Σούπερ Λιγκ: Νίκη με σούπερ Ναπολεόνι

10/11/2014 21:49
Με τον Ναπολεόνι να πετυχαίνει χατ-τρικ (22’, 44’, 55’), ο Ατρόμητος κέρδισε με το εντυπωσιακό 4-3 τον Αστέρα Τρίπολης στο Περιστέρι. Το άλλο γκολ ο Καραμάνος (18’), μείωσε με Πάρα (30’ πεν.), Μπαράλες (80’) και Φερνάντες (90+2’) ο Αστέρας.

Σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι με 7 γκολ (!), ο Ατρόμητος κέρδισε με 4-3 τον Αστέρα Τρίπολης και έπιασε τους Αρκάδες στην 6η θέση με 14 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν γκολ στην πρώτη τους ευκαιρία στο παιχνίδι, με τον Καραμάνο να ανοίγει το σκορ στο 18ο λεπτό με κεφαλιά, ενώ τρία λεπτά μετά ο Ναπολεόνι «έγραψε» το 2-0 με κοντινό σουτ.

Με πέναλτι του Πάρα, ο Αστέρας Τρίπολης κατάφερε να μειώσει στο 30’, όμως στο 44’ ο Ναπολεόνι «χτύπησε» ξανά, δίνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων στους Περιστεριώτες.

Ο Ατρόμητος κατάφερε να πετύχει 4ο γκολ στο 55’, με τον Ναπολεόνι να σκοράρει με τρομερή κεφαλιά-ψαράκι, ολοκληρώνοντας το χατ-τρικ. Στα τελευταία λεπτά, ο Αστέρας πίεσε και κατάφερε να μειώσει για το τελικό 4-3 με τους Μπαράλες (80') και Φερνάντες (90+2').