21+

21+

Σέριε Α: Νέα «σφαλιάρα» για Ίντερ (video)

1/2/2015 16:07
Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την Ίντερ, καθώς η ομάδα του Ρομπέρτο Μαντσίνι ηττήθηκε με 3-1 στην έδρα της Σασσουόλο και έχασε νέο έδαφος στη μάχη για την έξοδο στην Ευρώπη.

Εκδίκηση για δύο βαριές ήττες με 7-0 από την Ίντερ στα τρία τελευταία τους παιχνίδια πήρε η Σασσουόλο, η οποία κέρδισε με 3-1 τους «νερατζούρι» και τους προσπέρασε στο βαθμολογικό πίνακα.

Η Ίντερ απείλησε πρώτη, με τον Μπιοντίνι να διώχνει στη γραμμή το σουτ του Ντόνκορ, ωστόσο η συνέχεια άνηκε στους γηπεδούχους, οι οποίοι πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας χάρη στα δύο ωραία γκολ των Τζάτζα (17’) και Σανσόνε (29’).Η ομάδα του Μαντσίνι ανέβασε στροφές στην επανάληψη, είχε δοκάρι στο 64’ με τον Σακίρι, ενώ στο 76’ ο Ντοντό δεν μπόρεσε να νικήσει από κοντά τον Κονσίλι.

Τη λύση έδωσε στο 83’ ο Ικάρντι, ο οποίος μείωσε σε 2-1, βάζοντας την Ίντερ ξανά στο παιχνίδι. Ωστόσο στα υπόλοιπα λεπτά, οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να φτάσουν στην ισοφάριση και στις καθυστερήσεις η Σασσουόλο κέρδισε πέναλτι και την αποβολή του Ντόνκορ για ανατροπή στον Τζάτζα.

Ο Μπεράρντι δεν αστόχησε από την άσπρη βούλα, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1, σκορ που έδωσε την ευκαιρία στη Σασσουόλο να ανέβει στην 8η θέση με 28 βαθμούς. Στον αντίποδα, η Ίντερ γνώρισε δεύτερη σερί ήττα μετά από αυτή κόντρα στη Τορίνο (0-1) και υποχώρησε στην 12η με 26.