Σούπερ Λιγκ: Παλικαρίσιο «διπλό» για ΠΑΟΚ

Σούπερ Λιγκ: Παλικαρίσιο «διπλό» για ΠΑΟΚ

Αφορά τον αγώνα ΠΑΟΚ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ


Με τον Περέιρα να πετυχαίνει δύο γκολ (50’, 58’) και τον Ιτάντζ να αποκρούει πέναλτι του Μανούσου (82’), ο ΠΑΟΚ έκανε την ανατροπή κόντρα στην Καλλονή και έφυγε με παλικαρίσιο διπλό (2-1) από τη Μυτιλήνη, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 7ο λεπτό και έπαιζε με δέκα από το 37’ λόγω αποβολής του Κάτσε για εξύβριση του διαιτητή. Έξαλοι με την κόκκινη στον ΠΑΟΚ, πήγαν να φύγουν από το γήπεδο!

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε στη Μυτιλήνη ΠΑΟΚ, ο οποίος παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ αλλά και με παίκτη λιγότερο για ένα ημίχρονο, λόγω αποβολής του Κάτσε, κατάφερε να κάνει την ανατροπή (2-1) κόντρα στην Καλλονή και να φύγει με το τρίποντο που του επιτρέπει να διατηρήσει το -2 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό.

Το παιχνίδι ξεκίνησε άσχημα για τον «δικέφαλο του Βορρά», καθώς η Καλλονή κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 7ο λεπτό με γκολ του Καλτσά, το σουτ του οποίου κόντραρε στον Κάτσε και κατέληξε στα δίχτυα του Ιτάνζ.

Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να απαντήσει και είχε καλή στιγμή στο 9’ σε γύρισμα του Μακ, ενώ στο 24’ ο Βαλιός έδιωξε την προβολή του Αθανασιάδη ύστερα από σέντρα του Σαλπιγγίδη.

Σούπερ Λιγκ: Παλικαρίσιο «διπλό» για ΠΑΟΚ Στο 37’ τα πράγματα έγιναν πιο δύσκολα για την ομάδα του Αναστασιάδη, με τον Κάτσε να βλέπει την κόκκινη κάρτα, αφήνοντας την ομάδα του με αριθμητικό μειονέκτημα. Όλα ξεκίνησαν από ένα φάουλ υπέρ του Κάτσε, το οποίο δεν καταλόγισε ο Μήτσιος. Η απόφαση έφερε τον εκνευρισμό στον Αλβανό παίκτη ο οποίος έβρισε τον Έλληνα διαιτητή με αποτέλεσμα να δει την απευθείας κόκκινη κάρτα.

Η αποβολή του Κάτσε προκάλεσε την έκρηξη στον πάγκο του ΠΑΟΚ, με μέλη της ομάδας να φεύγουν από το γήπεδο και τον Αναστασιάδη να φωνάζει στους παίκτες να αποχωρήσουν για τα αποδυτήρια. Τελικώς, τα πνεύματα ηρέμησαν μετά την παρέμβαση του Ιάκωβου Αγγελίδη και του βοηθού προπονητή τερματοφυλάκων, Απόστολου Τερζή, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να συνεχιστεί.

Ο ΠΑΟΚ δεν έφυγε τελικά από το γήπεδο και στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να φέρει… τούμπα το ματς μέσα σε οκτώ λεπτά χάρη σε δύο γκολ του Περέιρα (50’, 58’)! Οι φιλοξενούμενοι είχαν μάλιστα ευκαιρίες για να διευρύνουν το προβάδισμα, ωστόσο Σαλπιγγίδης (69’) και Περέιρα (75’) δεν κατάφεραν να σκοράρουν από πλεονεκτική θέση.

Μάλιστα ο «δικέφαλος του Βορρά» παραλίγο πήγε να πληρώσει την αστοχία του, καθώς η Καλλονή κέρδισε πέναλτι στο 81’ σε ανατροπή του Χουάνμα από τον Κωνσταντινίδη. Ωστόσο ο Ιτάντζ απόκρουσε την εκτέλεση του Μανούσου, κρατώντας το 2-1 της ομάδας του μέχρι το φινάλε.

