Ο Μαρινάκης κατονόμασε τον Μελισσανίδη!

Ο Μαρινάκης κατονόμασε τον Μελισσανίδη!



Ο Βαγγέλης Μαρινάκης κατήγγειλε στο Δ.Σ. της Σούπερ Λιγκ ότι ο Δημήτρης Μελισσανίδης έχει απειλήσει τον πρόεδρο της ΕΠΟ, Γιώργο Σαρρή αλλά και τον αναπληρωτή πρόεδρο της ΚΕΔ, Χριστόφορο Ζωγράφο που δέχθηκε δολοφονική επίθεση!

Διαβάστε αναλυτικά τα όσα είπε ο Βαγγέλης Μαρινάκης στην τοποθέτησή του στη συνεδρίαση της Σούπερ Λίγκ με αφορμή την επίθεση στον Χριστόφορο Ζωγράφο:

«Ο λόγος που ήρθα σήμερα στο συμβούλιο, είναι αυτό το τραγικό γεγονός που έγινε σήμερα το πρωί, δε γνωρίζω ακριβώς την ώρα, με ένα μέλος της ΚΕΔ. ‘Ήρθα σήμερα εδώ να μιλήσω με ονόματα και θα πω τι ακριβώς έχω μάθει εγώ και οι συνεργάτες μου από αυτό το συμβάν. Και από εκεί και πέρα, μιας και μιλάμε για ανθρώπινες ζωές, δε μιλάμε πλέον για μια εξύβριση, δεν είναι πικρόχολα σχόλια στο ραδιόφωνο ή στην τηλεόραση, ή δεν είναι κάτι που το κάνεις πάνω στα νεύρα σου. Μιλάμε για δολοφονική επίθεση και ο άνθρωπος αυτός είναι πολύ τυχερός που ζει.

Από ότι έμαθα θα εγχειριστεί και θα παραμείνει στο νοσοκομείο, αφού είναι δύσκολη η κατάσταση του. Αλλά καλό είναι αν θέλουμε να διορθώσουμε τα κακώς κείμενα και επειδή η κατάσταση έχει ξεφύγει και δεν είναι θέμα συζήτησης πλέον, να αναλάβει η Ελληνική Αστυνομία και η Ελληνική Δικαιοσύνη.

Θα σας πω λοιπόν τι ακριβώς έχει συμβεί. Ο κύριος Ζωγράφος είναι μέλος της ΚΕΔ. Τον τελευταίο καιρό είχε δεχτεί πολλές επιθέσεις από ΜΜΕ και πιο συγκεκριμένα από ότι κοίταξα το πρωί για τους ορισμούς στη Football League. Είδαμε χθες με μεγάλη έκπληξη να αναβάλλεται ένα παιχνίδι, το Παναχαϊκή-ΑΕΚ και κάποια άλλα παιχνίδια απλά για να δικαιολογηθεί η αναβολή που σας είπα, μόνο και μόνο γιατί δυο παίκτες της ΑΕΚ παίζουν στην Εθνική ομάδα. Αυτός είναι ο πραγματικός λόγος για να μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας και δε δίστασαν να αναβάλουν μια αγωνιστική με πρόσχημα το Πολυτεχνείο.

Ο κύριος Μελισσανίδης που ηγείται της ΑΕΚ, χωρίς να φαίνεται στα χαρτιά, αλλά όλοι μας ξέρουμε ότι κάνει κουμάντο, δεν το κρύβει κιόλας, πήρε τηλέφωνο τον πρόεδρο της ΕΠΟ και του ζήτησε να διαιτητεύσουν τέσσερις συγκεκριμένοι διαιτητές το παιχνίδι Παναχαϊκή-ΑΕΚ. Οι οποίοι είναι ο κύριος Καρυοφίλλης, ο κύριος Τσίλος, ο κύριος Τίκας και ο κύριος Σοσώνης. Τώρα που μπορεί να βρει το θράσος ένας παράγοντας να ζητήσει ορισμούς, αυτό είναι δουλειά της Δικαιοσύνης να το βρει.

