Σαββίδης: «Ρεαλιστική σκέψη η αποχώρηση από το πρωτάθλημα»

Σαββίδης: «Ρεαλιστική σκέψη η αποχώρηση από το πρωτάθλημα»

Αφορά τον αγώνα ΠΑΟΚ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ


Το θέμα της απόσυρσης του ΠΑΟΚ από το πρωτάθλημα φέρνει ξανά στο προσκήνιο ο Ιβάν Σαββίδης, δίνοντας εντολή στον Ιάκωβο Αγγελίδη να ξεκινήσει συζητήσεις με όλους τους φορείς της ιδέας του συλλόγου για τον τρόπο της πιθανής αποχώρησης.

Με μήνυμά προς τον πρόεδρο της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, Ιάκωβο Αγγελίδη, ο Ιβάν Σαββίδης χαρακτηρίζει ως ρεαλιστική σκέψη την απόσυρση της ομάδας από τη Σούπερ Λιγκ και ζήτησε να γίνουν όλες οι εσωτερικές συζητήσεις με τους φορείς της ιδέας του συλλόγου (οπαδούς, Α.Σ., παλαιμάχους) για τον τρόπο της πιθανής αποχώρησης.

Αναλυτικά, η ανακοίνωση του ΠΑΟΚ:


«Σε έντονη συναισθηματική φόρτιση επικοινώνησε χθες μετά το ματς της Μυτιλήνης με τον Πρόεδρο της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο ιδιοκτήτης της ομάδας κ. Ιβάν Σαββίδης.

Ζήτησε να γίνει απόλυτα κατανοητό σε όλους ότι οι σκέψεις για αποχώρηση από το Πρωτάθλημα δεν είναι μια “κούφια” απειλή, αλλά ρεαλιστική σκέψη. Με δεδομένο ότι προφανώς ο ΠΑΟΚ θα δημιουργήσει μεγαλύτερο ρήγμα στο υπάρχον σύστημα με την αποχώρησή του, παρά με την παρουσία του.

Ζήτησε επίσης να γίνουν όλες εκείνες οι εσωτερικές συζητήσεις με τους φορείς της ιδέας του ΠΑΟΚ (οπαδούς, Α.Σ., παλαιμάχους) για τον τρόπο της πιθανής αποχώρησης, καθώς και η απαραίτητη προεργασία ώστε ο Σύλλογος να οχυρωθεί οικονομικά και ηθικά, με τη δική του απόλυτη ευθύνη, για όσο θα διαρκέσει η απουσία του από αυτό το Ελληνικό Πρωτάθλημα.

Δεν περιορίζεται και δεν σταματά το όραμά μας για ένα ποδόσφαιρο καθαρό, αντάξιο των Ελλήνων που το αγαπούν και είμαστε διατεθειμένοι να κάνουμε -με όποιο κόστος- τα πάντα για να το επιτύχουμε».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΟΚ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
1Χ2OverUnderX2
1.175.5010.501.552.003.61
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.552.507.002.101.45
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.602.002.409.00

Σχολιασμός

29 σχόλια:

στις 15/01/2015 19:13
DEN GINETAI NA FYGEI MONOS TOY O PAOK......THA TO KINIGISEI I FIFA STIS EYRWPAIKES DIORGANWSEIS KAI THA PESEI KAI G' AYTOMATA VASEI NOMOY...H THA GINEI KATI MAZIKO ME AEK , PAO , PAOK KAI ALLES 5-6 OMADES H DEN THA GINEI TIPOTA...IRTHAME.......

στις 15/01/2015 19:20
ΠΑΛΙ ΜΑΣ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΕΣ ΡΕ ΚΟΝΤΟΠΟΥΤΑΝΕ!!

