21+

21+

Super League Interwetten: Ο Ατρόμητος ξέρανε τον ΠΑΟΚ στο 90+2'! (video)

7/1/2021 21:45
Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε δύο φορές στο σκορ στο Περιστέρι, αλλά ο Ατρόμητος με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά (85' Χαρίσης, 90+2' Νάτσος) έκανε τη μεγάλη ανατροπή (3-2) ρίχνοντας στο καναβάτσο τον «Δικέφαλο του Βορρά», που βρέθηκε στο -10 από την κορυφή.

Τρομερό παιχνίδι στο Περιστέρι, με τον ΠΑΟΚ να προηγείται δύο φορές του Ατρόμητου και τους γηπεδούχους να φέρνουν τούμπα το ματς με… buzzer beater.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» είχε χαμένο πέναλτι στο 16’ με τον Τζόλη, αλλά έξι λεπτά μετά πήρε το προβάδισμα με τον Σβιντέρσκι (22’). Ένα λάθος του Γιαννούλη στο 64’ επέτρεψε στον Ατρόμητο να ισοφαρίσει με φοβερό σουτ του Μουνίθ έξω από την περιοχή, όμως στο 82’ ο ΠΑΟΚ πήρε εκ νέου το προβάδισμα με κεφαλιά του Ουάρντα, ο οποίος συνδύασε με γκολ την επιστροφή του στους Θεσσαλονικείς.Όλα έδειχναν ότι ο ΠΑΟΚ θα έφευγε με τη νίκη, όμως ο Ατρόμητος έφερε τα πάνω… κάτω. Στο 85’ ο Χαρίσης ισοφάρισε σε 2-2 έπειτα από φάση διαρκείας στα καρέ των φιλοξενούμενων, ενώ στο 90+2’ ο Νάτσος βγήκε σε τετ-α-τετ με τον Πσαχαλάκη, πλάσαρε με ωραίο τελείωμα κι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2. Το γκολ ακυρώθηκε αρχικά ως οφσάιντ, αλλά εν τέλει μέτρησε μετά από χρήση του VAR.