Προκριματικά Euro: Με το… αριστερό Ελλάδα και Ρανιέρι

Προκριματικά Euro: Με το… αριστερό Ελλάδα και Ρανιέρι



Με εντός έδρας ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στα προκριματικά του Euro η Ελλάδα, καθώς η ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι ηττήθηκε με 1-0 από τη Ρουμανία χάρη σε πέναλτι του Μαρίκα (10’), ο οποίος αποβλήθηκε στο 53’, ωστόσο η Εθνική δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα, έχοντας ως μοναδική μεγάλη ευκαιρία την κεφαλιά του Τοροσίδη που χτύπησε στο δοκάρι στο 88’.

Με ήττα ξεκίνησε την θητεία του στον πάγκο της Εθνικής Ελλάδας ο Κλαούντιο Ρανιέρι, καθώς η «γαλανόλευκη» πραγματοποίησε κακή εμφάνιση και ηττήθηκε με 1-0 από τη Ρουμανία στο άδειο λόγω τιμωρίας «Γ. Καραϊσκάκης» στην πρεμιέρα των προκριματικών του Euro 2016.

Δίκαιη νίκη για τη Ρουμανία, η οποία ξεκίνησε ιδανικά και πήρε προβάδισμα μόλις στο 10ο λεπτό με πέναλτι του Μαρικα που κέρδισε ο Τσίπριου από τον Χολέμπας. Μάλιστα οι Ρουμάνοι είχαν κάποιες καλές στιγμές για να πετύχουν ένα δεύτερο τέρμα στο πρώτο ημίχρονο σε αντίθεση με την Ελλάδα, η οποία δεν μπόρεσε να δημιουργήσει κινδύνους.

Στην επανάληψη, ο σκόρερ των Ρουμάνων αποβλήθηκε στο 53’, ωστόσο η Ελλάδα δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα , καθώς δεν μπορούσε να δημιουργήσει ευκαιρίες για γκολ με εξαίρεση την κεφαλιά του Τοροσίδη στο 88’ που κατέληξε στο δοκάρι του Ταταρουσάνου.

Ντεμπούτο για Μάνταλο και Διαμαντάκο, με την Εθνική να καλείται να αλλάξει αρκετά πράγματα ενόψει της συνέχειας. Επόμενο παιχνίδι με αντίπαλο την Φινλανδία στο Ελσίνκι (11/10), με τους Φινλανδούς να βρίσκονται στην πρώτη θέση του ομίλου (νίκησαν με 3-1 τα Νησιά Φερόε) μαζί με τη Ρουμανία και την Β. Ιρλανδία που κέρδισε νωρίτερα την Ουγγαρία.

Ελλάδα: Καρνέζης, Τοροσίδης, Μανωλάς, Παπασταθόπουλος, Χολέμπας, Σάμαρης (65’ Κονέ), Ταχτσίδης, Μάνταλος (65’ Χριστοδουλόπουλος), Σαλπιγγίδης, Σαμαράς (46’ Διαμαντάκος), Μήτρογλου.

Ρουμανία: Ταταρουσάνου, Ρατς, Τάμας, Χομπαν (84’ Πρεπελίτσα), Κίρικες, Τσιπριου (89’ Τόρζε), Πιντίλι, Μαρικά, Μαξίμ (68’ Ενάκε), Στάνκου, Γκριγκόρε.

Η βαθμολογία του ομίλου:


1. Φινλανδία 3
2. Β. Ιρλανδία 3
3. Ρουμανία 3
4. Ουγγαρία 0
5. Ελλάδα 0
6. Ν. Φερόε 0



Ομάδες που αφορά: ΕΛΛΑΔΑ, ΡΟΥΜΑΝΙΑ

Σχολιασμός

54 σχόλια:

στις 07/09/2014 23:42
ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ

ΦΕΡΤΕ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΣΑΝΤΟΣ!!!!!!!!!!!!

στις 07/09/2014 23:46
pame Elladara!!!prwth emfanish me neo proponhth,fresko aima sthn omada.xarhka polu pou eida neous paixtes kai eimaisigouros pws exoume megalo mellon!!mpravo kai ston proponhth gia tis allages tou!!gera Ellas!!

στις 07/09/2014 23:46
ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ,ΧΟΛΕΜΠΑΣ,ΣΑΜΑΡΑΣ,ΣΑΛΠΙ,ΤΟΡΟΣΙΔΗΣ ΜΑΝΤΑΛΟΣ ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ!!!!!! ΤΖΑΠΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥΣ ΕΙΧΕ ΜΕΣΑ...

στις 07/09/2014 23:47
ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΑΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΛΙΑ...ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ΟΛΗ Η ΟΜΑΔΑ ΑΜΑ Η ΡΟΥΜΟΥΝΙΑ ΕΠΑΙΖΕ ΜΠΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΠΟΙΟ ΣΥΓΚΡΑΤΙΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ ΘΑ ΜΑΣ ΕΒΑΖΕ ΚΑΙ 2ο...

στις 07/09/2014 23:54
απλα η επιθεση μας ηταν ανυπαρκτη!! βεβαια δν μπορουμε να κρινουμε απο το πρωτο ματς κενουργιος προπονητης ανετοιμοι οι παικτες 0 φιλαθλοι στο γηπεδο νταξει ολα αυτα παιζουν μεγαλο ρολο

στις 07/09/2014 23:56
κονε επρεπε απο την αρχη να ηταν μεσα,το ιδιο ισχυει και για τον χριστοδουλοπουλο!!

στις 08/09/2014 00:04
χ0αχ0αχ0αχ0α τη ελεγε ο ρανιερι 120% θα δωσουν οι παικτες του μαλλον θα πρεπει να μαθει λιγο μαθηματικα ελπιζω καλυτερα προσωπο της εθνικης στο επομενο για ματς αλλιως δεν την βλεπω για 1η θεση

μπραβο στη ρουμανιαρα μου φυσικα

στις 08/09/2014 00:23
oi monoi pou diaso8ikan apo to aisxos oi papasta8opoulos,manolas,samaris kai ligotero o mantalos...g tous allous dn exw logia!!alla arxh ein akoma pisteyw na veltio8oume ti na pw...

στις 08/09/2014 00:29
den pirazei re den egine kai tpt xasame ena simantiko pexnidi sta prokrimatika pezontas omos me ton ranieri sto pagko pou itan to proto tou pexnidi me tin ellada kai xoris na xeri kala tous pektes exoume akoma arketa pexnidia ston omilo tha kinigisoume kai eki tin niki

στις 08/09/2014 01:36
ρε μην κρινετε απο το πρωτο ματς ελεος καινουργιος προπονητης εκανε μια ομαδα μεσα σε 3 βδομαδες με παικτες ανετοιμους οι ρουμανοι ηταν πιο οργανωμενοι απο μας και οι παικτες τους εχουν παιχνιδια στα ποδια τους χαλαρωστε ο ρανιερι ουτε καν ξερει τους παικτες του καλα,θα ερθουν τα καλα αποτελεσματα δωστε χρονο στην ομαδα με ξεκινατε τα αρνητικα σχολια με την πρωτη ητα

στις 08/09/2014 01:38
θα ερθουν σκορ τυπου 3-0 4-0(μακαρι θεε μου) και μετα θα αρχισετε κλασσικα τα προπονηταρα ομαδαρα κτλπ

στις 08/09/2014 01:50
wre pou pame re? ranieri sumazepsou giati nuxta 8a fugeis.

o taxtsidhs posa la8h ekane? FERTE TON KATSOURANH PISW REEE!

στις 08/09/2014 03:02
kala taxtisdis kai diamantako stamathste na paizete plz...

στις 08/09/2014 07:37
Δεν καταλαβαινω γιατι ελαφρυντικα στο ρανιερι?? τι παει να πει καινουριος προπονητης εκανε 5 προπονησεις με την ομαδα η καθε προπονηση κρατατει 3 ωρες... δεν εισαι κανενας τυχαιοος προπονητης.... 15 ωρες δεν σου φτανουν να διακρινεις καποιους παικτες??? Ο μητρογλου παντα μου αρεσε... υπηρχε κανενας μητρογλου χθες??? ο ανθρωπος ειχε να παιξει 2-3 μηνες μπαλα ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙΣ.. με την Κρητιριο? ειμαι ο Ολυμπιακος και θα βαλεις οσους θελω εγω?? ο Κλαους που αγωνιστηκα ειναι ποιο ετοιμος απο το μητρογλου γιατι εξω?? ΠΟιος διαμαντακος? θα τρελαθουμε τελειως?? ο διαμαντακος μεχρι περσυ δεν ξεραμε σε ποια ομαδα παιζει δανεικος.. και τωρα στη Εθνικη και σε ενα σημαντικο ματς?? Κυριε Ρανιερι.. οι εντολες απο που ερχωνται ποιοι θα παιξουν?? εαν ερχωνται απο εσας σιγουρα δεν εχετε ιδεα απο προπονητηκη... εαν ερχετε απο την ΕΠΟ αρα καταλαβα απο που ερχωνται....! Ποιος ταχτσιδης και ποιος διαμαντακος.. μιλαμε για την Εθνικη Ελλαδος οχι Εργοτελη και πανιωνιο! Κανενα ελαφρυντικο στο ρανι

στις 08/09/2014 07:38
στο ρανιερι!! Λεγαμαι για του Γερους τζιωλη καρα και κατσουρ.. αλλα εβλεπες το Καρα να τρεχει σαν σκυλι 120 λεπτα....... αυτοι που ετρεχαν? πεταλουδες κυνηγουσαν..! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ Οι επιλογες το μανταλο οκ εκανε καλα παιχνιδια τον πηρες εκανε οτι μπορουσε στην αμυνα οκ στο σαμαρη οκ τοροσιδη χολεβας οκ σαμαρα οκ Μητρογλου διαμαντακος απο που και ως που?? που παισαμε απο σαραβαρο χαζτηπαναγη στο διαμαντακο και μητρογλου....... ΚΑΤΑΝΤΙΑ!!

στις 08/09/2014 07:49
Αυτο σημαινει Εθνικη ομαδα!!! Παικτες των τατουαζ και τις χοριστρας.....!

http://www.gazzetta.gr/football/article/649156/roymanoi-vs-karagkoyni

στις 08/09/2014 08:30
dn mporw na katalavw gia poion pousth logo paizei o taxtsidhs sthn verona.. parte emena re! kalutera paizw apo autonn

kai ranieri.. mou pairneis paikth kai ton bazeis BASIKO pou ekane kala paixnidia sthn G E8NIKH??? apo pou k ws pou?

στις 08/09/2014 08:52
Εχετε κανει υποκαταστημα του Ολυμπιακου την Εθνικη Ελλαδος... παικτες απο Β Εθνικη Γ παικτες που εχουν να δουν μπαλα 2 μηνες... ανυπαρκτους.. και ομως επαιζαν και καλα μπαλα χθες.. τον Κλαους που εχει αποδιξει οτι το εχει το γκολ ειναι και σε φορμα τον αφηνεις στο παγκο με ποιος κρητιριο??? εχεις εντολες απο καπου ποιοι θα παιξουν??? παικτης Β Εθνικης παιζει και παικτης φορμαρισμενος στη σουπερλιγκ στο παγο???!! ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΤΕ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΙΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΙΚΟΥΝΤΕΣ... Φυσικα δεν φταιει και παλι ο Ολυμπιακος ... αλλα ο Ρανιερι...!

