Σε δίκη για φοροδιαφυγή ο Μέσι

Σε δίκη για φοροδιαφυγή ο Μέσι

Αφορά τον αγώνα ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ


Σε δίκη με την κατηγορία της φοροδιαφυγής παραπέμπεται ο Λιονέλ Μέσι μετά την απόρριψη της έφεσης του Αργεντινού από τον δικαστή του Γκαβά.

Στο εδώλιο του κατηγορουμένου καλείται να καθίσει ο Λιονέλ Μέσι, καθώς o δικαστής απέρριψε την έφεση του σούπερ σταρ της Μπαρτσελόνα για τα αδικήματα της φοροδιαφυγής που κατηγορείται, με το επιχείρημα ότι θα μπορούσε να ήξερε τις δραστηριότητες του πατέρα του, Χόρχε, ο οποίος είναι ο εκπρόσωπός του και έχει επωμιστεί όλη την οικονομική δραστηριότητα του ποδοσφαιριστή.

Ο Μέσι είχε την υποστήριξη του εισαγγελέα, ο οποίος θεωρούσε ότι δεν υπάρχει κάποια απόδειξη ότι ο Αργεντινός έκανε κάτι παράνομο, ωστόσο ο δικαστής θεώρησε ότι αυτό είναι μια υποκειμενική άποψη.

Πατέρας και γιος Μέσι έχουν πέντε μέρες για να κάνουν νέα έφεση για την υπόθεση που αφορά φοροδιαφυγή για το ποσό περίπου τεσσάρων εκατομμυρίων ευρώ την περίοδο 2007-09.

Να σημειωθεί πως δεν έγινε δεκτό το αίτημα του Μέσι να καταθέσουν ως μάρτυρες οι Αλφόνσο Νεμπότ, Άνχελ Χουάρεθ και ο διευθυντής της επιτροπής διαχείρισης ποδοσφαίρου της Μπαρτσελόνα, Ραούλ Σανλεϊ.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
1Χ2OverUnder1X
7.506.001.201.302.603.33
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
6.503.001.451.601.85
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.502.202.106.00

Σχολιασμός

28 σχόλια:

στις 03/10/2014 17:36
oo o messi tha paei filaki gia 10 xronia haha kai o ronaldo tha perni tis xrises bales gia tin plaka tou hahjahaa

στις 03/10/2014 18:14
den tha iparxi pia adagonismos..

στις 03/10/2014 18:22
sostos kai to el clasico tha giki pio xalia

στις 03/10/2014 18:38
paiktoura megali messi 8a perasei kai auto

στις 03/10/2014 19:03
poso malakes eiste re ??? uparxei periptwsh na mpei o messi fylaki ??? pou sthn trapeza exei tosa disekatomyyria oso kostizoun 10 ellades ?? den pernei 500 eyrw ton mhna xalbades .. mia bolta sthn trapeza gia analhpsh kai pernei 10.000.000 marinakides .... o allos leei den 8a yparxei antagwnismos .. o allos gia to el clasico .. pwwww

στις 03/10/2014 19:25
ama tixi me dikasti real tote bb

στις 03/10/2014 20:23
αντε ρε μαλακισμενο πουτανοπαιδο που παιρνεις δισεκατομμυρια και "ξεχνας" να τα δηλωσεις! παλιο μαλακα μπασταρδε!! σαφως δεν υπαρχει περιπτωση να μπει φυλακη!

στις 03/10/2014 20:33
@Apoelistas1 gia boulosto

στις 03/10/2014 20:33
ee fisika einai o messsiiiiiii o messsiiiii ela na lemai tin alithia ama skotone me to amazi anthoropo o messi fisika den tha empene filaki epidi einai o messi re

στις 03/10/2014 21:13
σιγα ρε μαλακα εσυ! τι τον εχεις τον μεσι, μπατζανακη? βλακα στοκε

στις 03/10/2014 22:13
oi perissoteroi eimai sigouros oti den diavasate kan to arthro.

στις 03/10/2014 23:27
apoelistas gt ama itan alos megalos podosfairistis tha empene mesa??

στις 04/10/2014 00:35
siga mhn exei kai tris re baglama -kwst@s- ? miso disekatomurio paizei na xei periousia kai esy les gia 10 ellades kai gia 10.000.000 marinakides.. oti na'nai

στις 04/10/2014 00:53
500.000.000

στις 04/10/2014 10:38
Σε λίγο θα δούμε και τον Ροναλντο να το κάνει, δεν γίνεται να κάνει κάτι ο Μεσσι και να μείνει πίσω ο Ροναλντο.

στις 04/10/2014 10:49
ΟΧΙ ΦΙΛΕ Ο ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΔΙΑΦΕΡΕΙ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑ STRING.ΝΑ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ Η ΛΟΥΓΚΡΑ.

στις 04/10/2014 11:17
οκ μεγαλος παικτης αλλα μαυτα που κανει δεν πρεπει να παιρνει χρυσες μπαλες...πραγματικα...

στις 04/10/2014 11:19
ξεκολληστε ρεεεε αυτοι κλωτσανε μια μπαλα και παιρνουν ολοκληρες παρουσιες ενω εμεις ολοι ψαχνουμε για μεροκαματα!! ολοι κατι αρχιδια ειναι αγραμματοι!

στις 04/10/2014 12:35
apolistas1 pesta file.kapoioi koimountai.wraios o messi kai gw eimai barca alla i konama konoma.

στις 04/10/2014 13:36
bet 1on les malakies 2on apoelistas merikous o theos tous kanei talanta sto podosfairo k to exoun sto aima tous kai einai pagkosmias klashs den mporeis na kaneis kati gia auto k 3on kalutera na doulevoume kai na ta vgazume pera me me liga kai kala para na exoume polla kai na min 3eroume ti na ta kanoume eidame kai autous pou exoune polla ti kanoune narkwtika pethainoun h toous skotonoun alloi mafiozoi k polla alla opote opws eimaste mia xara einai giati ta polla lefta einai diavolika...!

στις 04/10/2014 13:36
talenta*

στις 04/10/2014 13:37
h auktonane* kai paei legontas* ennwusa*

στις 04/10/2014 14:19
re milate xoris na exete diavasei to arthro.Apla koitate ton titlo.

Opoios kathgoreite gia kati den shmainei oti to exei kanei kai epipleon o pateras tou ta xeirizotan ola.Htan mono gia mia xronia epishs h kathgora.

στις 04/10/2014 17:25
δεν ειπα οτι δεν ειναι ταλεντο αλλα αυτο το πραγμα να βγαζεις εκατομμυρια και να φοροδιαφευγεις εμενα προσωπικα με αηδιαζει!! και δεν τον λεω μονο για το κωλοπαιδο αυτο που τον εχουν κανει αγιο αλλα για τον καθε μεσσι..

στις 04/10/2014 18:14
kai filaki na empene, pali o penalto auta pou exei kataferei o mesias den tha ta kataferei .

στις 04/10/2014 18:33
se ilikia 18 xronon eftase teliko euro 210 ayto sou leo mono

στις 04/10/2014 18:55
re aria mas koroideyeis?eixe thn kalyterh ethnikh portogalias pou exei vgei pote(an thymasai kanenan paikth ektostou kagoura) kai pali mesa sthn xwra ths exase dyo fores apo thn "mikrh" ellada.

στις 04/10/2014 21:28
siga tous pextes figo mono o figo kai o cr7 kanane ti diafora

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.