ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΜΩΡΗ ΠΑΛΙΟ ΠΟΥΤΑΝΑ.Α ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ

στις 04/02/2015 13:49
RE MALAKA GAY-RE AMPALE GIAUTO EISE PROVATO KAI AMPALOI OLI I GAY-ROI TO 2008 VGIKA 1 STON OMILO ME TIN INTER TOU MOURINIO POU TO SIKOSE KIOLAS MALAKA TIN GAMISA 0-1 MESA STO MILANO VLAKA E VLAKA KAI PIRA KAI TIN PROTI THESI MATHE LIGO MPALITSA RE AXRISTE KAI DEUTERON BARCA DEN THA NIKISI POTE SOU OPOS KAI ALLES OMADES POU EXO KERDISI STIN EUROPI MALAKA E MALKA THA MOU PEIS ESU GIA MPALAA PROVATAKI

στις 04/02/2015 14:32
gamo to gavro kai to vazelo sas edo ine post gia ti fioredinara forza fioreeeeeeeeeeeeeeeeeee fiore 4everrrrrrrrrrrrrr

στις 04/02/2015 15:20
Τι εχεις να πεις μαλακα γιωργο γαμω την θυρα 7 και ολο τον πειραια πουτανες της ευρωπης σκατογαυροι μας λετε εσεις για ιστορια πουστρακια απο το 1925 μαλακισμενα 10χρονα που νομιζουν πως "γαμανε" πισω απο ενα pc και οπως λεει και ο μαλακας ο τσουκαλας αντε γεια

στις 04/02/2015 17:15
τζιμαρα πολυθ ασχοληθηκα δεν λεω τιποτε αλλο

στις 04/02/2015 17:15
*πολυ

στις 05/02/2015 00:39
είστε πολύ μαλάκες όλοι σας και ιδικά o mareno που όλο βρίζει. με κάνεις να ντρέπομαι που είμαι παναθηναικος. βρομίζεις το site!!!

στις 05/02/2015 00:42
αν είσαι έτσι και στην πραγματικότητα πρέπει να έχεις φάει πολύ ξύλο!

στις 05/02/2015 06:22
ti diaolo anasththike o gomez????????????????????

στις 05/02/2015 16:05
a re mareno .. exo dei kai xo dei vlakes.. ALLA FLORO SAN KAI SENA PROTI FORA VLEPO.. aniparxte poutsopnixti.! gama me ton kolo malaka provato..! kane beeeeee kai ante voska sto livadi gamo ti panagia sou ..! exete kai gnomi .. gamopeda..!

στις 05/02/2015 16:07
gamo oles tis ellinikes omades.. kai to kathe floro opado .. pou upostirizei tous roufianous tis xoras.. o3o malakesss..! anti na gelate me auta pou vlepete .. katheste kai ta pernete sovara..! gamo ti panagia tpt .. apogoiteusi eisaste..!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.