στις 08/09/2014 09:08
re paidia afto me olous esas mpaske podosfairo ine i eladara kerdizi ginete xamos lete omadara ti omada ine auti kai meta molis xasoume arxizate axristoi den jeroun na paijoun olo auto kapote prepi na stamatisi

στις 08/09/2014 09:33
1821 Σωστος αλλα εσυ ειδες ΧΘΕΣ Εθνικη ομαδα? ειδες εσυ φορμαρισμενους παικτες? Β ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΙΚΤΗ ΠΗΡΕΣ... 2 ΜΗΝΕΣ ΧΩΡΙΣ ΟΜΑΔΑ ΠΑΙΚΤΗ ΠΗΡΕΣ (ΣΑΜΑΡΑ) ΠΑΙΚΤΗ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΕΤΙΜΑΣΙΑ ΠΗΡΕΣ ( ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ) ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΠΑΙΚΤΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ 2 ΚΑΛΑ ΜΑΤΣ ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ (ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΟ) ΠΗΡΕΣ......! ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΩΝΑΡΙΔΗ ΣΤΗ ΕΥΡΩΠΗ ΓΚΟΛ ΕΒΑΛΕ ΕΞΩ...! ΑΦΗΣΕ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟ ΤΟ ΜΟΝΟ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ Η ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΝ ΚΛΑΟΥΣ.. ΚΑΙ ΟΜΗΤΡΟΓΛΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ 2 ΜΗΝΕΣ!! επομενος η κριτικη πρεπει να γινει!!! γιατι η επιλογες των χθεσινων παικτων ΗΤΑΝ.... ΤΡΑΓΙΚΗ... ΚΑΙ ΚΡΑΤΑΩ ΜΙΑ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ........!

στις 08/09/2014 09:36
ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΑΤΣ..ΑΛΛΑ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΛΙΓΟ... Η ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΠΑΕΙ ΣΥΝΝΕΦΟ... ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ ΕΙΧΑΝΕ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΗ... ΑΛΛΕΣ ΤΟΝ ΜΑΝΤΑΛΟ... ΑΛΛΕΣ ΓΡΑΦΑΝΕ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΤΟΝ ΜΑΝΤΑΛΟ...ΑΛΛΕΣ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΤΟΝ ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ.. ΣΙΧΑΜΑΤΑ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ... ΑΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ... ΓΛΕΙΦΤΕΣ

στις 08/09/2014 09:41
stasoumygdala den vgikan tyxaia 2 synthimata file.mpatsoi gourounia dolofonoi kai alites roufianoi dimosiografoi.exase i ethniki kai pesan oloi na tin fane les kai apokleistike.na doume tin porei tou ranieri 2-3 agwnes akoma kai milame.kai kati allo.kapoioi paiktes xtes epaizan les kai ekanan aggareia.les kai pleon eimaiste megalo dinami kai kerdizoume me tin fanela.kounia pou tous kounage.ranieri koje kolous kai ase ta sygxaritiria sto telos tou agwna giati ama se kavalisoun vgazeis den vgazeis dekemvri.

στις 08/09/2014 09:53
Polla sxolia gia to tipota kai gia ena fisiologikotato apotelesma...re'sis to 2004 piran to euro kai amesos sto proto match xasane apo tin albania me omadara kai rexagel etsi...ti perimenete afou oli i ellines paixtes pou pezoune stis megales omades stin ellada kathontai banko kai paizoun oi kseni...i tha paizoun se akomi megaliteres omades kai tha einai diorimeni protathlites kai den xriazetai na ekselizontai katholou!!! Ta apotelesmata ta vlepete

στις 08/09/2014 10:01
ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ: ΘΑ ΕΛΛΗΝΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ 1 ΕΛΛΗΝΑΣ ΜΑΝΙΑΤΗΣ!

ΡΑΝΙΕΡΙ ΟΙ ΠΑΙΞΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ Θ ΠΑΙΞΟΥΝ ΤΟ 120% ΠΛΗΝ ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟ ΑΛΛΟΙ ΠΕΡΠΑΤΟΥΣΑΝ!

ΡΑΝΙΕΡΙ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΙΣ ΡΟΥΜΑΝΙΑΣ ΕΙΧΑ 5-6 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ.. ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΛΑΟΥΣ ΠΗΡΕΣ ΜΑΝΤΑΛΟ ΜΕ 1 ΜΑΤΣ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟ ΦΩΙΚΟ!

ΠΟΣΑ ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΛΑΜΟΓΙΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΧΩΡΑΕΙ ΑΥΤΗ Η ΧΩΡΑ?

