21+

21+

21+

21+

Παίκτες της Γκαζιαντέπ έριχναν χιόνι στη βούλα και ο αντίπαλος έχασε το πέναλτι! (video)

18/1/2022 18:15
Η χιονοθύελλα που ξέσπασε στο Γκαζιαντέπ πρόσφερε ένα απίθανο περιστατικό στο παιχνίδι της ομώνυμης ομάδας με την Μαλάτιασπορ. Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, το οποίο χρειάστηκε επτά λεπτά για να εκτελεστεί προκειμένου να καθαριστούν οι γραμμές. Οι παίκτες των γηπεδούχων έριχναν χιόνι (!) στο σημείο του πέναλτι με χέρια και πόδια και εν τέλει ο Σουγιάρ αστόχησε από την άσπρη βούλα.

Απίθανο περιστατικό στον αγώνα της Γκαζιαντέπ με την Μαλάτιασπορ για το τουρκικό πρωτάθλημα.

Λίγο πριν το ημίχρονο η Μαλάτιασπορ κέρδισε πέναλτι, αλλά χρειάστηκε περίπου επτά λεπτά προκειμένου να εκτελεστεί, καθώς η χιονοθύελλα που ξέσπασε είχε καλύψει όλες τις γραμμές.
Την ώρα που οι φιλοξενούμενοι καθάριζαν το σημείο του πέναλτι, οι παίκτες των γηπεδούχων έριχναν χιόνι με χέρια και πόδια ώστε να γίνει γλιστερό το σημείο. Εν τέλει ο Μουνίρ Σουγιάρ που εκτέλεσε το πέναλτι έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.Το παιχνίδι εν τέλει διακόπηκε στο ημίχρονο και θα συνεχιστεί την Τετάρτη (19/1, 17:00).

Photo Credit: beIN SPORTS Türkiye