Θέλει Χάρα για την επίθεση ο Ολυμπιακός

Θέλει Χάρα για την επίθεση ο Ολυμπιακός



Ο Φράνκο Χάρα της Μπενφίκα είναι σύμφωνα με τις πληροφορίες ο εκλεκτός του Περέιρα για την επίθεση του Ολυμπιακού.

Για την απόκτηση του Αργεντινού Φράνκο Χάρα φέρεται να ενδιαφέρεται ο Ολυμπιακός, με τις πληροφορίες μάλιστα να αναφέρουν πως οι «ερυθρόλευκοι» βρίσκονται κοντά σε συμφωνία με τη Μπενφίκα για την απόκτηση του ποδοσφαιριστή.

Ο 26χρονος ακραίος επιθετικός φέρεται να προτάθηκε από τον Λουτσιάνο Γκαλέτι, που εργάζεται ως σκάουτερ στον Ολυμπιακό, και ο Περέιρα έδωσε το «οκ» προκειμένου η ομάδα να κινηθεί για την απόκτηση του (πιθανότατα με τη μορφή δανεισμού).

Ο Χάρα δεσμεύεται με συμβόλαιο με την Μπενφίκα έως και το καλοκαίρι του 2016, ωστόσο δεν υπολογίζεται τη φετινή σεζόν από τον Χόρχε Ζεσούς, μετρώντας μόλις 2 συμμετοχές στους «αετούς» (τελευταίο του παιχνίδι ήταν κόντρα στη Μποαβίστα στις 24 Αυγούστου).

Ο ποδοσφαιριστής άρχισε την καριέρα του στην Αρσεναλ Σαραντί, στην οποία αγωνίστηκε για τρία χρόνια (2007-10) για να κάνει στη συνέχεια το άλμα στην Ευρώπη για λογαριασμό της Μπενφίκα έναντι του ποσού των 5,5 εκατ. ευρώ.

Στην πρώτη του χρονιά στους «αετούς» σημείωσε 8 γκολ σε 34 παιχνίδια ωστόσο τα επόμενα χρόνια παραχωρήθηκε δανεικός σε Γρανάδα (35 ματς, 3 γκολ, 7 ασίστ), Σαν Λορέντσο (27 παιχνίδια, 2 γκολ) και Εστουδιάντες (24 συμμετοχές, 4 γκολ).

Ο ίδιος μετράει 4 συμμετοχές και 1 γκολ με την Εθνική Αργεντινής, ωστόσο η τελευταία του συμμετοχή ήταν το 2011.




Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΜΠΕΝΦΙΚΑ

Σχολιασμός

11 σχόλια:

στις 22/01/2015 02:35
Ο Χάρα δεσμεύεται με συμβόλαιο με την Μπενφίκα έως και το καλοκαίρι του 2016, ωστόσο δεν υπολογίζεται τη φετινή σεζόν από τον Χόρχε Ζεσούς, μετρώντας μόλις 2 συμμετοχές στους «αετούς» (τελευταίο του παιχνίδι ήταν κόντρα στη Μποαβίστα στις 24 Αυγούστου).

ελεοςςςςςςςςς!!!!!!!!!καμμια μεταγραφη σοβαρη θα κανουμε παλιοχοντρε?

στις 22/01/2015 07:38
Πω πω ρε Paxare δινω ρεστα για παρτη σου !!! Καλα που τα ξερεις ολα αυτα που γραφεις ?? Εισαι μεσα σε ολα τελικα φιλε μου !!

Καλα βρε ζωον, εμεις ματια δεν εχουμε να τα διαβασουμε στο αρθρο απο πανω αυτα που γραφεις ή ηθελες κατι να πεις και εσυ για να το παιξεις ξερολας ???

στις 22/01/2015 10:22
ΠΑΧΑΡΕ ΑΥΤΟΚΤΟΝΑ...ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΗΞΕΡΕΣ ΤΟΝ ΠΑΙΧΤΗ...ΑΣΧΟΛΕΙΣΟΥ ΜΕ ΚΑΝΑ ΚΥΝΙΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ...Ο ΧΑΡΑ ΘΑ ΑΦΗΣΕΙ ΕΠΟΧΗ.Ο ΝΕΟΣ ΛΟΥΤΣΙΑΝΟ ΓΚΑΛΕΤΙ ΕΙΝΑΙ

στις 22/01/2015 12:51
Στα 18-20 θα μπορούσε να ήταν ο νέος Λουτσιάνο Γκαλέτι, σε λίγους μήνες όμως πάει στα 27 του ο Χάρα, και ο Γκαλέτι είναι 34..

στις 22/01/2015 13:37
O proedros den einai xazos magkes...

στις 22/01/2015 13:46
VLEPW O XONTROS PAIRNEI OTI MIZA PROLAVAIEI KAI TO KALOKAIRI THA SALPAREI GIA ALLES POLITEIES??????????OYTE O TSOXATZO TOSA EKSOPLISTIKA....IRTHAME.......

στις 22/01/2015 14:59
edw exei anakenisei ton miso piraia kai exei kanei FULL dorees .. tou xei figei i magkia tou marinaki :) .. dinei lefta sa karameles .. Tha tou klasoun ti poutsa sto telos magkes .. edw eimaste na to thimaste ..! Dn mporeis na pira3eis enan tetoio antrwpo ..! einai allou o tupos..! Exei apo piso tou poli pio dinatous antrwpous apo tin UEFA .. egw etsi pisteuw .. auto dixnei i simperifora tou pros olous ..!

στις 22/01/2015 15:00
Irtane ....! :P :P :P

στις 22/01/2015 15:19
NAI RE FILE GIA AYTO XTHES POY PERASA APO TON PEIRAIA KAI STO KENTRO KONTA STO DIMARXEIO OXI KAMIA TROYBA EIDA STEGOYS NA KOIMOYNTAI.......DINEI LEFTA PANTOY.....NAI SIOGOYRA.......MA AYTO POY LES EINA I OYSIA...AN O MARINAKIS KAI O KATHE MARINAKIS DEN VLEPEI KERDOS THA TIN KANEI ME XILIA...IRTHAME...

στις 22/01/2015 21:09
tha tin kanei kai tha erthei kapios allos marinakis .. Dn exei simasia pios kai gt .. Simasia exei oti tha sinexistei .. kai an eisai perifanos san opados .. ti na po ...! As milisoume gia alla themata ..(kokkalis------->Marinakis ... kai kapios tha vrethei AN LEO AN figei o xontros .. pou dn to kovo ..! Oloi vromikoi einai Imperator .. OLOI OLOI OLOI kaneis e3w apo to xoro..! xonepse to oti i superleage einai apla ena meso na 3epleneis xrima kai na e3apatas antrwpos.. O tigris trivei ta xeria tou epidi esi eisai poromenos opos kai alloi xiliades .. Krima apla sto leo .. mporei na les ti leei o vlakas .. alla krima

στις 22/01/2015 21:09
anthrwpous*

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.