στις 08/09/2014 10:09
Χθες ειπα να κατσω να δω την Εθνικη ανοιγω τη ΝΕΡΙΤ και τι να δω?? Καταλαθος ενα προβατακι λιγο μουσικι και λιγο φαλακρος μεσα στο γηπεδο κοντα του ενας ψυλος με μακρυ μαλι.. λεω οκ οι Σεκιουριταδες δεν προσεξαν και μπηκαν προβατακια μεσα στο γηπεδο οπου να ναι θα τους διωξουν... περνανε λιγα λεπτα βλεπω σκορ 0-1... επειτα απο καποση ωρα... Λεω μα καλα δε μπορουν να βγαλουν αυτα τα προβατακια εξω?? τοσο δυσκολο ειναι? τοσα φραγκα παιρνουν.....!! ξεκινα το δευτερο ματς.. και οντως ο σεκιουριτι Εβγαλε ενα προβατακι καταφερε και το πιασε αλλα τσουπ απο το ΜΑΝΤΡΙ βγηκε αλλο προβατακι κοντουλι με λιγο καρφακι μαλλι..! λεω καλα συγνωμη αυτο το ΜΑΝΤΡΙ Πορτα δεν εχει?? ας τη Κλεισει καποιος προβατα μπαινοβγαινουν.... χαλαει ολο το ματς δεν το βλεπει ο Σεκιουριτι???? και στο τελος βλεπω χασαμε 0-1...! Ενας κυριος απεξω με γυαλια... δινει το χερι του στο μακριμαλλι προβατακι γιατι το εκανε? Του αρεσε το μαλλι ε?????

στις 08/09/2014 10:09
e simfono mazi sou armene den ipa ego oti i epiloges tou ranieri kales athlies itan afise kone xristodoulopoulo magko kai epeje me mantalo

στις 08/09/2014 10:11
ΠΡΟΒΑΤΑΚΙΑ: ΦΑΛΑΚΡΟΣ ΜΕ ΛΙΓΟ ΜΟΥΣΙ (ΜΗΤΡΟΓΛ) ΚΟΝΤΟΥΛΙΣ (ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΟΣ) ΨΙΛΟΣ (ΣΑΜΑΡΑΣ)

ΣΕΚΙΟΥΡΙΤΙ-ΚΥΡΙΟΣ ΓΥΑΛΙΑ: ΡΑΝΙΕΡΙ

ΜΑΝΤΡΙ-ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ!!

ΝΑ ΧΕΡΑΙΣΤΕ ΤΗΝ ΓΑΥΡΟΕΘΝΙΚΗ ΣΑΣ... ΥΜΟΥΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ ΤΗΣ ΡΟΥΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΡΟΥΜΑΝΙΑΣ... ΕΩΣ ΟΤΟΥ.. ΚΑΘΑΡΙΣΤΙ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΕ <<ΧΑΡΤΑΚΙ>. ΑΛΛΑ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ!!! ΓΙΑΤΙ ΕΑΝ ΟΙ ΧΘΕΣΙΝΕΣ ΗΤΑΝ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ... ΕΓΩ ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ!!

στις 08/09/2014 10:17
Ενταξει οτι και να σας πω ειναι λιγο!! πρωτο ματσ ηταν για ονομα του θεου,ναι εκανε 5 προπονησεις ενω οι ρουμανοι κανανε απο αρχες καλοκαιργιου!! δοκιμασε παικτες αυτο θα κανει και μην μ λετε μαλακιες γτ απο τον ομιλο θα περασουμε!! πρωτοι δευτεροι δν ξερω αλλα θα περασουμε θα ερθουν τα καλα αποτελεσματα ειναι εμπειρος προπονητης και εβγαλε τα συμπερασματα του λιγο υπομονη χρειαζεται ελεος ελληναρες προπονηταρες εσεις!! παρεπιπτοντως συμφωνω για την επιθεση μας...μητρογλου πρεπει να παιξει βασικος μετα το σεπτεμβρη(αν θα τα παει καλα παλι στον ολυμπιακο) σαμαρας ανετοιμος,σαλπιγγιδης για αλλο ενα ματσ ανυπαρκτος(δν εξιζει θεση βασικου για μενα και ειδικα το περυβραχιονιο) με το που μπηκε ο κονε ειδαμε αλλαγη,διαμαντακος ειναι νεος και μανταλος τι κρινετε κατευθειαν απο ενα παιχνιδι τι θελετε να κανουν τριπλες και χατ τρικ ο καθενας τους?

