21+

21+

Σέριε Α: Ο Γιορέντε διατήρησε το αήττητο σερί της Γιουβέντους

26/1/2014 00:58
Παρότι έπαιζε με δέκα από το 24ο λεπτό λόγω αποβολής του Μπουφόν, η Γιουβέντους διατήρησε το αήττητο της για 13ο σερί παιχνίδι πρωταθλήματος, καθώς ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Λάτσιο στο Ολίμπικο.

Την πρώτη της βαθμολογική απώλεια μετά από 12 παιχνίδια γνώρισε η Γιουβέντους η οποία έμεινε στο 1-1 με την Λάτσιο στο Ολίμπικο, ωστόσο κατάφερε να παραμείνει αήττητη στο πρωτάθλημα για 13 σερί αγωνιστικές!

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για την «Γηραιά Κυρία» καθώς στο 24ο λεπτό ο Μπουφόν ανέτρεψε τον Κλόζε στην περιοχή και αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα, δίνοντας παράλληλα την ευκαιρία στην Λάτσιο να πάρει προβάδισμα από το σημείο του πέναλτι.Ο Καντρέβα δεν αστόχησε από την άσπρη βούλα και έδωσε το προβάδισμα στους «λατσιάλι», ωστόσο η Γιουβέντους, παρά το αριθμητικό μειονέκτημα, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 60’ με τρομερή κεφαλιά του Γιορέντε και να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας από τη Ρώμη.

Έτσι, η Γιουβέντους έφτασε τους 56 βαθμούς, με τη Ρόμα όμως να έχει την ευκαιρία να μειώσει στους 6 τη διαφορά της από την κορυφή εφόσον κερδίσει την Κυριακή στην έδρα της Βερόνα (13:30).