Μετά, τηλεφώνησε στον κύριο Ζωγράφο, κανονικά, από το τηλέφωνο του γραφείου του, τον απείλησε ότι θα τον κάνει και θα τον δείξει. Τον πήρε και άλλες 15 φορές τηλέφωνο από συγκεκριμένο νούμερο το οποίο ανήκει στην εταιρεία του. Τελικά ο ορισμός ήταν διαφορετικός. Αφού ξαναπήρε τον Πρόεδρο της ΕΠΟ και τον απείλησε, του είπε ότι «κατά 95% εγώ το παιχνίδι θα το αναβάλω». Μετά από λίγο είδαμε ότι το παιχνίδι αναβλήθηκε! Με τη συνεργασία Αστυνομίας και του κυρίου Ανδριανού.

Όλα αυτά είναι άκρως απαράδεκτα και δεν θα αργήσουν να μας απασχολούν σε λίγους μήνες και στη Super League. Γι’ αυτό έχουμε υποχρέωση να τα καταγγέλλουμε. Επίσης εφέτος, σε δυο παιχνίδια της Football League στο Αχαρναϊκός-ΑΕΚ και στο ΑΕΚ-Απόλλων έχουν μπει φίλαθλοι μέσα στο γήπεδο, μέσα στον αγωνιστικό χώρο και πιέζουν διαιτητές και αντιπάλους παίκτες, μόνο και μόνο για να νικήσει η ΑΕΚ. Είδαμε και τις ποινές που ακολούθησαν οι οποίες είναι γελοίες.

Πέρσι η ΑΕΚ ήταν στη Γ Εθνική. Τότε για ένα μεγάλο διάστημα όριζε τους διαιτητές ο κύριος Τσαχειλίδης. Ξανά, ο κύριος Μελισσανίδης, τον πήρε, τον απείλησε και την επόμενη μέρα ο κύριος Τσαχειλίδης έφαγε ξύλο. Μετά από λίγο καιρό αποχώρησε. Το ίδιο έγινε με τον κύριο Κουρίδη, ενώ απειλές είχαμε από τον κύριο Μελισσανίδη και στον Πρόεδρο της ΕΠΣ Τρικάλων για ένα διαιτητή του.

Για όλα αυτά υπάρχουν καταγγελίες σε αρμόδια όργανα, σε Αστυνομικές Αρχές. Θεωρώ ότι πρέπει να βάλουμε μια τελεία. Όχι μια άνω τελεία αλλά μια τελεία. Μέχρι να ξεκαθαρίσει ποιοι είναι οι πραγματικά βρώμικοι στο Ελληνικό Ποδόσφαιρο. Το γεγονός ότι δεν έχουμε θρηνήσει ανθρώπινες ζωές οφείλεται στον παράγοντα τύχη. Μιλάω ανθρώπινα και όχι οπαδικά ή σαν Πρόεδρος. Πάνω από όλα είμαστε άνθρωποι. Και δε μιλάω για μένα που είμαι προστατευμένος. Αλλά οι άνθρωποι που ζουν στο ποδόσφαιρο και ζουν ανάμεσά μας μπορεί να είναι οι επόμενοι που θα τους σπάσουν το κεφάλι. Και δεν αρκεί απλά να καταγγείλουμε αόριστα. Πρέπει να πράξουμε. Και να μιλάμε συγκεκριμένα. Αυτά που κατήγγειλα είναι πολύ σοβαρά, δε χωράνε αμφισβήτηση.

Η Αστυνομία και η Δικαιοσύνη πρέπει να ψάξουν σε βάθος. Πρέπει όλοι μαζί να σταματήσουμε αυτή τη βρωμιά
»



Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

35 σχόλια:

στις 14/11/2014 19:38
ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΣΕΙΡΑ ΧΟΝΤΡΕ.ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ 2 ΜΗΝΕΣ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΠΑΡΘΕΝΑ ΜΑΡΙΑ.ΘΑ ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΞΥΛΟ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ ΠΟΛΥ.