στις 08/09/2014 10:25
ρε φιλε solid7 η διαχειρηση του ρανιερι ηταν τραγικοι! εβαλε 11αδα ανετοιμους αγωνιστικα και ψυχολογικα παικτες για ενα τετοιο παιχνιδι. εγω προσωπικα δεν τον κραζω που χασαμε αλλα για τις επιλογες των παικτων που εδειξε οτι δεν τους εχει μαθει καν!

στις 08/09/2014 10:29
ποιος μητρογλου ρε φιλε? εχει να παιξει σοβαρη μπαλα απο το περασμενο δεκεμβρη! σαμαρας απροπονητος μετα το μουντιαλ! οσο για τους υπολοιπους νεαρους μου αρεσαν απλα η μεταβαση του Μανταλου στην εθνικη να ηταν πιο ομαλη και οχι απευθειας 11αδα γιατι μπορει να καει το παιδι! ο Ταχτσιδης εμενα μου αρεσε και δεν ειναι τρελος ο Μαρντολινι της Βερονα που τον εχει βασικο, κατι θα ξερει...

στις 08/09/2014 11:24
ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΤΗΝ ΕΠΙΔΑΥΡΟ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΤΡΑΓΙΚΟΙ

στις 08/09/2014 11:49
Καλως εκανε ο Ρανιερι και καλεσε τον Διαμαντακο αλλα ή τον βαζεις σεντερ φορ ή καθολου! Κατα τη γνωμη μου επρεπε να παιξει αθανασιαδης με λαζαρο και σαλπι ή αφου θελει τοσο πολυ Σαμαρα βαλτον σεντερ φορ εφοσον δεν μαρκαρει...

στις 08/09/2014 13:16
ο κλανιερι μας γαμησε την ομαδα με μανταλο,ταχτσιδη,μητρογλου και σαλπι βασιους δεν πας πουθεναααα...μεχρι και με τα νησια φεροε θα μας δυσκολεψουν..ΦΕΡΤΕ ΠΙΣΩ ΣΑΝΤΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΟΥΛΟ Ο ΚΛΑΝΙΕΡΙ...

στις 08/09/2014 13:17
βασικος*

στις 08/09/2014 13:17
βασικους*

στις 08/09/2014 13:23
ρουμανια-ελλαδα 34 παιχνιδια. 18-9-6 για την ρουμανια.

στις 08/09/2014 13:27
Ουτε ο Σαντος ουτε ο Ρανιερι που εισαι ρε Οτο??? Πηγε και εβαλε βασικο και επαιξε 90ο ο Μητρογλου!!!! Αντι να βαλεις τον Κλαους βαζεις τον Διαμαντακο για να τον πουλησει του χρονου ο χοντρος. Αισχος!!!

στις 08/09/2014 13:29
Θελετε και Σαντος χωρις τον Σαντος τελικο μουντιαλ θα πηγαιναμε

στις 08/09/2014 13:40
ΚΙ Ο ΡΕΧΑΓΚΕΛ ΚΙ Ο ΣΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΚΑΝΑΝΕ ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΚΑΝΑΝ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΡΑΝΙΕΡΙ.

στις 08/09/2014 14:48
armenos συμφωνω απολυτα μαζι σου και θελω να συμπληρωσω κατι..ο κυριος ρανιερη που θελει να λεγεται και προπονηταρα αμα εκανε σωστα την δουλεια του ειχε μερες να δει πολλους παιχτες απο διαφορες ομαδες..δεν υπαρχει δικαιολογια σε αυτο..ωστοσο εκεινος διαλεξε να βλεπει μονο τα φιλικα του ολυμπιαλου και καμιας αλλης ομαδας..ο ανθρωπος ειναι απλα ενα ακομα μικροβιο σε αυτη την αρρωστια του ελληνικου ποδοσφαιρου..τιποτα παραπανω..σε λιγο θα βγαλουν και το εθνοσημο και θα βαλουν το σημα της παραγκας..αλλα σας το ξαναλεω η αντιστροφη μετρηση εχει αρχισει..

στις 08/09/2014 15:15
Apla eisaste ellinarades kai prodikazete ta pragmata ..! Les kai eixe to messi kai ton aguero kai dn tous evale milate oloi ..! Euro 2004 dn 3exno...!!

στις 08/09/2014 15:18
Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΕ ΚΑΦΡΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΑΣΧΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΞΕΡΟΛΕΣ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ. ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΡΟΣ ΕΝΟΣ ΡΑΝΙΕΡΗ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΣΧΟΛΙΑ ΑΠΟ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ. ΑΥΤΑ

στις 08/09/2014 16:53
συμφωνω μαζι σου EGOONE!! με την πρωτη ηταν ξεκιναν ολοι το κραξιμο!

στις 08/09/2014 16:54
ητα*

στις 08/09/2014 16:54
Εχετε γαμησει το ελληνικο ποδοσφαιρο, θα μας γαμησετε και την εθνικη, οσο θα παιζουν οι αμπαλοι σας ουτε ισοπαλια δεν θα παρουμε. Και επιτελους η εθνικη θα επρεπε να παισει σε ολη την ελλαδα να τη βλεπουμε ολοι και οχι να παιζει μονο στο κωλοκαραισκακη

στις 08/09/2014 17:15
auto to sxolio sto gazzeta enos paidiou ta leei ola

Καταρχην,ποιος σας εχει πει και το κοτσαρετε ολοι οτι ο Μανταλος ειναι παικτης Β' Εθνικης? Στην Ξανθη δηλαδη 3 χρονια που επαιζε?? Στην ΑΕΚ που ειναι ομαδα πλεον επιπεδου Α Εθνικης?

Παρ'ολα αυτα,αν και ΑΕΚτζης,ισως ηταν βιαστικη η επιλογη το να ξεκινησει βασικος,εχει πολυ μελλον σιγουρα να το κανει..Βεβαια εκ του αποτελεσματος,δεν επαιξε καθολου ασχημα,αλλα λεμε τωρα..

Καρνεζης δεν υπαρχει,τερμα που στα 100 πεναλτυ θα φαει τα 101,δεν υπαρχει στο συγχρονο ποδοσφαιρο,απλα τραγωδια!

ΟΚ η αμυνα ειναι στανταρ,ο Χολεμπας κλασσικα τραγικος αμυντικος..

Στο κεντρο και ελλειψει Μανιατη αυτους θα εβαζα και γω,θα παιρνα και το Λαγο του Παναθηναικου αργοτερα.

Και παμε στην επιθεση..ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΟΙ 3 ΒΑΣΙΚΟΙ,αντι αυτων Κονε-Λαζαρος-Κλαους,με αλλαγες Διαμαντακος-Καρελης-αντε και Σαλπι λογω παλαιοτητας,αυτη τη στιγμη Μητρογλου (ΚΥΡΙΩΣ,τι καταντια ειναι αυτη...)και Σαμαρας δεν αξιζουν ΚΑΝ κληση στην ομαδα! Ο Μητρογλου ειναι σκανδαλο να παιζει 90' ετσι ο

στις 08/09/2014 17:16
Ο Μητρογλου ειναι σκανδαλο να παιζει 90' ετσι οπως ειναι!!!

