Εποχή Μποροβήλου στη Σούπερ Λιγκ

Εποχή Μποροβήλου στη Σούπερ Λιγκ



Ο Γιώργος Μποροβήλος είναι ο νέος πρόεδρος της Σούπερ Λιγκ, με τον διοικητικό ηγέτη του Αστέρα Τρίπολης να αντικαθιστά τον Τάκη Αγραφιώτη, ενώ αναπληρωτής είναι ο Δημήτρης Τζελέπης.

Με 13 θετικές ψήφους, ο πρόεδρος του Αστέρα Τρίπολης, Γιώργος Μποροβήλος είναι ο νέος πρόεδρος της Σούπερ Λιγκ στη θέση του παραιτηθέντος Δημήτρη Αγραφιώτη.

Ο Μποροβήλος είχε διατελέσει κατά το παρελθόν αντιπρόεδρος του συνεταιρισμού ενώ αναπληρωτής πρόεδρος θα είναι ο πρόεδρος του Πανθρακικού, Δημήτρης Τζελέπης.

Λευκό ψήφισαν ΠΑΟΚ, Ξάνθη, Λεβαδειακός και Νίκη Βόλου, ενώ αρνητική ψήφο έλαβε από τον Παναθηναϊκό.

Γραπτή δήλωση Αγραφιώτη

Λίγα λεπτά αργότερα ο απερχόμενος πρόεδρος, Δημήτρης Αγραφιώτης, προχώρησε στην ακόλουθη γραπτή δήλωση:

«Αγαπητοί Συνάδελφοι,

Όπως γνωρίζετε από τη γραπτή μου ανακοίνωση, στη σημερινή μας συνεδρίαση θα υποβάλλω την παραίτησή μου από τη θέση του προέδρου της Super League.

Η απόφασή μου αυτή, όπως άλλωστε δήλωσα, ήταν αναπόφευκτη λόγω των τελευταίων γεγονότων που μετέτρεψαν τη Super League από όργανο συλλογικής προσπάθειας και λειτουργίας σε πεδίο οπαδικών αντιπαραθέσεων, για λόγους απολύτως άσχετους με το γράμμα και το πνεύμα αυτού του αθλητικού και επιχειρηματικού θεσμού.

Η δημιουργία και η ύπαρξη της Super League έχει ως στόχο την ομαλή διεξαγωγή του Πρωταθλήματος και την υπεράσπιση και προώθηση των οικονομικών συμφερόντων ΟΛΩΝ των ΠΑΕ.

Οι επιδιώξεις αυτές έχουν ως ακρογωνιαίο λίθο τη συλλογική προσπάθεια και όταν αυτή διαταράσσεται και πολύ περισσότερο όταν στην πράξη διαλύεται, τότε παύει να έχει λόγο η ύπαρξη του ίδιου του οργάνου.

Ελπίζω και εύχομαι ότι με την εκλογή νέου προέδρου να τεθεί οριστικό τέλος στην αλλοίωση της φυσιογνωμίας της Super League, μακριά από άγονες αντιπαραθέσεις και επικοινωνιακές πιρουέτες.
Το επιβάλλει το συμφέρον των ΠΑΕ και η επιβίωση του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Θέλω να ευχηθώ σε όλες τις ελληνικές ομάδες που αγωνίζονται αυτή την εβδομάδα στα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα καλή επιτυχία για το καλό του ελληνικού ποδοσφαίρου συνολικά
»




Ομάδες που αφορά: ΠΑΟΚ, ΞΑΝΘΗ

Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 24/11/2014 16:06
Εκει που ελεγες το ελληνικο ποδοσφαιρο εχει απαξιωθει...ξεφτιλιστει.....εχει καταστραφει........ εχει πιασει πατο.... και λες δεν παει ποιο κατω....

Ερχετε ο μποροβηλος και τα ανατρεπει ολα.........!!! Κριμα μιζερο ελληνικο ποδοσφαιρο κριμα.......!

στις 24/11/2014 16:19
ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ

στις 24/11/2014 17:15
ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟΥΤΟΣ?

στις 24/11/2014 18:46
απορω πως και δεν θελαν να παρουν την προεδρια της σουπερλιγκ η εξυγιαντες του ποδοσφαιρου αλαφουζος και ιγκνασεβιτς(σαββιδης)?