στις 15/01/2015 19:36
Ειναι το μονο σιγουρο , οτι εισται ομαδικος εκτος τοπου και χρονου

στις 15/01/2015 19:41
otanεπι την υφηλιο παρακολουθο ποδοσφαιρο ουδεις προπονητης ειπα παμε να φυγουμε νκαι αυτον ντον προπονητη θελουνε να τον βαλουν στην εθνικη ας παη στηνεπανομη εινε για κλαματα αφου ιχυρηζετε οτι τον διοχνουν δεν φευγη αρα χερετε ειπε βαριες κουβεντες ο αλβανος

στις 15/01/2015 19:42
Σκορποχωρι σε ολο του το μεγαλειο

στις 15/01/2015 19:59
sto kalo den 8a lipsete se kanenan

στις 15/01/2015 20:15
Εσεις που κατακρινεται το Σαββίδη αναθεμα αν εχετε παει φετος γήπεδο μια φορα..η δουλειά του οπαδου ειναι στο γηπεδο.Ολοι την Κυριακη γηπεδο να δειξουμε την αγανακτηση μας

στις 15/01/2015 20:44
Ela savvidi Kratisou min peseis apo tin karekla .. me ta anekdota pou les ..!

στις 15/01/2015 20:54
μονο λογια εισαι! ετσι ειπες και περυσι και ειχες πει οτι θα υποβιβαζες τον παοκ για να σβησει τα χρεη

στις 15/01/2015 20:54
ολο λογια

στις 15/01/2015 21:06
ρε μανολο σιγα μην τον εριχνε μιλημενα ειναι ολα δεν θα παει ο παοκ πουθενα

στις 15/01/2015 21:48
RE VOULGAROI PALI ISTORIES KAI MALAKIES EISTE,EXETE EUNOHTHEI SE TOSA MATS FETOS KAI MILATE? KAI EMEIS XTHES PHRAME ENA SFIRIGMA ALLA ESEIS FETOS EISTE EKEI POU EISTE KATHARA APO SFURIGMATA,PLAKA MAS KANETE,POSA MATCH PHRATE FETOS ME EUNOIA,EPREPE NA EISTE KATW KAI APO EMAS KAI APO TON ASTERA TOULAXISTON,MAKARI NA APOXWRHSETE NA KSEVROMISEI TO PRWTATHLIMA APO TIN TROUMPA SAS KAI TO KOMPLEKS SAS,KALUTERA NA PAIZW ME KOULA KAI GAYRO KAI MAKRIA APO ESAS,KARKINWMATA TIS XWRAS,NTROPH TWN OPADWN ,GUFTOI PARTE TIN OMADOULA TOU XWRIOU SAS KAI DROMO,ME TON IVAN MAZI POU DN VAZEI FRAGKO KAI KATHETAI KAI SAS KOROIDEVEI APO TIN RWSIA , ZWAAAAAA

στις 15/01/2015 21:53
TI NA PEIS ALLO...EXOUME KATANTHSEI AYTOI POU EYNOOYNTAI STO TELOS NA DIAMARTYRONTAI KIOLAS...NTROPH...MHN YPOTIMATE THN NOHMOSYNH MAS

στις 15/01/2015 22:16
Ante GEIA re boulgaroi

στις 15/01/2015 23:38
Τέτοιες εν θερμώ κινήσεις μόνο κακό κάνουν στην ομάδα, έστω και αν μένουν σε επίπεδο δηλώσεων. Αντί να αποχωρήσει, ο Σαββίδης ας ελέγξει το παρασκήνιο. Έτσι κι αλλιώς, στην μπανανία μας δεν θα δούμε ποτέ καθαρό ποδόσφαιρο, οπότε, ας βουτήξει στα σκατά για να κερδίσει κάτι. Διαφορετικά, μόκο.

στις 15/01/2015 23:49
ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΜΑΣ ΦΤΑΙΕΙ, ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΝΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ, ΣΑΝ ΤΙΣ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΚΛΑΙΝΕ ΚΑΙ ΧΟΡΟΠΗΔΑΝΕ ΣΥΝΑΙΧΕΙΑ!

