ΠΑΟΚ: Διάσειση η πρώτη εκτίμηση για Κοτάρσκι

Συντάκτης: Δημήτρης Ρήγας
Δημήτρης Ρήγας
12/9/2022 21:48
Ο Ντόμινικ Κοτάρσκι ήταν ο μεγάλος άτυχος στη νίκη του ΠΑΟΚ επί της Λαμίας με 1-0, στον αγώνα που έριξε την αυλαία της 4ης αγωνιστικής της Super League, με τις πρώτες εκτιμήσεις να κάνουν λόγο για διάσειση.

Ο γκολκίπερ της ομάδας του Ραζβάν Λουτσέσκου συγκρούστηκε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης με τον Μποάκι και μάλιστα ο τελευταίος αντίκρισε την κόκκινη κάρτα.Είναι χαρακτηριστικό ότι ο νεαρός τερματοφύλακας αποχώρησε με φορείο από τον αγωνιστικό χώρο και θέση κάτω από τα δοκάρια για τα τελευταία λεπτά πήρε ο Σβαμπ.

Όπως έγινε γνωστό οι πρώτες εκτιμήσεις του ιατρικού επιτελείου του «Δικεφάλου του Βορρά» κάνουν λόγο για διάσειση, ενώ ο Κοτάρσκι διακομίσθηκε στο νοσοκομείο για να υποβληθεί σε περισσότερες εξετάσεις.