21+

21+

21+

21+

Άρης-ΑΕΚ:2-0 ο Άρης με τον Ντιγκινί στο 93', 2-1 ο Λιβάγια στο 96' και παράταση! (video)

Συντάκτης: Θάνος Τσαλουχίδης
Θάνος Τσαλουχίδης
24/6/2020 21:10
Απίθανη εξέλιξη στο παιχνίδι του Άρη με την ΑΕΚ. Οι φιλοξενούμενοι μετά το 1-0 πίεσαν τον Άρη για την ισοφάριση, στο 93' όμως του παιχνιδιού ο Ντιγκινί με διαγώνιο σουτ το οποίο κόντραρε στον Παουλίνιο έγραψε το 2-0 για τον Άρη δίνοντας του τεράστιο προβάδισμα πρόκρισης.

Η ΑΕΚ όμως ακόμα δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Στην τελευταία φάση του αγώνα ο Παουλίνιο βρήκε με εξαιρετική σέντρα τον Λιβάγια, ο Κροάτης έπιασε την κεφαλιά με τον Κουέστα να αποκρούει, στην επαναφορά όμως ο φορ της Ένωσης πέτυχε με πλασέ το 2-1 και έστειλε το παιχνίδι στην παράταση.