21+

21+

21+

21+

Νότιγχαμ Φόρεστ - Λίβερπουλ: Στον αγωνιστικό χώρο ο Βαγγέλης Μαρινάκης, «βράζουν» με τη διαιτησία οι γηπεδούχοι

Συντάκτης: Agones team
Agones team
2/3/2024 19:55
Ο Βαγγέλης Μαρινάκης μπήκε στον αγωνιστικό χώρο του «Σίτι Γκράουντ» μετά την ήττα της Νότιγχαμ Φόρεστ από τη Λίβερπουλ με γκολ στο 90+9' σ' ένα ματς όπου οι γηπεδούχοι έχουν παράπονα για τη διαιτησία.

Χαοτικές σκηνές στο φινάλε του αγώνα ανάμεσα σε Νότιγχαμ Φόρεστ και Λίβερπουλ στο «Σίτι Γκράουντ». Η ομάδα του Μερσεϊσάιντ με γκολ του Νούνιες στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων νίκησε με 1-0, παίρνοντας «διπλό» στο Νότιγχαμ για πρώτη φορά μετά από 40 χρόνια, και έκανε σημαντικό βήμα για τον τίτλο.Μετά το φινάλε ο ισχυρός άνδρας της Νότιγχαμ Φόρεστ, Βαγγέλης Μαρινάκης εθεάθη στον αγωνιστικό χώρο ενώ ο διαιτητής Πολ Τίρνεϊ μοίρασε κίτρινες κάρτες σε μέλη του σταφ ενώ απέβαλε με κόκκινη τον κόουτς Στίβεν Ριντ.

Όπως αναφέρουν αγγλικά Μέσα, οι «κόκκινοι» ενδέχεται να είναι δυσαρεστημένοι με την καθυστερημένη απόφαση να μην καταλογιστεί πέναλτι στους γηπεδούχους για τράβηγμα του Γκόμες καθώς και το γεγονός πως η ομάδα δεν πήρε πίσω την μπάλα στο 90+7’ μετά από έναν τραυματισμό του Κονατέ στο κεφάλι. Ο διαιτητής σφύριξε προσωρινή διακοπή με την κατοχή να άνηκε στην Νότιγχαμ έξω από τα καρέ της Λίβερπουλ. Ακολούθως οι «κόκκινοι» δεν επέστρεψαν τη μπάλα αλλά έκαναν επίθεση και εν τέλει κέρδισαν το κόρνερ απ' το οποίο ήρθε το γκολ.

Ο παλαίμαχος Άγγλος διαιτητής Μάικ Ντιν που ήταν στο πάνελ του Sky Sports ανέφερε σχετικά: «Νομίζω ότι ήθελαν ένα πέναλτι για το τράβηγμα στο σορτς, το οποίο θα μπορούσε να ήταν, αλλά για μένα, δεν ήταν πέναλτι - αλλά δεν μπορείς να έχεις τον πρόεδρο στο γήπεδο! Μπορώ να εγγυηθώ ότι θα περιμένει τον διαιτητή στη φυσούνα. Δεν πρέπει να είναι στο γήπεδο ο πρόεδρος. Με τίποτα».

Αξιοσημείωτο ότι ο Τίρνεϊ αποδοκιμάστηκε από τον κόσμο της Νότιγχαμ Φόρεστ κατά την αποχώρηση του από τον αγωνιστικό χώρο.