Κύπελλο Ισπανίας: Ο Τόρες απέκλεισε τη Ρεάλ (video)

Κύπελλο Ισπανίας: Ο Τόρες απέκλεισε τη Ρεάλ (video)



Με τον Φερνάντο Τόρες να πετυχαίνει δύο γκολ (1', 46') η Ατλέτικο ήρθε ισόπαλη 2-2 με τη Ρεάλ στο «Μπερναμπέου» και πήρε την πρόκριση για τους «8» του Κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει την Μπαρτσελόνα.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Φερνάντο Τόρες, που πέτυχε δύο γκολ στα πρώτα δευτερόλεπτα του πρώτου και δεύτερου μέρους αντίστοιχα, η Ατλέτικο έφυγε με την ισοπαλία (2-2) από την έδρα της Ρεάλ και σε συνδυασμό με το 2-0 του «Βιθέντε Καλντερόν» εξασφάλισε την πρόκριση για τους «8» του Κυπέλλου, αφήνοντας εκτός συνέχειας τη «βασίλισσα».

Οι οπαδοί της Ρεάλ επιφύλασσαν θερμή υποδοχή στους παίκτες του Κάρλο Αντσελότι, ωστόσο ο Τόρες φρόντισε να «παγώσει» από νωρίς το «Μπερναμπέου», καθώς σκοράροντας με ωραίο πλασέ στο 50ο δευτερόλεπτο του αγώνα, έδωσε με το… καλημέρα το προβάδισμα στην Ατλέτικο.

Κύπελλο Ισπανίας: Ο Τόρες απέκλεισε τη Ρεάλ (video)Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του El Niño στη δεύτερη θητεία του στην Ατλέτικο, το οποίο ουσιαστικά «κλείδωσε» και την πρόκριση για τους «ροχιμπλάνκος», καθώς η Ρεάλ χρειάζονταν τέσσερα γκολ (και να μην δεχτεί κανένα) για να πάρει αυτή το εισιτήριο.

Οι πρωταθλητές Ευρώπης δεν τα παράτησαν, κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 20’ με κεφαλιά του Ράμος και είχαν ευκαιρίες μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους για να πετύχουν ακόμα ένα γκολ.

Ωστόσο στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Τόρες «χτύπησε» ξανά, καθώς με γκολ… καρμπόν, πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό του δεύτερου μέρους, έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Ατλέτικο.

Η Ρεάλ κατάφερε να ισοφαρίσει χάρη σε γκολ του Ρονάλντο στο 54’, ωστόσο το 2-2 έμεινε μέχρι το φινάλε και η Ατλέτικο «σφράγισε» το εισιτήριο για τους «8», όπου θα αντιμετωπίσει την Μπαρτσελόνα.

Αυτό ήταν μάλιστα το 5ο παιχνίδι, μετά τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ, όπου η Ατλέτικο μένει ανίκητη κόντρα στην μεγάλη της αντίπαλο, μετρώντας τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες!





Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΓΡΑΝΑΔΑ
1Χ2OverUnderX2
1.106.5014.501.502.054.49
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.352.6512.002.201.40
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.002.002.307.50

Σχολιασμός

30 σχόλια:

στις 15/01/2015 23:04
Ο ΤΟΡΡΕΣ ΕΚΑΝΕ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΜ ΜΠΑΚ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΝΑ ΕΒΑΖΕ 2 ΓΚΟΛ..ΚΛΑΨΑ ΡΕ ΠΕΝΑΛΝΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΠΟΣΟ ΑΞΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΧΡΥΣΗ ΜΠΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ :)

στις 15/01/2015 23:07
ΣΚΑΣΕ ΡΕ ΓΟΥΦΤΕ!!! ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΤΟΡΡΕΣ

στις 15/01/2015 23:22
OΛΑ ΤΑ ΓΚΟΛ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΓΙΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΑ 2 ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΟΥΣ "4" ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΟΥΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΥΣ ΤΟΥ CHAMPIONS LEAGUE ΦΕΤΟΣ.

στις 15/01/2015 23:22
ΑΞΙΖΕΙ Ο ΤΙΤΛΟΣ.. ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΡΕΑΛ.. ΣΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Ο ΤΟΡΡΕΣ ΕΚΑΝΕ ΘΑΥΜΑΤΑ ΕΚΕΙ.. ΞΑΝΑΒΡΗΚΕ ΤΗΝ ΦΟΡΜΑ ΤΟΥ? ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΣΤΟΝ ΤΟΡΡΕΣ

στις 15/01/2015 23:30
Miliste re zwa ths real me auto to budget pou exete 7-0 eprepe na kerdisete

στις 15/01/2015 23:31
Re magkes xalarwste... den einai oles oi omades olympiakos gia na karfwnoun tribalo stin athletiko...xexexe

στις 15/01/2015 23:33
exasa oloklhro stoixhma apo ton pousth ton torres

στις 15/01/2015 23:34
pw re malaka manga ti eopes twra xaxaxaxa

στις 15/01/2015 23:48
anagennhmenos torres

στις 15/01/2015 23:50
Η φανέλα μετράει όχι το χρήμα παιδες

στις 15/01/2015 23:58
bravo tou pantos

στις 15/01/2015 23:59
Respect ston magka apo panw....h real dn einai olimpiakos sosta....

