21+

21+

Σαμπιονά: Την κράτησε στην κορυφή ο Φαλκάο

15/9/2013 17:29
Με γκολ του Φαλκάο στο 6ο λεπτό, η Μονακό επικράτησε με 1-0 της Λοριάν και παρέμεινε στην κορυφή του Σαμπιονά με 4 νίκες και μία ισοπαλία σε πέντε παιχνίδια.

Αν και αγχώθηκε, η Μονακό κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-0 στην έδρα της κόντρα στη Λοριάν και να παραμείνει μόνη στην κορυφή του πρωταθλήματος με 13 βαθμούς, έναν μπροστά από Σεντ Ετιέν και δύο από Παρί Σεν Ζερμέν.

Οι Μονεγάσκοι έχοντας τον Κοντογμπιά για πρώτη φορά στη βασική τους ενδεκάδα, πήραν τη νίκη με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρανταμέλ Φαλκάο στο 6ο λεπτό, με τον Κολομβιανό να φτάνει τα τέσσερα γκολ στη Γαλλία.Καλύτερη η Μονακό η οποία είχε και δοκάρι στο 36’ με τον Φαμπίνιο, ωστόσο δεν κατάφερε να πετύχει ένα δεύτερο γκολ και να «κλειδώσει» τη νίκη, με αποτέλεσμα η Λοριάν να μένει στο παιχνίδι ως το τέλος, ωστόσο δεν κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση.