Σούπερ Λιγκ: Νίκη με Πέτριτς για Παναθηναϊκό

Σούπερ Λιγκ: Νίκη με Πέτριτς για Παναθηναϊκό



Με γκολ του Πέτριτς από οριακή θέση, ο Παναθηναϊκός κέρδισε με 1-0 τον ακίνδυνο Λεβαδειακό και μείωσε προσωρινά στο -1 τη διαφορά του από τον 2ο ΠΑΟΚ. Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι στον Μπεργκ οι «πράσινοι».

Χωρίς να πιάσει υψηλή απόδοση, ο Παναθηναϊκός κέρδισε με 1-0 τον Λεβαδειακό και διατηρήθηκε σε τροχιά τίτλου.

Οι «πράσινοι» είχαν την απόλυτη υπεροχή και έψαχναν το γκολ που θα τους έδινε το προβάδισμα. Πιο απειλητικός παίκτης για την ομάδα του Αναστασίου ήταν ο Πέτριτς, ο οποίος είχε την πρώτη καλή στιγμή των γηπεδούχων στο 18’ με σουτ που μπλόκαρε ο Σηφάκης και στο 29’ κατάφερε να σκοράρει με κεφαλιά-ψαράκι, έπειτα από φάουλ του Πέτριτς.

Σύμφωνα πάντως με το ριπλέι, ο Κροάτης επιθετικός φάνηκε να ήταν οριακά οφσάιντ σε μια δύσκολη φάση για τον διαιτητή.

Με εξαίρεση ένα σουτ του Μάντζιου στο 27’, ο Λεβαδειακός δεν απείλησε την εστία του Στιλ και στο 40’ οι «πράσινοι» φώναξαν για πέναλτι σε ανατροπή του Μπεργκ από τον Κώτσιο, ο οποίος βρήκε τα πόδια του Σουηδού, αλλά ο διαιτητής έχασε τη φάση.

Έπεσε ακόμα περισσότερο ο ρυθμός στην επανάληψη, με τον Παναθηναϊκό να μην μπορούσε να δημιουργήσει σημαντικές ευκαιρίες για γκολ αλλά παράλληλα να μην απειλούνταν από τους φιλοξενούμενους.

Το 1-0 έμεινε μέχρι το φινάλε και οι «πράσινοι» πήραν μια επαγγελματική νίκη που τους φέρνει προσωρινά στο -1 από τον ΠΑΟΚ.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12
4.503.501.601.851.651.971.18
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
4.502.002.101.801.65
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.901.803.2517.00

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 14/01/2015 19:28
ΒΓΕΊΤΕ ΡΕ ΑΔΕΡΦΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΚΑ ΠΑΛΙΟ ΕΓΧΕΙΡΙΣΜΕΝΕΣ!

στις 14/01/2015 19:59
ΕΓΩ ΣΟΥ ΒΑΖΩ ΜΥΑΛΟ ΓΑΥΡΕ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΕ!!!

στις 14/01/2015 20:04
ΠΡΑΣΙΝΟΙ ΛΑΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ ΛΑΓΟΙ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΟΙ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΟΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΊ. ΜΑΛΑΚΑ ΗΛΙΟΠΟΥΛΕ ΣΕΞ ΚΑΙ ΒΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΕ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!!!!!

στις 14/01/2015 20:09
ΑΚΟΥΣΕΣ ΓΙΑ ΑΔΕΡΦΕΣ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕΣ ΠΡΩΤΗ ΜΩΡΗ ΠΡΑΣΙΝΗ ΠΟΥΤΑΝΑ

στις 14/01/2015 20:14
oriaki fasi,kai sto kato kato tis grafis as parei kai o PAO mia oriaki apofasi.pantos ego san filathlos apo finlandia ,vlepo ton PAO na ksemita siga siga kai me stathera vimata,me oraio podosfairo stroto automatismous,me alla logia omorfo.den eimai PAO, panseraikos eimai,alla leo auto pou vlepo

στις 14/01/2015 20:18
το δικαστηριο του μαρινακη για το στημενο τελικο με τον αστερα που ηταν για σημερα αναβληθηκε τελικα????

στις 14/01/2015 20:19
gamimenoi gauroi ..me sima sthn kardia enan poustara stin troumpas ta stena h manas sas mounia epiase douleia!!!!!!!!!!

στις 14/01/2015 20:34
βαζελε μια ζωη ομαδα της χουντας θα εισαι

στις 14/01/2015 20:38
ΤΟ ΣΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΨΩΛΑΡΑΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΑΜΑΕΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΑΜΑΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΑΜΑΕΙ ΜΙΑ ΖΩΗΗ ΛΑΓΕ pop 13 ΣΤΑ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ ΗΣΟΥΝΑ? ΧΑ ΧΑ

στις 14/01/2015 21:28
Κλαψτε..

στις 14/01/2015 22:09
βγηκε και ο κοκκινος αρχι πουτανας γιος να το παιξει οπαδος απο ενα ιντερνετ..μαλλον εχεις σαλεψει και εσυ απο την φαπα που εχεις φαει fapoterorista πουτανας γιε...γαυροβαζελια πουτανες

στις 14/01/2015 22:30
και ο πρασινος λαγος τα ιδια σκατα

στις 14/01/2015 23:55
ΟΦΗ ΜΟΥΝΙΑ ΦΟΡΕΣΤΕ ΝΥΦΙΚΑ . ΓΑΜΩ ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΣΑΣ gay4

στις 15/01/2015 11:44
g4 .. sovara re man gt perneis meros se auti ti sizitish .. trava dose kana 10euro na sothite kai meta ela pes gia opadika ;).. milan oli milane kai opadoi tou OFI .. ELEOS.. erexte i G ethniki min anxonese ..! O allos leei as parei mia oriki fasi o PAO .. RE PITOURA EXETE sto kefali tpt allo .. ena protathlima exete parei sta 10 xronia kai auto me 13 xeria kata sas pou dn sfirixtikan pote .. MALAKES POU MILATE KIOLAS..! pou pezan HANDBALL oi amintikoi sas tote.. Eipe o Gaidaros ton petino kefala kai o elefantas pare3igithike ...SALAMI ..

στις 15/01/2015 12:11
aaa ki kati allo .. goalara to ofsaid to petric .. MALAKEs :P... i mimpos dn itan?

στις 15/01/2015 12:12
tou *

στις 15/01/2015 12:14
mages to nousas exei hooligan tou OFI e3w.. THA SAS PLAKOSOUN STIN PIPA... dld to nou sas ..!

στις 15/01/2015 12:15
400 atoma sto gipedo .. exei kai i proodeutikara pou einai topiko ..

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.