στις 16/01/2015 00:24
Eipw th malakia tou Kai o mangas 1 den antekse...logiko..gay-roz einai...xaxaxa

στις 16/01/2015 00:24
τα τελευταια2 χρονια η αθλετικο την εχει ξεκολιασει.που ειναι η εκπληξη???και στον τελικο ενα λεπτο ελειπε

στις 16/01/2015 00:32
k1n1g0s θες και τα λες η σου βγαινουν αυθορμητα?

εισαι σοβαρος εχεις να την νικησεις 6 σερι παιχνιδια και εχεις το θρασος να την υποτιμας??

εχεις καταντησει πελατης σε λιγο θα σου κοβει και αποδειξη...

αλλα ετσι ειναι οταν βλεπεις τα πραγματα μονο ετσι οπως σε συμφερουν αδυνατεις να εκφρασεις αντικειμενικη γνωμη και να παραδεχτεις αυτο που πραγματικα συμβαινει και σε ποναει

στις 16/01/2015 00:33
o brill creame pou itan???

στις 16/01/2015 00:37
τωρα που κολλαει αυτο με το ρεαλ-ατλετικο

αλλα το γνωστο οταν δεν εχεις να πεις κατι το γυρνας αλλου μπας και καταφερεις να την πεις στον αλλον

στις 16/01/2015 00:57
ton perimename ton Tores etsi... bravo re paixtoura... ante na vreis to dromo sou pali.. gt me tis ampales pou emplekses ton exases sth poreia!!! Toreees lemeee!!!

στις 16/01/2015 01:22
gia ali mia fora i atletico edikse oti mpori na min exei pektes toso megalis axias oso i real kai katafere na kerdisi

episis gia ali mia fora o ramos evale tin real mesa sto pexnidi me tin atletico

στις 16/01/2015 07:06
o navas mono gia costa rika kani

στις 16/01/2015 09:32
giorgos ... einai kati pou legete sistima kai proponitis.. ta apotelesmata pou pire i atletico ta pire KATHARAAAAA o simeone me ena fantastiko stisimo tis omadas tou .. kai mia foveri antepithesi..! Simeone ... gia mena mazi me pepe quardiola oi kaliteroi proponites ston kosmo .. ! me apostasi .

στις 16/01/2015 10:38
AXXAXAXAXAXAXAAXAXAXAXA............A RE SIMEONE NEKROYS ANASTAINEIS...........

στις 16/01/2015 12:38
Οχι παιδια , ο Πεπε και ο Ναβας εδωσε την προκριση στην ατλετικο , και το ποσο αξιζει ο Ροναλδο την χρυση μπαλα το εδειχνε ολη την χρονια με ολα αυτα που καταφερε. Για αλλο ενα παιχνιδι η Ρεαλ εκλεισε στην περιοχη της την Ατλετικο και με 2 σουτ στο στοχο απο λαθη της αμυνας της Ρεαλ πηρε την προκριση. 31 εναντι 10 σουτ και 8 εναντι 2 στο στοχο , και 67%κατοχη... δυο κολοφαρδα γκολ για μια κολοφαρδη ομαδα , εγω αυτο ειδα μαγκες...ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!

στις 16/01/2015 12:41
Αυτη ειναι η αληθεια οσο και αν ποναει καποιους...η αληθεια ειναι παντα σκληρη!!!

Υ. Καλη ΠΟΥΤΣΑ απο την Μπαρτσελονα αν καταφερετε και φτασετε μεχρι εκει ....

στις 16/01/2015 14:10
οι μεγαλοι παικτες στα μεγαλα ματς φαινονται οπως και ο τορρες που ειναι μεγαλος παικταρας. εγω ειπα οτι ο τορρες θα εβαζε γκολ χτες

στις 16/01/2015 15:26
re ixame 90 katoxi balas oi alloi ixan 10 (de ta leo akrivos kapou eki tespa ) ixame kamia 20ria sout oi alloi 2-3 o navas pados tragikos xtes idika sto 2o

στις 16/01/2015 17:20
ΓΑΤΑΚΙΑ ΟΛΟΙ ΣΑΣ!!!!

ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΕΓΩ: ΟΤΙ Ο ΤΟΡΡΕΣ ΘΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΘΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙ ΤΟΥ ΤΣΟΛΟ...ΤΩΡΑ ΠΕΟΣΚΥΝΑΤΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ

στις 17/01/2015 14:28
xaxaxaaxxaxa loipon i moni omada po mporei na mas kerdisei einai i atletico madriditis i barce lona mas kalneis ta arxidia 1 auto 2ron exoume peksei tria copa del rey enantion tis barca tin exoume kerdisei 0-1 1-3 kai 1-2 kai eksakolou8ite na milate asxeta kai 3ton exoume 10 uefa eimaste prwti sto prwta8lima kai pernete ta arxidia mas asxeta kalpste tr

στις 17/01/2015 14:29
xaxaxaaxa na ta vlepete auta barcevremeoi

στις 18/01/2015 11:42
Ti sou kalni re malaka 1 fora exete paixei kai persi exases mesa stin edra sou

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.