Φίγκο: «Στην εποχή μου υπήρχαν καλύτεροι από τους Ρονάλντο και Μέσι»

Φίγκο: «Στην εποχή μου υπήρχαν καλύτεροι από τους Ρονάλντο και Μέσι»



Την άποψη του ότι στην εποχή του υπήρχαν καλύτεροι παίκτες από τον Κριστιάνο Ρονάλντο και τον Λιονέλ Μέσι εξέφρασε ο Λουίς Φίγκο.

Ο Πορτογάλος πρώην ποδοσφαιριστής της Μπαρτσελόνα και Ρεάλ κλήθηκε να σχολιάσει τις επιδόσεις των Κριστιάνο Ρονάλντο και Λιονέλ Μέσι, αναφέροντας πως οι δύο σούπερ σταρ κάνουν τη διαφορά στο σημερινό ποδόσφαιρο, ωστόσο εξέφρασε την άποψη ότι στην εποχή του υπήρχαν καλύτεροι ποδοσφαιριστές:

«Οι Ρονάλντο και Μέσι είναι παίκτες που κάνουν τη διαφορά όσο κανένας άλλος. Είχα την ευτυχία να παίξω σε εποχή με τεράστιους ποδοσφαιριστές, πιθανόν καλύτερους από τους Κριστιάνο και Μέσι» δήλωσε ο Φίγκο ο οποίος έκανε και την πρόβλεψη του για την 4αδα του Τσάμπιονς Λιγκ:

«Πιστεύω ότι φέτος κάποια από τις Ρεάλ, Μπαρτσελόνα, Μπάγερν ή Τσέλσι θα κερδίσει το τρόπαιο. Το ισπανικό ποδόσφαιρο είναι μονοπώλιο των δύο πιο ισχυρών ομάδων, Ρέαλ και Μπαρτσελόνα» δήλωσε ο Πορτογάλος.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder12X2
1.404.156.501.701.751.152.53
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.802.406.001.751.70
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.201.803.0015.00

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 20/01/2015 02:11
Το επιπεδο τοτε οντως ητανε πιο υψηλο απο οτι τωρα, αν και τωρα ειναι αλλα οχι τοσο οσο τοτε

στις 20/01/2015 02:57
figo malakies les...Ronaldo kai Messi exoune kseperasei se Recor Pele kai Maradona...sigoura oi amunes tote htane drepania taklin sthn karotida klp...alla oi typoi einai apo allo planhth spane to ena rekor pisw apo to allo eimaste tuxeroi pou zhsame autous tous duo

στις 20/01/2015 03:02
mpori na einai i dio kaliteri tora ala tote to epipedo itan pio ipsilo apo oti tora gt tora opios exei lefta exei omada kai opios den exei den paei pouthena gt nomizete exoun pesi megales omades opos liverpool,milan,inter,lyon kai polles ales

στις 20/01/2015 03:12
kala oi prwtes treis alla re giwrgo pote h Lyon htane megalh omada mhn trelathoume ekane 2-3 poreies kales sto C.L ante mexri tous 8 sth kaluterh kai mexri ekei siga thn megalh omada...na mou leges kanan Ajax h Juve tha sou lega nai

στις 20/01/2015 08:36
kinige vlaka ti mpala pou exei paiksei o ajax to 90 kai tous paixtarades pou evgale oute sto pio trelo sou oneiro ampale murwdia

στις 20/01/2015 10:00
paidakia o zidane pire apo to xeri tin gallia kai katektie mundial to 1998 sto park de prens.otan o ronaldakos to petyxei sfirixte mou kleftika.oso gia ton mesi nai....ton thewrw epipedou ronaldinho-zidane-ronaldo to fainomeno

στις 20/01/2015 11:35
undisputed13 ωραίος συμφωνώ!!!!!!

στις 20/01/2015 11:54
oxi oti o cristiano dn eine paiktaras re kobleksikoi mn lete malakies..kai gia na eimaste antikoimenikoi afta p ekane o ronaldinho akoma kai otan epezan zidane-ronaldo figo kai aftoi oloi ton koitousan kai ton xeirokrotousan...EPPAGELMATIAS PODOSFAIRISTHS KAI FREESTYLER..2 se ena o typos kai opoios katalavenei ti ennow eine magkas

στις 20/01/2015 14:42
undisputed13,simfono me ti les omos den prepi na 3exasome oti i galia tote ixe pextes,ti exi i porogalia?enan soro abalous!to 8imase tin mesea grami tis galias ,tin amina me blank kai i epitesi fotia?kai afti i omadara me 1000zoria perase ti kroatia.

στις 20/01/2015 15:15
Den 8elei polu mualo...se ti prwta8lhma paizoun oi rolando kai messi??? sto Ispaniko...auto kai mono tous kanei super an einai kaloi...ee kai oi duo einai paixtarades kai mprabo tous(an kai den mou einai sumpa8eis kanenas tous) alla mhn trelenomaste re paidia...giati den mporeis na mou sugkrineis twra edw o Ronaldo(fenomeno) ekane PAPADES kai tous trelane olous enw eixe paixtes klasis antipalous...kai oxi Pike kai maserano antipalo...gia tous nearous na ma8ainoun na mhn petane toubla : palia uphrxe kai enas Nedved kai Veron mazi me Vieira(oi top otan epaizan) uphrxe enas Maldini kai Nesta...kai alloi tosoi pou mporei na 3exasw kai kanenan an tous grapsw.

Dld mhn trela8oume...sas eipa kai to + gia tous messi kai ronaldo einai oti paizoun sto ispaniko pou aneka8en eixe trupies amunes kai bazei o ka8enas tous osa goal mporei kai twra to 8eama sto podosfairo einai to pws exei ta mallia o enas kai ti grafei sta papoutsia o allos ;)

στις 20/01/2015 15:46
tis poutsas ta kamomata ta vlepei i nuxta kai gelaei

στις 20/01/2015 17:29
Σας γλέντησε η εθνικάρα όλους σας το 2004

στις 20/01/2015 19:12
xaxaxaxax pes ta re flamel ... MAURO DAKRIIIIIII ..!

στις 20/01/2015 20:58
Ally impala tote k ally twra twra ola ta kanoun ta gamim ta left a h real exei mazeyei paixtes k paei treno new oil galacticos eixan trelo antagonimo tote yphrxan paixtarades pantou zizou fainomeno figo nenvent davits Ronald angry bercam beck pyol Intel Pietro k alloi posoi twra ti k o pogkpa real ha paei

στις 21/01/2015 09:39
o Pogba ton vlepo kami Mastester Unt ..! kai magkes ta noumera metrane oxi auta pou fantazete o kathenas..! o Messi no1 scorer olon ton epoxon stin BBVA ... min leme oti theloume ..! o Ronaldo sta 20 pexnidia 32 goal .. min LETE oti thelete .. kaloi tote.. alla oi simerinou super star pou zoume .. Spane kai tha spanee gia poli kairo ola ta recor ton proigoumenon..! Figo kalos ampalos isoun mlk 3eftila ..! o pio 3eftilismenos pextis .. AUTOS TA KANE OLAAAA GIA TA LEFTA ..! milane oloi milaei kai o figo .. pou epeze stin super Real .. kai itan o teleuteos krikos ..!

στις 21/01/2015 09:42
Poutsa 3ilo kai karate .. Euro 2004 .. kai pino mpiresssssss pino mpiressssssss gia na 3exasooooo alla dn ginete .. ITAN TITANOTERASTIA I POUTSA TIS XRISIS GENIAS TON PORTOGALON .. akoma pepanthol vazoun stin soufra tous :P

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.