στις 14/11/2014 19:40
ΟΤΑΝ ΕΙΧΕΣ ΜΠΟΥΚΑΡΕΙ ΣΤΑ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΘΡΥΝΟΣ-ΑΣΤΗΡ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΚΑΙ ΑΠΕΙΛΗΣΕΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΤΟΤΕ?ΠΟΥ ΜΠΗΚΑΝ ΣΑΝ ΧΕΣΜΕΝΟΙ ΣΤΟ Β'ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑΝ ΤΑ ΑΙΣΧΗ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ?ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΣΕΙΡΑ ΔΕΝ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΤΟΥΛΟΥΜΙΑΣΟΥΝ ΣΤΟ ΞΥΛΟ.

στις 14/11/2014 19:42
Skase re vlaka.....swsta ta leei,,,,thas sas gamisoume aekakia stin patra

στις 14/11/2014 19:46
τρεμει ο χοντρος.....

στις 14/11/2014 19:47
Ετσι ρε Μαρινακη πες τα ρε γαμωτο...Λεω και εγω ενας ανθρωπος που δεν εχει μπλεχτει με εγκληματικες οργανωσεις και στημενες διαιτησιες και που κοντεψαν και να τον δολοφονησουν...δεν θα βγει να πει για την σαπιλα της Αεκ και του Μελισσανιδη.......ΑΝΤΕ γαμησου ρε σαπιλα με τα Αιωνια πρωταθληματα και τις παραγγες που θα βγεις εσυ παλιο παλτο να πεις για την Αεκ παλιο ρομπα......Κοιτα να φτασεις τον Παοκ μην χασεις την επιδοτηση(Champions Leagye) για του χρονου....Και ασε την ΑΕΚ ησυχη..ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΣΟΥΥΥΖΕΕΕΙΙΙΙ...!!!

στις 14/11/2014 19:49
ΟΥΤΕ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΔΕ ΘΑ ΔΕΙ ΓΗΜΕΔΑΚΙ ΤΟ ΑΕΚΑΚΙ! ΣΤΗ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ ΠΛΕΟΝ!!!

στις 14/11/2014 19:51
μιλησε ο ηθος, τι εγινε αλλαξανε τα κοζια τωρα??

στις 14/11/2014 19:54
kai gipedo kai protathlima kai titloi kai 8ara tha fate o xodros idi arxise na tremi

στις 14/11/2014 19:54
nanajo oi gavroi sti patra exoun exafanistoi edo aki eons h aek kiriarxi ama pas na kanis tpt kl psofo

στις 14/11/2014 20:00
ΡΕΕΕ παρτε το χαμπαριιιιιι

ηρθε η ωρα να

ριξει η ΑΕΚ Παπαριιιιι!!!!!!

στις 14/11/2014 20:01
Αεεκκ Αεεκκ Οποιοι Σας [email protected]@νε

Ειναι ΑΑΕΕΚΚΚ!!!

στις 14/11/2014 20:13
gamo ton marinaki mono aek!

στις 14/11/2014 20:17
πω πω τσουζει ο κωλος του γαυροσυστηματος...που να ανεβει και σουπερ-γαυρο-λιγδα η Αεκ θα βλεπουμε να ληγουν τα ντερμπι αεκ-gay-ροι κανα 7-0....ετσι ρε πουστογαυροι του κατεστημενου που οταν σας πολεμανε με τα ιδια οπλα τοτε μαγκια κλανια κι ο κωλος σας φιλιστρινι...ειμαι τριφυλλαρα αλλα αν ειναι να παρει καποιος πρωταθλημα ειναι οποιαδηποτε ομαδα εκτος απο σας τους πουστροτσουκαλαδες...ΠΑΟ-ΑΕΚ-ΠΑΟΚ Συμμαχια να ξεβρωμισει ο τοπος

στις 14/11/2014 20:17
nanajo 7 ΘΑ ΜΑΣ ΚΛΑΣΕΤΕ ΜΙΑ ΜΑΝΤΡΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΙΝΑΡΑ.ΞΥΡΙΣΕ ΤΗΝ ΚΟΛΟΤΡΥΠΙΔΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΑΣ ΤΗΝ ΠΟΥΤΣΑ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΝΩΔΥΝΑ.

