21+

21+

Σέριε Α: Ο Ικάρντι διέλυσε μόνος του την Σαμπντόρια

18/3/2018 16:23
Με τον Ικάρντι να πετυχαίνει καρέ τερμάτων, η Ίντερ διέλυσε με 5-0 την Σαμπντόρια στην Γένοβα και πέρασε προσωρινά στην 3η θέση της Σέριε Α. Έσπασε το φράγμα των 100 γκολ στην Σέριε Α ο Αργεντινός επιθετικός!

Η Ίντερ αγνοούσε τη νίκη στην έδρα της Σαμπντόρια από τον Απρίλιο του 2014, ωστόσο καθοδηγούμενη από έναν… σεληνιασμένο Ικάρντι, έφυγε με μεγάλο διπλό (5-0) από το «Λουίτζι Φεράρις» και πέρασε προσωρινά στην 3η θέση της Σέριε Α.

Ο Πέρισιτς άνοιξε το χορό των γκολ με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά στο 26ο λεπτό και στη συνέχεια ανέλαβε ο Ικάρντι. Ο Αργεντινός έκανε το 0-2 στο 30’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι και ένα λεπτό μετά σκόραρε με έξυπνο τακουνάκι, ξεπερνώντας τα 100 γκολ στην Σέριε Α.Το σόου του 25χρονου συνεχίστηκε. Στο 44’ ο άσος της Ίντερ ολοκλήρωσε το χατ-τρικ με δυνατό σουτ από την μικρή περιοχή και στο 51’ σημείωσε το τέταρτο του γκολ με τρομερό σκαστό βολέ. Κάπου εκεί το ματς «έσβησε». Ο Σπαλέτι απέσυρε τον Ικάρντι, η Ίντερ πάτησε φρένο και το 0-5 έμεινε ως το φινάλε.