Τερζής: «Δεν αξίζαμε την ήττα, δικαιούμασταν τη νίκη»

Συντάκτης: Δημήτρης Ρήγας
Δημήτρης Ρήγας
12/2/2023 22:18
Ο Τόλης Τερζής τόνισε ότι ο Άρης δεν άξιζε την ήττα (1-2) από τον Παναθηναϊκό στο «Κλεάνθης Βικελίδης», σε αγώνα για την 22η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Ο τεχνικός των «κίτρινων» κάθισε για τρίτη φορά φέτος στην άκρη του πάγκου σε αγώνα των «κίτρινων», αντικαθιστώντας τον Άλαν Πάρντιου, ενώ στις αρχές της σεζόν είχε εκτελέσει χρέη υπηρεσιακού, όταν είχε απομακρυνθεί από τη θέση του ο Χερμάν Μπούργος.Χαρακτηριστικά ήταν τα λόγια του στην κάμερα της Nova:

«Πετύχαμε το 1-0 και είχαμε δύο καθαρές ευκαιρίες με τον Καμαρά να βρούμε κι άλλο γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε με μία φάση χωρίς να έχει μπει καν στην περιοχή μας. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε μία ακόμα καλή στιγμή με τον Πάλμα και δεχτήκαμε στο τέλος ένα γκολ μετά από ένα λάθος μαρκάρισμα σε στημένη φάση. Δεν αξίζαμε την ήττα.

Στο πρώτο ημίχρονο κλείσαμε τους χώρους και δεν μας έκανε φάση ο αντίπαλος. Στο δεύτερο αλλάξαμε λίγο την τακτική μας. Δικαιούμασταν τη νίκη και ξαναλέω το σκορ μας αδικεί σίγουρα».