στις 14/11/2014 20:25
μιλανε και οι πατρινοι που εξαγουν τις καλυτερες πουτανες στην ευρωπη...που στον αγωνα κυπελλου μοιραζανε τιμιτικες πλακετες στο μιτσελ...

στις 14/11/2014 20:34
ειχα δει μια ταινια παλια...φωναζει ο κλεφτης την λεγανε..............

στις 14/11/2014 20:37
siga siga tha arxisoun na ksekatharizoun ta pragmata...o proedros to pire proswpika to thema kai tha katharisei ton topo apo tin vrwmia panta sto dogma tou nomou kai tis taxis...Vaggela proxwra mono enas anthropos me isxiri thesi kai aparamilo ithos san esena tha kataferei tin anoixi sto prwtathlima mas

στις 14/11/2014 20:38
*tha kataferei na ferei tin anoixi sto prwtathlima mas

στις 14/11/2014 20:40
πουτανες γιε χοντρε ολα εδω πληρωνονται που εχεις κανει και εσυ και ξεφτιλισμενο καρκινωμα που διοικεις

στις 14/11/2014 20:45
δεν ξερω ρε mangas01 αν θα φερει την ανοιξη αυτο που ξερω ειναι οτι θα τους γαμησει και τους τρεις!!!!

στις 14/11/2014 20:54
ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΓΑΜΗΣΕΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ, ΕΞΑΛΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ, ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΓΑΜΑΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΦΩΝΑΖΟΥΝΕ

στις 14/11/2014 20:59
TI MIΛΑΤΕ ΒΡΕ ΚΟΡΝΕΔΕΣ?ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΤΕΛΕΙΩΣΑΤΕ ΒΡΕ ΧΑΛΒΑΔΕΣ?ΜΗΝ ΚΛΑΙΤΕ ΑΝ ΠΑΕΙ ΦΥΛΑΚΗ Ο ΧΟΝΤΡΟΥΛΗΣ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥ Η ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΕΙΑ ΠΑΠΥΡΟΥΣ ΛΑΡΟΥΣ.Η ΔΙΚΟΓΡΑΦΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 5 ΤΟΜΟΥΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΑΣΚΗΘΟΥΝ.ΚΑΙ ΜΗΝ ΓΑΜΑΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΤΡΑΒΟΨΩΛΙΑΣΕΤΕ.ΒΓΑΛΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΚΑΛΣΟΝ ΚΑΙ ΤΑ STRING ΠΟΥ ΦΟΡΑΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΙΛΑΤΕ.

στις 14/11/2014 21:02
μιλανε ολοι μιλανε και οι κωλοι, δεν μπορω να τον καταλαβω, τι φοβατε να μην χασει τα πρωτεια; πρεπει να το καταλαβει και αυτος οτι η ζωη ειναι ενας κυκλος οτι σπερνεις θεριζεις τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο...

στις 14/11/2014 21:09
Treme xontre...8a sou xalasoume to monopolio e???

