21+

21+

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τεσσάρα με ξέσπασμα Γκαμεϊρό η Ατλέτικο

18/2/2017 17:02
Με τον Γκαμεϊρό να πετυχαίνει χατ-τρικ σε πέντε λεπτά (80’ 81’, 85’), η Ατλέτικο Μαδρίτης πέρασε με 4-1 από την έδρα της Χιχόν, η οποία κρατούσε το βαθμό της ισοπαλίας μέχρι το 80ο λεπτό.

Η Ατλέτικο τα βρήκε σκούρα απέναντι στην Χιχόν, ωστόσο ένα ξέσπασμα του Γκαμεϊρό στο τελευταίο δεκάλεπτο ήταν αρκετό προκειμένου οι «ροχιμπλάνκος» να πάρουν εκτός έδρας νίκη με 4-1 και να διατηρηθούν στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο πρώτο μέρος με τον Τραορέ, όμως στο ξεκίνημα της επανάληψης (46’) η Ατλέτικο άνοιξε το σκορ με τον Καράσκο. Η Χιχόν δεν πτοήθηκε και ισοφάρισε τρία λεπτά με τον Άλβαρεθ, αναγκάζοντας τον Ντιέγκο Σιμεόνε να ρίξει στο ματς τον Γκαμεϊρό.Ο Γάλλος επιθετικός αποδείχθηκε «χρυσή αλλαγή», καθώς μέσα σε πέντε λεπτά (80', 81', 85') σημείωσε τρία γκολ δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.