Οι οπαδοί της Μαρσέιγ έφυγαν και γύρισαν τρέχοντας επειδή η ομάδα τους σκόραρε (video)

Συντάκτης: Agones team
Agones team
2/3/2023 13:28
Ένα απίστευτο συμβάν έλαβε χώρα στο φινάλε του προημιτελικού του Κυπέλλου Γαλλίας ανάμεσα στη Μαρσέιγ και την Ανεσί, καθώς οι οπαδοί των γηπεδούχων αποχωρούσαν απογοητευμένοι όταν σκόραρε η ομάδα τους και ισοφάρισε στις καθυστερήσεις, γεγονός που τους οδήγησε στην επιστροφή τους και μάλιστα τρέχοντας στις εξέδρες του «Βελοντρόμ».

Στο πλαίσιο των προημιτελικών του Κυπέλλου Γαλλίας, η Μαρσέιγ αντιμετώπιζε εντός έδρας την Ανεσί, ομάδα δεύτερης κατηγορίας. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 με γκολ του Βερετού και οι φιλοξενούμενοι βρήκαν δύο γκολ στο ξεκίνημα της επανάληψης για την ανατροπή.Ο χρόνος κυλούσε εις βάρος των γηπεδούχων και οι απογοητευμένοι φίλοι της ομάδας του Ιγκόρ Τούντορ είχαν αποδεχθεί τον αποκλεισμό κι αποχωρούσαν από το γήπεδο.

Ωστόσο στην τελευταία φάση του παιχνιδιού ο νεαρός Μουγκ ισοφάρισε 2-2. Η συγκεκριμένη εξέλιξη είχε ως αποτέλεσμα την επιστροφή των οπαδών... τρέχοντας στις εξέδρες.

Για την ιστορία, η Μαρσέιγ στα πέναλτι έχασε 7-6 από την Ανεσί και υπέστη αποκλεισμό-σοκ από τη συνέχεια της διοργάνωσης.