Sportingbet: Προσφορά* στο Europa League!

Agones team
24/2/2022 10:49
Το πιο σπουδαίο ευρωπαϊκό παιχνίδι της φετινής αγωνιστικής περιόδου δίνει απόψε ο
Ολυμπιακός στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης». Οι «ερυθρόλευκοι» μπροστά στον κόσμο τους
φιλοξενούν την Αταλάντα, στον δεύτερο μεταξύ τους αγώνα για τα playoffs του Europa League.

Europa League με προσφορά* που κρύβει εκπλήξεις! |21+ *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις

Προβάδισμα πρόκρισης για την Αταλάντα

Η ομάδα του Τζαν Πιέρο Γκασπερίνι έχει το προβάδισμα πρόκρισης, ώστε να συνεχίσει την
ευρωπαϊκή της πορεία στους «16» του Europa League, όμως ο Ολυμπιακός δεν έχει… πει την
τελευταία του κουβέντα. Αυτή θα είναι μάλιστα μπροστά στον κόσμο του! Ο Τικίνιο με το γκολ
του στο 16 ο λεπτό της αναμέτρησης του Μπέργκαμο έβαλε τους Πειραιώτες μπροστά στο σκορ. Ωστόσο τα δύο τέρματα του Τζιμσίτι έδωσαν εν τέλει τη νίκη στην ιταλική ομάδα με 2-1.Προσφορά* στο Europa League! |21+ *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις

Η «φόρμα» τους στην Ευρώπη

Εντός έδρας φέτος στο Europa League, μετρά τρεις νίκες εάν φυσικά συνυπολογιστεί και η επικράτηση με 3-0 επί της Σλόβαν Μπρατρισλάβας με 3-0. Αυτός ο αγώνας μαζί με εκείνον της Φενερμπαχτσέ, είναι οι μοναδικοί που η άμυνα της ομάδας του Πέντρο Μαρτίνς δεν παραβιάστηκε. Στους ομίλους του Europa League, ο Ολυμπιακός εκτός των Τούρκων νίκησε 2-1 την Αντβέρπ, ενώ ηττήθηκε με το ίδιο σκορ από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης. Η Αταλάντα φέτος δεν κατάφερε να πανηγυρίσει κάποια νίκη μακριά από το Μπέργκαμο στην Ευρώπη. Οι Ιταλοί ηττήθηκαν στα ματς των ομίλων της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης με 3-2 από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ενώ ήρθαν ισόπαλοι 2-2 με την Βιγιαρεάλ και 3-3 με την Γιούνγκ Μπόις. Δίχως αμφιβολία ξεχωρίζει το στατιστικό πως η Αταλάντα σε όλα τα εκτός έδρας ματς κατάφερε να προηγηθεί πριν το 30 ο λεπτό.

Europa League με προσφορά* που κρύβει εκπλήξεις! |21+ *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114 | Υπεύθυνο Παιχνίδι | *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις