21+

21+

Κύπελλο Ελλάδας: Προβάδισμα για Ολυμπιακό Βόλου

9/1/2014 19:38
Με το ένα πόδι στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας βρίσκεται ο Ολυμπιακός Βόλου ο οποίος επικράτησε με 2-0 του Αστέρα Μαγούλας χάρη στα γκολ των Δεινόπαπα (68’) και Γκούρμα (86’).

Σαφές προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας πήρε ο Ολυμπιακός Βόλου, ο οποίος κέρδισε με 2-0 τον Αστέρα Μαγούλας στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων που διεξήχθη στον Βόλο.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι, δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρουν και τελικώς στο 68’ ο Δεινόπαπας, ο οποίος είχε περάσει στον αγώνα δέκα λεπτά νωρίτερα αντί του Καπετάνου, κατάφερε να δώσει το προβάδισμα στον Ολυμπιακό Βόλου.Η ομάδα του Μανουέλ Ρόκα συνέχισε να έχει το έλεγχο και τρία λεπτά πριν τη λήξη, ο Γκούρμα διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Έτσι, ο Ολυμπιακός Βόλου καλείται να υπερασπιστεί το υπέρ του προβάδισμα στη ρεβάνς που διεξάγεται στις 23/1 στη Μαγούλα ώστε να «σφραγίσει» το εισιτήριο για τους «8» εκεί όπου θα συναντήσει τον νικητή του Παναθηναικός- Ηρακλής Ψαχνών.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός Βόλου (Μανουέλ Ρόκα): Γεωργίου, Γιαλούσης, Κατσιαρός, Αρβανίτης, Μελίσσης, Ρόκας, Πινδώνης (80’ Ολίσε), Καπετάνος (58' Δεινόπαπας), Πόνσε (70’ Καρράς), Κατσίκης, Γκούρμα.

Αστέρας Μαγούλας (Αντώνης Πριόνας): Κασμερίδης, Κοτίτσας, Τριάντος, Σαμαρόπουλος (62' Δημητριάδης), Νόνης, Στρατομήτρος, Αντωνόπουλος, Στρατάκης (70’ Έβερετ), Ασλανίδης, Μαρτίνεθ, Κανελλόπουλος.