21+

21+

Πρέμιερ Λιγκ: Γκέλα ολκής η Τότεναμ

23/2/2014 20:14
Η Νόριτς έβαλε τέλος στο μίνι νικηφόρο σερί της Τότεναμ στο πρωτάθλημα, καθώς τα «καναρίνια» πήραν τη νίκη με 1-0 στο «Κάροου Ρόουντ», δίνοντας την ευκαιρία στη Λίβερπουλ να ξεφύγει με +6 από τα «σπιρούνια» και τη 5η θέση.

Σημαντικό έδαφος στην μάχη για την τετράδα έχασε η Τότεναμ η οποία ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Νόριτς λίγες ημέρες πριν τον επαναληπτικό με την Ντίπρο για τους «32» του Γιουρόπα Λιγκ.

Πολύ καλή εμφάνιση για την Νόριτς η οποία πίεσε την Τότεναμ στο πρώτο ημίχρονο και στις αρχές της επανάληψης, κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Σνόντγκρας στο 47ο λεπτό.Η Τότεναμ προσπάθησε να απαντήσει, χωρίς αποτέλεσμα και μάλιστα παραλίγο να δεχθεί και δεύτερο γκολ, με τον Τζόνσον να είχε δοκάρι στο 84’ με δυνατό σουτ.

Το τελικό 1-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα, με τη Νόριτς να παίρνει την πρώτη της νίκη μετά από 4 αγωνιστικές και να ξεφεύγει από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Αντίθετα τα «σπιρούνια» έμειναν στην 5η θέση με 50 βαθμούς, επιτρέποντας στην Λίβερπουλ να ξεφύγει με +6 αλλά και τις Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Έβερτον να την πλησιάσουν στη βαθμολογία.