21+

21+

Γ’ Εθνική: «Καθάρισε» στο τέλος ο Άρης (video)

12/10/2014 17:58
Με γκολ των Πόι (82’) και Χιντσασέλι (90’), ο Άρης κέρδισε με 3-1 τον Εθνικό Αγιονερίου και έφτασε τους 6 βαθμούς στη Γ’ Εθνική. Προηγήθηκαν στο 17’ με τον Παπαδόπουλο οι «κίτρινοι», ισοφάρισαν προσωρινά στο 25’ με ψαλιδάκι του Μήτσικα οι φιλοξενούμενοι.

Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, ο Άρης κατάφερε να κερδίσει με 3-1 τον Εθνικό Αγιονερίου και να πάρει την δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Οι «κίτρινοι» ξεκίνησαν το παιχνίδι έχοντας τον έλεγχο και στο 17’ ο Μάριος Παπαδόπουλος με σουτ εκτός περιοχής «έγραψε» το 1-0, σκοράροντας στο ντεμπούτο του. Ωστόσο στο 25’ ο Εθνικός Αγιονερίου κατάφερε να ισοφαρίσει κόντρα στη ροή του παιχνιδιού με όμορφο ψαλιδάκι του Μήτσικα!Ο Άρης προσπάθησε να απαντήσει και είχε μεγάλη ευκαιρία στο 34’, με τον Ρένια να μην καταφέρνει να νικήσει από κοντά τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων, ενώ στο 52΄ η ομάδα του Καλαϊτζίδη «άγγιξε» το 2-1, με τον Γκελίνο να διώχνει στη γραμμή την κεφαλιά του Σταυρόπουλου.

Τα λεπτά περνούσαν, με τους γηπεδούχους να πίεζαν αλλά να μην μπορούσαν να σκοράρουν, ώσπου στο 82’ ο Πόι έδωσε τη λύση, κάνοντας το 2-1 με κοντινή προβολή. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 90’ με σουτ ο Χιντασέλι, «σφραγίζοντας» τη νίκη για τον Άρη.

Άρης: Καρατζιοβαλής, Ψυχογιός, Γκόλιας, Φερνάντες, Λιόλιος, Προβατίδης, Σουνάς, Παπαδόπουλος (79’ Γκίνο), Σταυρόπουλος (64' Χιντασέλι), Πόι, Ρένια (46' Καπνίδης).

Εθνικός Αγιονερίου: Καλογεράκης, Μπουζούρας (80' Τσίλης), Ορφανός, Μιλκούδης, Αποστολάς, Καρασίμος, Μήτσικας (64' Δημητρακόπουλος), Γκελήνος, Γκέρτσος (67' Σακκάς), Στεφανίδης, Πεχλιβάνης.