στις 14/11/2014 21:12
Oso tha zei o marinakis tha sas gamhsei ap oles tis trypes mas exete priksei ta paparia eseis aektsides erxestai k erxestai gamhmenh me esas ematha to poso kanei 3+3+3 eseis kseretai poso kanoun poutanes h na thymisw thn 6 ara elate elate giati exoume pethymisei thn kwlotrypida sas exei ginei parthena pleon k sto prwto gamhsei pou tha fate tha to thymaste gia kairo pali

στις 14/11/2014 21:18
MALAKA POLNTO KOLOXONTRE TELEIWSATE!!!PAEI H SAPILA KAI TO MONOPOLIO POU EIXATE!!!!THA KANOUME PIO TRELH PARAGKA APO ESAS,ME TO IDIO NOMISMA THA PLHRWSETE XONTRE!!!! TELEIWSATE MALAKA FALAINA,KOPROSKYLO

στις 14/11/2014 21:20
TELEIWSATE PRAGMATIKA.... SE 50 XRONIA KANENAS PITSIRIKOS DE THA THIMATAI THN OMADA SIXAMA

στις 14/11/2014 21:37
Εδω μιλουν τα γεγονοτα και τα ονόμα

τα .

στις 14/11/2014 21:53
Σαν ουδέτερος έχω να πω το εξής. Δεν καταλαβαίνω πώς καποιοι οπαδοί της ΑΕΚ φωνάζουν για βρώμα στο ποδόσφαιρο όταν η ίδια η ΑΕΚ με τον Μελλισανιδη δήλωσε χρεωκοπία με αποτέλεσμα τα χρέη να πάνε στην Ελλάδα και να τα πληρώνουμε ΕΜΕΙΣ εσύ και εγώ και έχετε το θράσος να βγαίνετε και να λέτε ζήτω η ΑΕΚ. Αν είχα μια ευχή θα ήταν ΑΕΚ,ΟΣΦΠ,ΠΑΟ,ΠΑΟΚ όχι να πάνε Γ εθνική άλλα να τις διαλύσουν να καθαρίσει λιγο το ελληνικό ποδόσφαιρο, αλλα δυστυχώς αυτά είναι παντού σε ολες τις χώρες σε όλο το κόσμο γιατί παιζονται αστρονομικά ποσά. Συνεχίστε εσείς να φωνάζεται ζήτω η ΑΕΚ ΟΣΦΠ κτλπ και αυτοί από πίσω να γελάνε με τα χάλια μας. Καλά να πάθουμε σαν λαός.

στις 14/11/2014 22:15
x-rays prepei na exei pesei tromerH afragkia e??? AEKARA KAI FORODIAFYGAS MIA ZWH RE MOUNIAAAAAAAAA

στις 14/11/2014 22:53
μιλανε κι οι gay-ροι που πληρωνουμε χρυσο το ολυμπιακο εργο και νυν γηπεδακι τους,που παιρνουν καθε χρονο απο πρωταθλημα και ευρωπη 30 μυρια και ουτε στους 16 του uefa δεν εχουν φτασει,που ολοι τους οι προεδροι πηγαν(κοσκωτας και λαυρεντιαδης) η θα πανε φυλακη(κοκκαλης-μαρινακης)που ειναι και χαφιεδες με κωδικα ονοματα αλλα εχουν πλουτισει στις πλατες μας οι απατεωνες...βουλωστε το κωλογαυροι αφηστε το πληκτρολογιο και τρεχατε μαζεψτε τις μαναδες σας απο το λιμανι που τις γαμαει ακομα ο στολος....ουστ σαπιλα

στις 14/11/2014 23:22
manouras13 ΓΑΜΩ ΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΤΗ ΠΟΤΑΝΑ ΜΠΑΣΤΑΡΔΙ ΠΟΥ ΤΗ ΓΑΜΗΣΑΝΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΥΦΤΟΙ ΚΑΙ ΠΕΤΑΞΕ ΕΣΕΝΑ

στις 15/11/2014 18:06
AEEEKKK AEEEKKK ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΥΣ

ΣΑΣ ΤΣΟΥΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΑΑΕΕΕΚΚΚΚ!!!!

στις 15/11/2014 20:41
Άρε Πούστη να γίνει καμιά μαλακία και να τη γλιτωσει ο χοντρος έλα δεύτερο γύρο στην ΤΟΥΜΠΑ και τα περσινά θα σου φαίνονται χάδια.

στις 15/11/2014 20:42
Από τα δικαστικά εννοώ να τη γλιτώσει.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.