στις 15/01/2015 23:58
ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΡΕ ΓΙΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟΛΜΑΤΕ ΚΑΙ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ Π.Α.Ο.Κ., ΣΚΕΦΤΗΤΕ ΠΟΣΑ ΠΕΝΑΛΤΙ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΕΧΕΙ Ο Π.Α.Ο.Κ. ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 5 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ, ΜΗΠΩΣ 5??? ΕΠΙΣΗΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΣΗ ΣΑΙΖΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ 1 ΠΕΝΑΛΤΙ ΜΟΝΑΧΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ, ΓΙΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΠΟΣΑ ΕΧΕΤΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΓΑΥΡΟΙ ΚΑΙ ΒΑΖΕΛΟΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ, ΗΡΘΕ Η ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΤΟ ΒΡΩΜΙΝΟ ΓΑΥΡΟΠΡΑΣΙΝΟ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΛΙΣΑΝΙΔΗ ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙΩΣΕΙ!!!!!

στις 16/01/2015 00:09
ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΟΚ ΛΕΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ, ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΛΑ Η ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ? ΑΠΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ Ο ΠΑΟΚ ΡΕ ΓΚΑΡΝΤΑΣΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΛΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ??? ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΤΙΤΛΟΙ ΚΛΑΨΙΑΡΗΔΕΣ ΚΑΙ ΜΙΖΕΡΟΙ ΕΙΣΤΕ, Η ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ? ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Η ΖΙΜΠΡΟΥ ΣΑΣ ΓΛΕΝΤΗΣΕ ΕΚΤΟΣ, ΠΡΟΣΓΕΙΩΘΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΣΤΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

στις 16/01/2015 00:24
ρε σεις παοκια μια ζωη τσαμπουκα πουλατε μεσα στο γηπεδο σε παικτες και διαιτητες και δεν κυττατε να ξεστραβωθητε ,εχετε γινει ο περιγελος του πρωταθληματος ,γραφικοι ,αληταρια ,και ηλιθιοι.φορμαρε ο αγιος την ομαδα νωρις και πεταγε στις αρχες οταν οι αλλοιγυρνουσαν απο προετοιμασια,και επειδη η φουλ φορμα κραταει 2.5 με 3 μηνες το δεκεμβριο ξεφουσκωσατε,ο σαββιδης εχει παρει 15 εκατ. ευρω απο την ουεφα στα 2 χρονια ,δηλ τα λεφτα που εβαλε,και αφου πηρε ξενοδοχεια και επιχειρησεις που ηθελε,παραταει την ομαδα τον δεκεμβριο χωρις ενισχυση και λεει να φυγουμε απο το πρωταθλημα μας αδικουν.

στις 16/01/2015 00:33
ξυπνηστε βοδια και εσεις και οι βαζελοι και οι αεκτζηδες,οι προεδροι που εχετε ειναι για τα μπαζα ,παρτε τους στο κυνηγι κοσμο εχετε μεχρι να βρεθει ο καταλληλος με οραμα και σχεδιο για τις ομαδες σας,οι βαζελοι εχουν διαχειρηστη απο την τσεπη του δεν βαζει μια,τα αεκακια εχετε αυτον που δερνει τους διαιτητες και περιμενει να βαλετε λεφτα να φτειαξει αυτος γηπεδο παιζοντας με το εφηβικο ο τζαμπατζης που εριξε την ομαδα στην γ" εθνικη,και τα παοκια αντι να τους κανει 5 μεταγραφαρες να κυνηγησουν το πρωταθλημα φταιει παλι ο διαιτητης. με την κερκυρα δεν εφταιγε? με τα γιανεννα εφταιγε? στην ξανθη εφταιγε? στον αστερα εφταιγε?