Καλλονή: Χογκ, Αναστασιάδης, Βαλλιός, Αντέγιο, Κεϊτά (66' Στεφάνοβιτς), Καλτσάς, Πιπίνης (76' Μίνγκας), Τσαμπούρης, Λεοζίνιο (66' Καμαρά), Μανούσος, Χουάνμα

ΠΑΟΚ: Ιτάνζ, Κωνσταντινίδης, Βίτορ, Κατσικάς, Ρατς, Μαντούρο (46' Τζανδάρης), Κάτσε, Περέιρα, Μακ (90+2' Σκόνδρας), Σαλπιγγίδης (90+5' Παπαγιανόπουλος), Αθανασιάδης.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΟΚ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
1Χ2OverUnderX2
1.175.5010.501.552.003.61
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.552.507.002.101.45
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.602.002.409.00

Σχολιασμός

45 σχόλια:

στις 14/01/2015 21:35
ΠΑΛΙΚΑΡΙΣΙΟ ΔΕΝ ΛΕΣ ΤΠΤ... ΓΑΜΩ ΤΟ ΟΣΦΠ ΣΑΣ ΓΑΜΩ ΛΑΜΟΓΙΑ .. ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ.. ΚΑΙ ΣΤΟ -15 ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΣΑς ΠΗΔΗΞΩ ΠΑΛΙ

στις 14/01/2015 21:35
1-2 ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ ΒΡΩΜΙΑΡΙΔΕΣ

στις 14/01/2015 21:36
1/2 ΑΝΑΤΡΟΠΗ BY IVAN SAVVIDIS

στις 14/01/2015 21:38
ναι αυτο σου φταιει χοντρε... 25 χρονια πληρωνεις ρε καθικι

στις 14/01/2015 21:40
Poustogaraa euxomai na sas skisoun sthn toumpa kai emeis sthn lewforo Paxare pigene touba kai lewfwrw kai fwnaze eimai gauros na se skotosouna na teleiwnoume vromiari

στις 14/01/2015 21:42
6 kitrines 1 kokkini....1o hmixrono me kathisteriseis sthn kokkinh 4 traumatismous ...mono 3 lepta kai sfurigma sto 3:00 (skor 1-0)...sto deutero 5 allages katholou kathisteriseis, 4 lepta extra kai sfyrigma sta 5:30 (skor 1-2)...ntropi re sas vlepei kosmos...ta tsampoukalikia ths kallonis xwris kartes vevea

στις 14/01/2015 21:42
LAMOGIA

στις 14/01/2015 21:43
μπράβο στον παοκ..Καλά κρατεί. .αλλά δεν τον εβλεπω να κραταει και πολυ... δεν αντέχει με αυτο το ροστερ..

στις 14/01/2015 21:46
ρε μπαοκια μια ζωη τριτοτεταρτοι θα ειστε παρτε το χαμπαρι

στις 14/01/2015 21:52
για άλλη μια φορα επεσαν οι μασκες φτου σας λαμογια .Σημερα εδειξε ο Π.Α.Ο.Κ. ποσο βαρια φανελα εχει

στις 14/01/2015 21:54
Ετσι... ετσι... Π Α Λ Η Κ Α Ρ Ι Σ Ι Ο

Με αυτες τις διαιτησιες δεν βλεπω να αντεχει, οχι με το ροστερ φιλε μου. Αντε να δουμε μεχρι το τελος του πρωταθληματος αν θα ξανατελειωσει ματς με 11 παικτες ο ΠΑΟΚ και χωρις πεναλτυ στον αντιπαλο. Αρχιστε να μετρατε ....

στις 14/01/2015 21:54
Και να ημασταν τριτο-τεταρτοι θα ειμουν παλι περηφανος για την ομαδα μου επειδη οτι κανουμε ειναι αληθινο.

Εσας σας βοσκαει ο χοντρος απο εδω και απο εκει , για αυτο ολοι οι γαυροι ειστε προβατα στο μυαλο και πουσταραδες γενικα.

στις 14/01/2015 21:56
Οι αντιδράσεις στην αποβολή του Κάτσε ήταν υπερβολικές. Βέβαια, η κόκκινη κάρτα ήταν σχεδόν εκβιαστική, καθώς δεν δόθηκε φάουλ και κίτρινη κάρτα σε πεντακάθαρο φράγμα,με συνέπεια ο Κάτσε να εκνευριστεί και να βρίσει τον διαιτητή. Κατά τα άλλα, η διαιτησία μπορεί να μην έκανε πολύ χοντρά λάθη, αλλά όταν όλα, μα όλα τα αμφισβητούμενα σφυρίζονται υπέρ της Καλλονής... Ο νοών νοείτω...

