21+

21+

Νίκησε τους Ισπανούς μετά από 8 χρόνια η Γαλλία

5/9/2014 01:31
Με ωραίο γκολ του Λοϊκ Ρεμί στο 73’, η Γαλλία κέρδισε με 1-0 την Ισπανία σε φιλικό που διεξήχθη «Σταντ ντε Φρανς» και έβαλε τέλος στην αρνητική παράδοση (τέσσερις ήττες και μία ισοπαλία από το 2006) που είχε τα τελευταία χρόνια κόντρα στους «φούριας ρόχας.

Στο πρώτο της παιχνίδι μετά το Μουντιάλ της Βραζιλίας, η Γαλλία κέρδισε με 1-0 την Ισπανία σε φιλικό που διεξήχθη στο «Σταντ ντε Φρανς» και πήρε νίκη κόντρα στους «φούριας ρόχας» για πρώτη φορά μετά από 8 χρόνια!«Χρυσός» σκόρερ για τους «τρικολόρ» ήταν ο νεοαποκτηθέντας φορ της Τσέλσι, Λοϊκ Ρεμί ο οποίος έγινε αποδέκτης της μπάλας μετά από πολύ ωραία συνεργασία των Μπενζεμά, Σισσοκό και Βαλμπουενά και με ωραίο σουτ «έγραψε» το τελικό 1-0 στο 73ο λεπτό.

ΟΙ γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και θα μπορούσαν να σκοράρουν νωρίτερα, με τον διαιτητή να ακυρώνει γκολ του Μπενζεμά στο 50ο λεπτό.

Γαλλία: Γιορίς, Ντεμπισί, Εβρά (68’ Ντιν), Βαράν, Σακό, Πογκμπά, Ματουιντί (68’ Καμπάιγ), Βαλμπουενά (75’ Κ. Ρεμί), Γκριζμάν (58’ Λ. Ρεμί), Σισοκό (78’ Σνάιντερλιν), Μπενζεμά

Ισπανία: Ντε Χέα, Καρβαχάλ, Αθπιλικουέτα, Σαν Χοσέ, Ράμος, Μπουσκέτς (46’ Ιτουράσπε), Φάμπρεγας (69’ Πέδρο), Κόκε, Καθόρλα (78’ Ίσκο), Ραούλ Γκαρσία (58’ Σίλβα), Ντιέγκο Κόστα (67’ Αλκαθέρ)