21+

21+

21+

21+

Εκτός τελικού ο Τσιτσιπάς στο μονό του Ακαπούλκο, πέρασε στον τελικό του διπλού (video)

26/2/2022 11:31
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ηττήθηκε με 2-0 σετ (6-4, 6-4) από τον εξαιρετικό Κάμερον Νόρι και έμεινε εκτός τελικού στο τουρνουά του Ακαπούλκο. Ωστόσο, θα διεκδικήσει το τρόπαιο του διπλού, αφού προκρίθηκε μαζί με τον Φελισιάνο Λόπεζ στον τελικό του τουρνουά.

Δεν τα κατάφερε ο Στέφανος Τσιτσιπάς στον ημιτελικό του τουρνουά του Ακαπούλκο απέναντι στον Κάμερον Νόρι, γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 σετ (6-4, 6-4) σε αγώνα που διήρκησε 1 ώρα και 18 λεπτά.

Ο Βρετανός ήταν εξαιρετικός στο πρώτο σερβίς με 73% και σε συνδυασμό με τα αβίαστα λάθη του Τσιτσιπά (23 έναντι 12 του Νόρι) έφτασε σε μια άνετη επικράτηση. Στον τελικό θα αντιμετωπίσει τον Ράφα Ναδάλ, ο οποίος νίκησε με 2-0 σετ τον Ντανίλ Μεντβέντεβ (6-3, 6-3) στην πρώτη τους συνάντηση μετά τον τελικό του Αυστραλιανού Όπεν.Ο Τσιτσιπάς πάντως θα διεκδικήσει κούπα στο Ακαπούλκο, αφού προκρίθηκε στον τελικό του διπλού. Μαζί με τον Φελισιάνο Λόπεζ επικράτησαν με 2-0 σετ (6-4, 6-4) των Γκλάσπουλ και Χελιοβάρα και στον αυριανό τελικό (27/2, 03:00) θα παίξουν κόντρα στους Αρεβάλο (Ελ Σαλβαδόρ) / Ροχέρ (Ολλανδία).