21+

21+

Πρέμιερ Λιγκ: Με τεσσάρα στη κορυφή η Λίβερπουλ (video)

30/3/2014 20:02
Την μοναξιά στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ απολαμβάνει η Λίβερπουλ, η οποία διέλυσε με 4-0 την Τότεναμ στο «Άνφιλντ» και πέρασε μόνη πρώτη στην 1η θέση της βαθμολογίας με +2 από την Τσέλσι και +4 από την Μάντσεστερ Σίτι, ομάδες που θα αντιμετωπίσει στην έδρα της!

Ασταμάτητη είναι η Λίβερπουλ, η οποία διέλυσε με 4-0 την Τότεναμ στο «Άνφιλντ», σημείωσε την 8η συνεχόμενη νίκη της και πλέον ο τίτλος περνάει από τα… πόδια της!

Οι «κόκκινοι» καθάρισαν από νωρίς την υπόθεση νίκη, καθώς μόλις στο 2ο λεπτό ο Καμπουλ άνοιξε το σκορ με αυτογκόλ, ενώ ο αμυντικός της Τότεναμ υπέπεσε σε νέο λάθος στο 25’ από το οποίο ο Σουάρες επωφελήθηκε και «έγραψε» το 2-0 για τους γηπεδούχους.Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς δεν πάτησε… φρένο, είχε μεγάλες ευκαιρίες για ένα 3ο γκολ πριν το ημίχρονο και στο 55’ κατάφερε να το πετύχει με τον Κουτίνιο.

Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 75’ ο Χέντερσον, με αποτέλεσμα η Λίβερπουλ να περάσει μόνη στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ και εφόσον κερδίσει και τα 6 παιχνίδια που της απομένουν, θα στεφθεί πρωταθλήτρια Αγγλίας.

Και αυτό διότι η ομάδα του Μέρσεϊσαϊντ βρίσκεται στο +4 από την Μάντσεστερ Σίτι, η οποία έχει μεν δύο παιχνίδια λιγότερα, ωστόσο αντιμετωπίζει σε 2 εβδομάδες την Λίβερπουλ στο «Ανφίλντ».