21+

21+

Σέριε Α: Γκέλαρε πριν τον Ολυμπιακό η Γιουβέντους (video)

19/10/2014 00:15
Πρώτη βαθμολογική απώλεια για τη Γιουβέντους, η οποία ήρθε ισόπαλη 1-1 στην έδρα της Σασουόλο και επέτρεψε στη Ρόμα να μειώσει τη διαφορά από την κορυφή στον ένα βαθμό.

Λίγες ημέρες πριν το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης», η Γιουβέντους γνώρισε την πρώτη της φετινή απώλεια στη φετινή σεζόν καθώς έμεινε στο 1-1 με τη Σασουόλο εκτός έδρας, πετώντας στα σκουπίδια την νίκη στο ντέρμπι με τη Ρόμα την προηγούμενη αγωνιστική.

Έπειτα από αναστάτωση στην άμυνα των φιλοξενούμενων, ο Ζάζα άνοιξε το σκορ με κοντινό σουτ στο 13ο λεπτό, με την Γιουβέντους να απαντάει άμεσα με γκολ του Πογκμπά στο 19’.Η Γιουβέντους δημιούργησε καλές στιγμές στο πρώτο μέρος για να ξαναπάρει το προβάδισμα, ωστόσο στην επανάληψη η Σασουόλο μπλόκαρε την ομάδα του Αλέγκρι που δεν κατάφερε τελικά να πανηγυρίσει τη νίκη, κάτι που έχει να γίνει στην Σέριε Α από τις 30 Μαρτίου και την ήττα από τη Νάπολι στο «Σαν Πάολο».