στις 16/01/2015 00:39
ξυπνηστε μπας και δουμε κανενα πρωταθλημα της προκοπης του χρονου , του ολυμπιακου οι αναπληρωματικοι θα ηταν βασικοι στην ομαδα σασ,και ο κοκκαλης πριν παρει το πρωτο του πρωταθλημα 4 χρονια εκανε,και για να μην ξεχναμε θυμηθητε την ομαδα που εφτιαξε και το πηρε,τον προπονητη,και μετα κυτταξε τα αλλα...Εσεις με τα εφηβικα και τους αγνωστους πααιζετε και σασ αδικουν τρομαρα σασ,ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

στις 16/01/2015 09:29
Pantos to agones.gr mou thimizei ta mapet show opios exei dei .. Eiste apla ektos topou kai xronou me auta p grafete ... O allos leei gia kokkali .. dld fantasou poso xapato einai .. (kokkalis/tzigker/pateras/psomiadis/ntemis/marinakis/alafouzos/melisanidis) Gelane .. pou exoun tosa provata na tous stirizoun.. Athanatous tous kanete .. autous pou gamisan to elliniko dimosio gamo ti panagia sas.. kapote o kolokotronis kai o miaoulis itan ethnikoi irwes ... kai twra o marinakis kai o tigris..! alla kala na pathete .. anerga amorfota zwa tha paraminete .. krima pragmatika.. KOIMASTE ME TSAROUXIA .. auto exo na po egw

στις 16/01/2015 09:39
o ivan zei ektos topou kai xronou..afth h dhlosh dilonei adinamia...ama thes siko fuge esu palio kavouri p tha aposisreis tn omada mou apo to protathlima..anekathen o paok htan o laos tou kai pote o proedros..tha mas vroun brosta tous

στις 16/01/2015 09:41
Re Paokara distixos dn uparxei auto pou les .. kai to 3ereis mesa sou ..!

στις 16/01/2015 12:31
ευχαριστουμε τον ολυμπιακο π ξευτιλησε το ελληνικο ποδοσφαιρο...

στις 16/01/2015 22:42
Δεδομένη πρέπει να θεωρείται πλέον η συμφωνία για "πόλεμο" μέχρι την πολυπόθητη, για τα εκατομμύρια οπαδών όλων των ομάδων, αλλαγή στο Ελληνικό ποδόσφαιρο. Σύμφωνα με πληροφορίες του aek365 Μελισσανίδης, Σαββίδης και Αλαφούζος που είχαν και θα έχουν συναντήσεις σήμερα στην Αθήνα έχουν πάρει σημαντικότατες αποφάσεις. Συγκεκριμένα οι τρεις ισχυροί άντρες των τριών εκ των τεσσάρων μεγάλων ομάδων της Ελλάδας έχουν συμφωνήσει και αποφασίσει πως ήρθε η ώρα για να αλλάξει με οποιοδήποτε κόστος το σάπιο καθεστώς που εδώ και 20 σχεδόν χρόνια έχει κάνει το Ελληνικό ποδόσφαιρο και τα εκατομμύρια του Τσάμπιονς Λιγκ προνόμιο του... ενός.

στις 16/01/2015 22:43
Συγκεκριμένα με Γκιρτζίκη, Ζωγράφο και τους υπόδικους των διώξεων Κορέα, που τους γνωρίζουν κι ας μην έχουν δημοσιοποιηθεί τα όνοματα τους, στις θέσεις τους ενόψει του επόμενου πρωταθλήματος οι Μελισσανίδης, Σαββίδης και Αλαφούζος είναι έτοιμοι να τινάξουν στον αέρα την Σούπερ Λιγκ. Είναι δεδομένο πως οι τρεις αφού το αποφάσισαν έχουν και την δύναμη αλλά και τον κόσμο πίσω τους για να επιβάλουν, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, την ισονομία στο χειρότερο πρωτάθλημα της Ευρώπης.

στις 16/01/2015 22:45
gayrakia peste aleyrh.....ta kangela ths fhlakes sas perimenei.........

στις 17/01/2015 04:45
1)apoxwrisi apo to europa gia na kinigisoume to prwta9lima

2) apoxwrisi apo to Kuppelo Ellados gia na sikwsoume to prwta9lima

3) APOXWRISI apo to Prwta9lima giati DEN vazw to xeri m sti tsepi k na ferw paiktes!!!

AUTOI HSASTAN PANTA MPAOKIA

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.