στις 14/01/2015 21:58
παχαρε ΠΑΝΕ ΨΟΦΑ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ εχεις καταντησει αηδια

στις 14/01/2015 22:00
Όταν μιλάω για αμφισβητούμενες φάσεις, μιλάω κυρίως για το πέναλτι που δόθηκε στην Καλλονή, (που ήταν και δεν ήταν), και για ένα ανάλογο πέναλτι που δεν δόθηκε στον ΠΑΟΚ αργότερα. Και για τις κάρτες, που έτρωγε μονόπλευρα η ομάδα του ΠΑΟΚ, προκειμένου να αποδυναμωθεί σε προσεχείς αγώνες.

στις 14/01/2015 22:10
Η διαιτησία ήταν και παραμένει πρόβλημα στην σούπερ λίγδα, όμως εγώ εστιάζω αλλού: Δεν γίνεται οι περισσότερες ομάδες της επαρχίας να έχουν καταντήσει παραρτήματα και να εκτελούν ειδικές καταδρομικές αποστολές! Οι μόνοι που δεν έχουν μπει (ακόμη) σε αυτό το βρώμικο κλαμπ, είναι ο Αστέρας Τρίπολης και ο Παναιτωλικός. Ίσως και οι Πανθρακικός και Βέροια, αλλά δεν είναι και τόσο εμφανές. Όλοι οι υπόλοιποι, (ΟΦΗ, Εργοτέλης, Πλατανιάς, Καλλονή, Κέρκυρα, Λεβαδειακός, Ξάνθη, ΠΑΣ Γιάννενα, Πανιώνιος), σύνολο εννέα ομάδες, δίνουν τον καλύτερο εαυτό τους απέναντι στους υπόλοιπους διεκδικητές του τίτλου, αλλά απέναντι στον Ολυμπιακό παίζουν οικογενειακά διπλά! Ποια αξιοπιστία έχει ένα τέτοιο πρωτάθλημα; Να θυμίσω ότι η Καλλονή με τον Ολυμπιακό έφαγε πέντε γκολ, ενώ τον ΠΑΟ τον κέρδισε, στην Τούμπα πήρε ισοπαλία από τον ΠΑΟΚ και σήμερα προσπάθησε (έστω ανορθόδοξα) να του κόψει ότι μπορούσε;

στις 14/01/2015 22:15
Να θυμίσω ακόμη ότι η Κέρκυρα που έφαγε τέσσερα με κάτω τα χέρια σαν γηπεδούχος, όταν έπαιξε στην Τούμπαέπαιξε σαν διεκδικήτρια του τίτλου; Να θυμίσω την πολύ κακή εμφάνιση του Πανιωνίου με τον Ολυμπιακό (τι σύμπτωση!) στην Νέα Σμύρνη, και την εκπληκτική του παρουσία στην Τούμπα; (Κι άλλη σύμπτωση)! Τον Πανθρακικό; Μια από τα ίδια! Πως μπορεί να πάρει άλλη ομάδα πλην Ολυμπιακού αυτόν τον παγκοσμίως ανυπόληπτο τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδας με τέτοιες συνθήκες; Πλάκα κάνουμε;

στις 14/01/2015 23:20
Poustogauroi gia na doume an tha kanetw autes tis magkies tou xronou

στις 14/01/2015 23:21
Kanete#

στις 14/01/2015 23:40
Πουστόγαυροι βρωμιάρηδες που έχετε μούτρα εσείς ρε καργιόλια να μιλάτε,ΚΑΡΚΙΝΟ ΚΑΙ ΨΟΦΟ ΣΕ ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΤΕ ρε πουστοπαίδια αμερικανάκια.Να μη προλάβετε να βαφτίσετε τα παιδιά σας γαμιόλες.Τρίπολη-ολυμπιλαγός ρε μουνιά με σπάθα.Τίποτα άλλο.Καρκίνο στο κεφάλι σας.

