21+

21+

Σαμπιονα: Γλίτωσε τη γκέλα στις καθυστερήσεις η Παρί!

31/8/2013 20:01
Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις, η Παρί Σεν Ζερμέν γλίτωσε τη γκέλα απέναντι στη νεοφώτιστη Γκινγκάμπ, παίρνοντας τη νίκη με 2-0 στο Παρίσι, και διπλασίασε έτσι τις νίκες της στο πρωτάθλημα.

Σκούρα τα βρήκε για μια ακόμα αγωνιστική στο Σαμπιονά η Παρί Σεν Ζερμέν, καθώς η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ, γλίτωσε τη γκέλα από την Γκινγκάμπ στις καθυστερήσεις του αγώνα, με τον Ραμπιό να λυτρώνει την ομάδα του στο 90+2’.

Ένα λεπτό αργότερα ο Ιμπραίμοβιτς «σφράγισε» τη νίκη για την Παρί, η οποία διπλασίασε τις νίκες της στο πρωτάθλημα, ωστόσο συνεχίζει να προβληματίζει λίγες εβδομάδες πριν την αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό στο «Καραϊσκάκη» για την 1η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.Νωρίτερα, η Λιόν γνώρισε δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο Σαμπιονά , καθώς έχασε με 2-1 στην έδρα της Εβιάν!