21+

21+

Τρομερό comeback με δύο γκολ στο φινάλε η Κολωνία (highlights)

24/5/2020 21:26
Η Φορτούνα Ντίσελντορφ προηγήθηκε με 2-0 αλλά η Κολωνία με 2 γκολ στο διάστημα 88’-90+1’ κατάφερε να πάρει την ισοπαλία (2-2) στην έδρα της!

Τρομερό φινάλε στην Κολωνία, όπου η ομώνυμη ομάδα με δύο γκολ σε τρία λεπτά κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 την Φορτούνα Ντίσελντορφ και να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 41’ όταν μετά από λάθος των παικτών της Κολωνίας, ο Σκρίπσκι έδωσε στον Κάραμαν, αυτός έκανε το σουτ, το οποίο κόντραρε, η μπάλα άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα για το 0-1. Στο 57’ η Κολωνία είχε δοκάρι για την ισοφάριση και στην εξέλιξη της φάσης κέρδισε πέναλτι. Ο Ουτ ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά ο Καστενμάιερ απέκρουσε, κρατώντας το 0-1. Η Φορτούνα γλίτωσε την ισοφάριση και τέσσερα λεπτά μετά βγήκε υποδειγματικά στην αντεπίθεση κάνοντας το 0-2 με τον ΤόμιΟι φιλοξενούμενοι βρίσκονταν «αγκαλιά» με ένα μεγάλο «διπλό» που θα τους επέτρεπε να μειώσουν τη διαφορά από τις ασφαλείς θέσεις, όμως η Κολωνία κατάφερε να κάνει το μεγάλο comeback μέσα σε τρία λεπτά. Στο 88’ ο Μοντέστ σκόραρε με δυνατή κεφαλιά, μετά από σέντρα του Ντράξλερ, μειώνοντας σε 1-2, ενώ στο 90+1’ ο Κόρντοβα μετά από νέα σέντρα του Ντράξλερ, βρήκε δίχτυα με τον ίδιο τρόπο, ισοφαρίζοντας για το τελικό 2-2.