στις 14/01/2015 23:48
ΟΜΑΔΑΡΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΡΕΙΣ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ΝΙΚΕΣ, ΜΕ ΠΛΑΤΑΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΓΙΔΙΑ ΤΟΥ ΦΑΤΑΟΥΛ, ΑΠΛΑ ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΟ -2 ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΣΙΝΟ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΘΑ ΜΟΙΑΖΕΙ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ, ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΡΧΟΜΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΟΥΤΕ ΜΙΣΟ ΑΠΟΥΛΗΤΟ ΕΙΣΗΤΙΡΙΟ, ΤΟΥΜΠΑ ΞΑΝΑ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ!

στις 15/01/2015 00:02
πάλι ο Ολυμπιακός φταίει, για ότι κ αν γίνεται. Ακόμα και για τα νέα μέτρα της τρόικας...

στις 15/01/2015 00:32
1/2 to eixa provlepsei apo thn prohgoumenh mera, na nai kala kai o malakas diaithths pou evgale kai kokkinh ston paok me apotelesma na pismwsei kai na to girisei sto b hmixrono, exase kai penalty h ael.. ADE GEIA!!!

στις 15/01/2015 02:05
ΜΙΑ ΟΜΑΔΑΡΑ

ΠΟΥ ΝΑ ΜΗ ΜΑΣΑΗ

ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΚΟΚΚΙΝΕΣ..

ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΠΕΝΑΛΤΥ... ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ...

ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΟΚΑΡΑ!!

στις 15/01/2015 02:24
gay-rakia kante mpeeeeeeeeeeeeeee

στις 15/01/2015 02:39
κωλοτουρκοι ξιπασμενοι

στις 15/01/2015 03:53
Βρε σιχάματα κωλόπαιδα, σας πήγε πάλι η διαιτησία τρένο, κάνατε όργια στην καημένη την Καλλονή και έχετε το θράσος να μιλάτε;

Μία είναι η λύση για να ξεβρομίσει το ελληνικό ποδόσφαιρο, Γ εθνική στον Ζμπαονγκ και φυλακή.

Καλά σας κάνει ο Μαρινάκης και πολεμάει μόνος του ενάντια σε όλους εσάς του βρώμικους.

Ζήτω η καθαρότητα, να ξέρετε η τιμιότητα θα κερδίσει.

στις 15/01/2015 05:08
KAΛΑ Ε ... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ..... ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ !!!!!

στις 15/01/2015 05:15
μια καθαρη νικη για τον παοκ. σωστη η κοκκινη στον κατσε αλλα νωριτερα δεν του ειχαν δωθει δυο φαουλ. το πεναλτι για εμενα ηταν (νομιζω υπαρχει επαφη).και ακομα πολλα φαουλ υπερ των γηπεδουχων στο χωρο του κεντρου που δεν ηταν.οι κα8υστερησεισ ηταν σωστεσ μιας και ανεφερθηκε απο καποιον πιο πανω.σωστα και τα 3 λεπτα αλλα και τα 4.ακριβως στη συμπληρωση των 4 λεπτων πεφτει κατω ο αναστασιασης και μετα απο 40 δευτερα που σηκωθηκε εκενα και αλλαγη τον σαλπιγγιδη για αυτο το εληξε στο 5 και.ακομα για εναν φιλο που ανεφερε οτι ολες οι ομαδες (παραρτηματα) σκυλιαζουν απεναντι στουσ διεκδικιτες πλιν του οσφπ οτι κατι τετοιο δεν ισχυει.και ο παοκ εριχνε τεσσαρες στην αρχη και ο παο ριχνει τωρα και ο οσφπ εχει δυσκολευτει σε καποια. δεν προσπαθω να πω οτι δεν ευνοειται ο οσφπ.ολοι εχουμε μετια και βλεπουμε. αλλα μιν κσεχναμε και λιγο πιο πολυ τι γινοταν οταν ηταν ακομα στην super league οι ομαδες του βορα (αρης ηρακλης ) εκει να δεις. για εμενα ολυμπιακος αυτη τη στιγμη εχει την καλυτερη ομαδα

στις 15/01/2015 05:18
αλλα δεν το μπορει να το δειξει.εχουμε το πιο βρομικο πρωταθλημα μαζι με τιταλικο και σκωτσεζικο οποτε μην ασχολειστε και πολυ.ετσι ειμαστε γενικα σαν χωρα οχι μονο στο ποδοσφαιρο.καλη συνεχεια σε ολεσ τισ ομαδες.