Εμενα δεν μου το βγαζετε απ το μυαλο οτι παιζουν δαχτυλοι,χαρτακια,ραβασακια πειτε το οπως θελετε,ειδικα με παικτες του γαυρου,και στη θεση του Κλαους ειλικρινα,παρ'οτι τον εχω κατωτερο γενικα του Μητρογλου και ποδοσφαιρικα χαμηλου IQ,αν εβλεπα αυτα δεν θα ξαναπαιζα Εθνικη,δεν υπαρχει καμια λογικη σ αυτο που γινεται,απ'οποια πλευρα και να το δεις,αγωνιστικα,ιεραρχικα,τακτικα,χτες επρεπε να ναι βασικος και δεν τον βαζεις καθολου ουτε οταν χανεις στο γηπεδο σου με παικτη παραπανω?? Πλακα μας κανετε ρε?

στις 08/09/2014 17:30
paxare gamw tin mana sou

στις 08/09/2014 17:48
ερχοντε και αλλα ματς θα δειξουν τι αξιζουν, η αληθεια ειναι οτι σαλπι και μητρογλου και κανα δυο αλλοι απλα δεν υπηρχαν..

στις 08/09/2014 19:17
ολοι ηταν για τον πουτσο και ειδικα ο σαμαρας

στις 08/09/2014 19:26
Malista!Me mia htta fthasame sto simeio na theoroume kalytero ton stefano(klaous)athanasiadi apo tous diamantako kai mitroglou!AN einai pote dynaton...nai nai pragmati mitroglou kai diamantakos(auton den mporoume na ton krinoume akomi) den apodosan ta anamenomena alla ti sas kanei na pistevw oti to maggaki tis fakis,o antipathitikos ap olous tous diethneis klaous tha apodide kalutera????se ti theoreite kalyteros ap ton mitroglou???o xeiroteros mitroglou einai kalyteros kai apo ton kalytero athanasiadi...

Alla auto pou sas ponaei gia akomi mia fora einai o olympiakos...o mitroglou tha anagenithei twra pou irthe pisw sto limani.o proedros kai o mitsel xeroune ta koubia tou pexti kai o diamantakos tha sinexisei na pernei eukairies kai einai yper kai tou ntepoutou tou mantalou...theloume nea pedia stin ethniki kai fysiologika tha erthoune kapoia asxima apotelesmata ospou na prosarmostoun...exalou prwto pexnidi einai den krithike tipota apolytos

στις 08/09/2014 20:59
ο ΣΑΜΑΡΑΣ γτ παιζει γαμωτο ακομα? δν τον μπορω καθολου ! επιθεση δεν εχουμε ! βαριουνται να πιεσουνε ακομα να κανουνε κινηση να παρουνε μπαλια !

κεντρο για κλαματα πιο αργη και απο την καθυστεριση

αμυνα τραγικη οπου νανε ας φυγει η μπαλα απο την αμυνα και δεν μας νοιαζει εμας που θα παει..

αυτο που οπου φυγει φυγει η μπαλα δν το καταλαβαινω ? λαθος πασα ..λαθος πασα..λαθος πασα..για να μην παρω εγω την ευθυνη.ας την παρει ο αλλος..χαζος ειμαι εγω? μηδεν ομαδικοτητα μηδεν ολα ! του καθενος οτι του κατεβει κανει ! να δω ποτε θα αλλαξει αυτη η νοοτροπια του ελληνα να μην παιρνει κανεις την ευθυνη στις πλατες του !ντροπη να κοιταει ο καθενας την παρτη τ !

στις 08/09/2014 22:04
Εχουν φαγωθει ολοι οι αντιολυμπιακοι να μας λενε οτι η εθνικη ειναι του γαυρου και κατι τετοια κουφα.Για κοιταχτε λιγο την χθεσινη εντεκαδα,μονο ο μητρογλου ξεκινησε απο τον ολυμπιακο και αλλαγη μπηκε μετα ο διαμαντακος.Ολοι οι αλλοι ανοικουν σε αλλες ομαδες.Στο κατω κατω ο ολυμπιακος διαθετει τους καλητερους ελληνες παιχτες γιατι εχει τα φραγκα και τους αγοραζει.

στις 14/09/2014 13:10
ρε ξυπνατε και εχεται καταντηση αηδια..ντροπη της ελλαδας..στο γηπεδο οταν πατε παρωπίδες σας δινουν..

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.