«Πλήγωσε» τη Σταντάρ Λιέγης ο Βέλλιος

28/9/2014 22:19
Με τον Απόστολο Βέλιο να μπαίνει στο 87’ και να σκοράρει στο 90’, η ουραγός Λιρς απέσπασε το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) κόντρα στη Σαντάρ Λιέγης η οποία συνεχίζει να απογοητεύει στο φετινό πρωτάθλημα.

Λίγες ημέρες πριν το παιχνίδι με τη Φέγενοορντ για το Γιουρόπα Λιγκ, η Σταντάρ Λιέγης επέστρεψε στα άσχημα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα, καθώς ήρθε ισόπαλη 2-2 στην έδρα της απέναντι στην ουραγό Λιρς, μετρώντας μόλις μία νίκη στα 7 τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος!

Μάλιστα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 πριν το ημίχρονο με γκολ του Βαν Ντάμ (35’, 45+1’), όμως η Λιρς κατάφερε να μειώσει στο 68’, ενώ το τελικό 2-2 διαμόρφωσε ο Απόστολος Βέλλιος ο οποίος μπήκε στο 87’ και τρία λεπτά μετά σόκαρε τη Σταντάρ, η οποία βρίσκεται πλέον στην 8η θέση της βαθμολογίας.

Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του 22χρονου επιθετικού στο Βέλγιο, με τον Έλληνα άσο να μετράει μέχρι στιγμής 9 συμμετοχές αλλά μόλις 2 ως βασικός.