στις 15/01/2015 08:42
ολυμπιακοι θα ερθει η ωρα της κρισης σας.μην ανυσηχητε

στις 15/01/2015 09:53
paxare gamw thn manoula s klassika trili..!!!

στις 15/01/2015 11:50
xaxaxaxax .. Opios pisteue oti o paok tha eperne protathlima pragmatika to leo omos .. na stamatisei na asxolite ..! MPEEEEE provata...

στις 15/01/2015 11:50
pios paokkkk moreeeee ..!

στις 15/01/2015 11:51
kaka ta psemata .. mikri omada o paok mprosta sta lefta tou Marinaki .. Ante kai to xronou to poutanki tis aek tha gineis paok..!

στις 15/01/2015 11:53
aaaaaa ki akouste ton gremer leei sosta pragmata to palikari.. dn koimate orthios san tous perisoterous edw mesa..! stamatiste na pisteuete oti uparxei kati alithino piso apo olo auto pou legete ELLINIKO podosfero .. Apla stamatiste dn sas kanei kalo na exete pseudestiseis ..! ola einai $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ ola omos .. Valteto kala sto mualo sas .. EXEIS xrima .. Exeis ta panta ..!

στις 15/01/2015 11:54
kante plakitsa kai kofte ti malakia .. dn a3izei pragmatika ..! ektos kai an exeis psixologika provlimata epidi se varage i mana sou mikro .. ekei allazei to thema :)

στις 15/01/2015 14:32
FootballFaN-2 αντε γαμησου ρ δεν βλεπεις τι γινετε

τυφλε! μεχρι και τον φωστηρα με ανυπαρκτο πεναλτυ κερδισες αποβρασμα

στις 15/01/2015 17:17
Ke tin 7 ke tin 8 gamoton olimpiako.oti ke an gini imastan ke ta imaste paok re mounia

στις 15/01/2015 22:45
Θέλω να απαντήσω στον thull900:Τα ληγμένα, από ποιο περίπτερο τα ψωνίζεις ρε φίλε; Για να του κάνουμε όλοι μαζί μια καταγγελία, να του πάρουν την άδεια, που παίζει με την διανοητική υγεία του κόσμου!

στις 15/01/2015 23:00
Στον φίλο με το ψευδώνυμο Gremer, θέλω να απαντήσω σχετικά με τις ομάδες της Θεσσαλονίκης που έχουν πέσει, πως ποτέ δεν έστησαν παιχνίδια μεταξύ τους, ή με τον ΠΑΟΚ. Η τοπική αντιπαλότητα ήταν πολύ μεγάλη, και η πόλη πολύ μικρή για να μην μαθευτεί κάτι τέτοιο. Δεν λέω ότι δεν στήνονται παιχνίδια και από αυτές τις ομάδες, λέω ότι είναι τρομερά δύσκολο να στηθούν τα μεταξύ τους παιχνίδια. Όσο για τα παραρτήματα, λυπάμαι αλλά έχω άλλη εικόνα από αυτές τις ομάδες. Όσο καλός κι αν είναι ο Ολυμπιακός, σε καμία περίπτωση δεν τον παίζουν τόσο δυνατά. Με εξαιρέσεις τα ματς με τον Εργοτέλη στο Ηράκλειο, και με τον ΠΑΣ Γιάννενα, που φαινόταν πως είχε στηθεί για διπλό ημίχρονο, άσο τελικό, και στράβωσε λόγω... διαιτητή! Ο βλάκας εκείνος, για να φανεί "σωστός", φρόντισε να βάλει μπροστά τον Ολυμπιακό από νωρίς, με ένα ανύπαρκτο πέναλτι και την και μετρώντας και ένα γκολ που ήταν ο ορισμός του επιθετικού φάουλ. Έτσι, το θεατράκι είχε ακόμη πολύ χρόνο, αλλά δεν είχε σενάριο. Και μια στραβοκλωτσιά στο

στις 15/01/2015 23:04
ενενήντα, έκανε την ζημιά! Ευτυχώς, ο Ολυμπιακός την επόμενη αγωνιστική έπαιζε σε άλλο παράρτημα, στην Λέιβαδιά, και το σενάριο της "ανατροπής" πήρε σάρκα και οστά, χωρίς διαιτητικές παρεμβάσεις! Με τάισε κι εμένα εκείνη η ανατροπή, ήταν φανερό πως ο Μαρινάκης δεν ήθελε να χάσει τόσα λεφτά για μεγάλο χρονικό διάστημα. Θα ήμουν χαζός να μην στοιχηματίσω άσο ημίχρονο διπλό τελικό! Και δικαιώθηκα.