στις 24/11/2014 21:17
τον ολυμπιακο το καλοκαιρι τον αναλβανει ο εμιρηs του καταρ, ορε γλεντια

στις 24/11/2014 21:34
Αυτος που εγκληματισε στη ριζουπολι... αυτος που τοτε μπλεχτηκε για στημενα ματς.. να ειναι ο επικεφαλης τις σουπερ λιγκ.... Λυπαμαι αποχωρω απο το Ελληνικο ποδοσφαιρο δεν ασχολουμε αλλο με γελοιοτητες.... Κοιταξτε ξενα ματς να δειτε μπαλα........... καταλαβαινω οτι ολοι θα βλεπετε τα ματς απο ενδιαφερον.......ποιος θα το παρει ποιιος θα πεσει ποιος θα παει πλαυ οφφ..... αλλα η μονη εντιμη και σωστη πραξη σε αυτα τα λαμογια ειναι απαξιωση και αυτο απο εκμερους μου θα κανω........! Το να καθωμαι και να βριζω το καθενα που με βριζει εδω δε μου δινει ικανοποιιση εμεις εδω ο ενας βριζει τον αλλον για τις ομαδες.. και εκει βαζουν.... το μποροθρυλο ... λυπαμαι αποχορω απο την βρωμια σας.... μεινετε εσεις στα σκατα!!! ΚΑΛΟΦΑΓΟΤΑ!

στις 24/11/2014 21:44
οχι ρε αρμενο μη μασ το κανεισ αυτο μην αποχωρεισ, απο ποιον θα διαβαζουμε τωρα τα πιο σωστα και τα πιο αντικειμενικα σχολια? οχι ρε φιλε ξανασκεψουτο, εισουνα παντα τοσο αντικειμενικοσ που οταν διαβαζα τα σχολια σου βουρκονα, σε παρακαλω μην αποχωρεισ

στις 24/11/2014 21:47
Sostos armenos

στις 24/11/2014 21:48
Will be back aek

στις 24/11/2014 22:25
tziobani το να καθωμαι να ασχολουμε πρωτον με τις λαμογιες του καθενους εκει... και τα βλαμενα εδω μεσα.... παει να πει τους δινω αξια.... και εγω στη ζωη μου σε πουτανα ποτε δεν εδωσα αξια.......!!

στις 24/11/2014 22:29
Σαρρης προεδρος τις ΕΠΟ που δινει αναφορα ακομα και για κατουρηκα στο Μαρινακη... (βλεπετε ζωγραφο) μωραλης αντιπροεδρος..... Μποροθρυλος....! Ας μου πει ενας νοημων ανθρωπος....... τι να σκεφτει καποιος???? αλλα ξερω νοημων δεν ειναι πολλοι εδω μεσα... αρα μαλακιες θα διαβασω κατω απο τα σχολια μου χαχα!!!!

στις 24/11/2014 22:34
ΓΑΥΡΟΙ Η ΠΑΡΑΓΚΑ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΑ ΣΕΖΟΝ ΠΟΥ ΑΝΕΒΕΝΕΙ Ο ΤΙΓΡΗΣ ΣΤΗΝ SUPER LEGUA ΘΑ ΜΠΕΙ ΜΠΟΥΡΛΟΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΑΧΤΗ ΝΑ ΞΕΒΡΩΜΗΣΕΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑ ΔΕΙ Ο ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΠΑΛΑ,ΒΡΩΜΙΑ ΚΑΙ ΛΥΣΟΔΙΑ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΓΕΛΑΕΙ ΟΛΗ Η ΕΥΡΩΠΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΚΑ ΟΥΤΕ Η ΜΠΑΓΕΡΝ ΟΥΤΕ Η ΜΠΑΡΣΕΛΟΝΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΕΤΥΧΕΙ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ Ο ΘΡΥΝΟΣ ΞΕΦΤΙΛΕΣ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΞΕΒΡΑΚΩΘΗΚΑΤΕ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΟΡΟΘΡΥΝΟ ΑΣ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟΤΕ....Ο ΤΙΓΡΗΣ ΑΝΑΜΕΝΕΙ...H MΠΑΛΑ ΠΕΖΕΤΕ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΟΧΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΛΙΓΟΥΡΙΑ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΑ ΠΕΙΝΑΣΜΕΝΑ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ ΠΕΣΑΤΕ ΜΕΤΑ ΤΑ ΠΕΤΡΙΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΝΑ ΤΑ ΦΑΤΕ ΟΛΑ!!!ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΑΗΔΙΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΞΕΦΤΙΛΕΣ!

ORIGINAL 21

στις 25/11/2014 16:22
hahahaha nai o tigris re... sigoura ... idika autos einai poli katharos .. re Master 21 pigene ri3e ligo nero sto kefali sou na 3ipniseis..! GT koimase.. o tigris einai mazi me to marinaki ZWON ... oles autes oi miniseis einai gia sena to vlaka na pisteueis tin propaganda ...! i Super leage einai mia megali tripa tou ellinikou dimosiou ..! alla p na to katalaveis..! Mono me auta p les fenete poso vlakas eisai ..! Opios thelei na 3eplinei xrima ginete proedos (marinakis/tigris/alafouzos/pateras/psomiadis/kokkalis/vardinogiannis) kai polloi alloi..! ante 3ipna twra

στις 25/11/2014 16:25
Re armenos apla kapios prepei na ne mprostareis se olo auto to theatro ..! gamiseta ..!!gamo olo to elliniko podosfeno .. vomva kai 3ana ap tin arxi.. exei ginei megali malakia ..!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.