21+

21+

Φιλική πεντάρα για ΑΕΚ (video)

13/8/2014 20:13
Φιλική νίκη με 5-0 κόντρα στην ΑΕ Διμηνίου πήρε η ΑΕΚ στο πρώτο της φιλικό παιχνίδι στα Χάνια Πηλίου. Σβάρνας, Μπρέσεβιτς, Μπαρμπόσα, Ντακόλ και Αραβίδης τα γκολ της «Ένωσης».

Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε κόντρα στην ΑΕ Διμηνίου η ΑΕΚ, η οποία πήρε φιλική νίκη με 5-0, σκορ που αντικατοπτρίζει τη μεγάλη διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων σε ένα παιχνίδι που σαφώς δεν μπορούν να βγουν ασφαλή συμπεράσματα.

Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα δεν απειλήθηκε και πέτυχε τρία γκολ στο πρώτο μέρος με τους Σβάρνα (20’), Μπρέσεβιτς (27’) και Μπαρμπόσα (29’), ενώ στην επανάληψη οι Ντακόλ (73’) και Αραβίδης (84’) διαμόρφωσαν το τελικό 5-0 με ωραία σουτ εκτός περιοχής.Η ενδεκάδα της ΑΕΚ στο α' ημίχρονο: Βούρας, Γεωργέας, Πεταυράκης, Κολοβέτσιος, Σβάρνας, Κορδέρο, Ανάκογλου, Μάνταλος, Πλατέλλας, Μπαρμπόσα, Μπρέσεβιτς (32’ Τσεβάς)

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ στο β' ημίχρονο: Π. Ντούνης, Μπακάκης, Γροντής, Λαμπρόπουλος, Σαρρής, Ρόβας, Φαγιέ, Ζόριτς, Ντούνης, Αραβίδης, Ντακόλ.