στις 15/01/2015 23:15
Γενικά όμως, για το θέμα με τα παραρτήματα: Όπως έλεγαν κάποτε οι Παναθηναϊκοί, "πρέπει να έχεις ομαδάρα για να κερδίσεις τον ΟΦΗ"; Κάπως έτσι είναι και σήμερα, ο Ολυμπιακός δεν χρειάζεται να είναι υπερομάδα για να κερδίσει αυτές τις ομάδες. Αλλά: Λογικά, δεν γίνεται να τις κερδίζει ΟΛΕΣ! Κάτι στραβώνει πότε πότε. (Και δεν εννοώ να σταβώσει το στήσιμο με τον ΠΑΣ επειδή ο διαιτητής δεν είναι στο κόλπο). Και δεύτερον, πράγματι, εκτός του Εργοτέλη, ποιος άλλος απ' αυτούς έπαιξε με τον Ολυμπιακό στα ίσα; Όλοι, μοιάζουν να "κρατάνε δυνάμεις" για άλλα ματς, πιο δύσκολα. Δεν το κάνουν όμως με ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό, εκεί παίζουν λες και αυτές δεν είναι ομάδες κορυφής, αλλά ομαδούλες στα κυβικά τους. Επειδή από τα σχόλια σου φαίνεσαι άνθρωπος σχετικός με το ποδόσφαιρο, δεν μπορεί, αν έχεις δει συνολικά την εικόνα του πρωταθλήματος, και αν γνωρίζεις και τα διοικητικά των ομάδων, καταλαβαίνεις ότι πρωτάθλημα στην Ελλάδα δεν υπάρχει. Υπάρχει μία στημένη διαδικασία, ώστε η ομάδαπου πλούτισε από την

στις 15/01/2015 23:21
φτωχή (σε συγκομιδή και αποτελέσματα) συμμετοχή της στο Champions League, και πασχίζει να συνεχίσει να πλουτίζει με τον ίδιο τρόπο, είτε ελέγχοντας την ομοσπονδία, είτε τις περισσότερες ομάδες της σούπερ λίγδας, είτε την διαιτησία. Και στα τρία επίπεδα, έχει καταστρέψει το όποιο ελληνικό πιδόσφαιρο υπάρχει, μόνο και μόνο για μια ανούσια "κονόμα". Τουλάχιστον ας πάει ένα βήμα παραπάνω, ας διεκδικήσει τον τίτλο στην Ευρώπη. Αν έχει ομάδα, κάποτε, αςσταματήσει να είναι μια μίζερη ομάδα που βολεύεται με τα εκατομμυριάκια των ομίλων, κάνει δυο τρεις ψευτομεταγραφές και κουνάει το δάχτυλο στους άλλους λέγοντας "επενδύστε". Με τι; Η ψαλίδα με τα λεφτά των ομίλων ανοίγει, και οι υπόλοιποι δεν μπορούν να ακολουθήσουν.

στις 16/01/2015 21:02
Συμφωνω απολυτα μαζι σου.για αυτο τονιζω οπως και πολλοι φιλοι πιο πανω οτι δεν αξιζει να ασχολειστε με το ελληνικο πρωταθλημα.εχω λεφτα αρα πρεπει να κερδιζω και τα πρωταθληματα.ετσι παει.ειμαι ολυμπιακος μεχρι τωρα στα 21 μου και δεν προκειται να αλλαξω ποτε.ολοι ειμαστε μια ομαδα που την στηριζουμε στα καλα και στα κακα της.εγινε ολυμπιακος πρωτον επειδη ειναι ο πατερας μου και δευτερον για εκατσα στα 11 (γυμνασιο) και ειδα και την ιστορια σε ελλαδα και champions league (απο 1992 και μετα) και των 4 ελληνικων (μεγαλων) ομαδων και αποφασισα να ειμαι ολυμπιακος.αυτο δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να ειμαι και να ειμαστε αντικειμενικοι.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.