21+

21+

Πρέμιερ Λιγκ: «Έμφραγμα» στο 90+4’ για Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

9/2/2014 20:11
Με γκολ του Μπεντ στο 90+4’, η Φούλαμ ήρθε ισόπαλη (2-2) στην έδρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία νωρίτερα είχε γυρίσει το σκορ μέσα σε δύο λεπτά χάρη στα τέρματα των Φαν Πέρσι και Κάρικ! Εκτός αποστολής ο Μήτρογλου.

Μια εβδομάδα μετά την ήττα της από στην Στόουκ (2-1), η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ γνώρισε νέα απώλεια στο πρωτάθλημα καθώς έμεινε στο 2-2 με την ουραγό Φούλαμ στο «Όλντ Τράφορντ», χάνοντας μάλιστα τη νίκη στο προτελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων!Η Φούλαμ, έχοντας εκτός αποστολής τους Κώστα Μήτρογλου και Γιώργο Καραγκούνη, πήρε προβάδισμα στο 19ο λεπτό με τον Σίντγουελ, ωστόσο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με ένα ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο, κατάφερε να φέρει… τούμπα το σκορ σε δύο λεπτά χάρη στα τέρματα των Φαν Πέρσι (78’) και Κάρικ (80’).

Όμως, η ομάδα του Ντέιβιντ Μόγιες δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, καθώς στο 90+4’ μετά από φάση που ξεκίνησε από λάθος στην άμυνα, ο Μπέντ ισοφάρισε για το τελικό 2-2, «παγώνοντας» το «Όλντ Τράφορντ» και χαρίζοντας έναν βαθμό-«χρυσάφι» στην ομάδα του στη μάχη της για τον υποβιβασμό.

Με το βαθμό της ισοπαλίας, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ παρέμεινε στην 7η θέση με 41 βαθμούς, τέσσερις λιγότερους από την 6η Έβερτον και εννιά από την τετράδα, ενώ η Φούλαμ παρέμεινε στην τελευταία θέση με 20 βαθμούς.