Σούπερ Λιγκ: Με το… δεξί ο Ολυμπιακός

Σούπερ Λιγκ: Με το… δεξί ο Ολυμπιακός



Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στην Σούπερ Λιγκ ο Ολυμπιακός ο οποίος κέρδισε με 3-1 τη Νίκη Βόλου στο «Καραϊσκάκη» χάρη σε τέρματα των Κασάμι (11’), Διαμαντάκου (28’) και Αφελάι (32’). Μείωσε στο 56΄ο Σκούρτης, μπήκε στο 69' ο Μπενίτες.

Παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο στο πρώτο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός πήρε τη νίκη με 3-1 απέναντι στη Νίκη Βόλου στο «Καραϊσκάκη» και ξεκίνησε με νίκη την προσπάθεια υπεράσπισης του τίτλου του.

Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκίνησαν πολύ δυνατά, απείλησαν δύο φορές με τον Τσόρι και τελικώς στο 11ο λεπτό ο Κασάμι με μακρινό σουτ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Το 2ο γκολ ήρθε στο 28’, με τον Διαμαντάκο να στέλνει από κοντά τη μπάλα στα δίχτυα μετά από κόρνερ του Τσόρι, ενώ στο 32’ ο Αφελάι με ωραία ενέργεια «έγραψε» το 3-0, ανοίγοντας λογαριασμό με τη φανέλα του Ολυμπιακού.

Στην επανάληψη, η Νίκη Βόλου ανέβασε ρυθμό και είχε καλή στιγμή στο 47’ για να μειώσει, με τον Ρομπέρτο να διώχνει δύσκολα την κεφαλιά του Γιαννιτσάνη. Ωστόσο ο Ισπανός δεν κατάφερε να πει «όχι» και στον Σκούρτη, ο οποίος πέρασε με ωραία ατομική ενέργεια τους Αβραάμ και Αμπιντάλ και μείωσε με πλασέ στο 56’ για τους νεοφώτιστους.

Ο Ολυμπιακός δεν έδειξε το ίδιο ορεξάτος στο δεύτερο μέρος, καθώς με εξαίρεση ένα ωραίο σουτ του Ντοσεβί στο 74’, δεν απείλησαν ιδιαίτερα τη Νίκη Βόλου, η οποία στις καθυστερήσεις είχε καλή στιγμή με κεφαλιά του Ίβενς για το 3-2.

Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουί, Αμπιντάλ, Μποτία (46’ Αβραάμ Παπαδόπουλος), Μαζουάκου, Εντινγκά, Κασάμι, Ντομίνγκες, Ντοσεβί, Αφελάι (60’ Γκαζαριάν), Διαμαντάκος (69’ Μπενίτες).

Νίκη Βόλου: Ταμπάκης, Μαρινάκης, Σωτηράκος, Ιβενς, Μαχλελής, Μέτσε, Λάουξ, Μουζακίτης (46’ Κοτσαρίδης), Νικλητσιώτης, Γιαννιτσάνης, Σκούρτης

Με το δεξί ΟΦΗ και Κέρκυρα


Σούπερ Λιγκ: Με το… δεξί ο ΟλυμπιακόςΜε νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του και ο ΟΦΗ καθώς η ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο (αποβλήθηκε στο φινάλε για τον πανηγυρισμό του) κέρδισε με 1-0 τον Παναιτωλικό με ωραίο γκολ του Πετρόπουλου στο 90+1’.

Νίκη και για την Κέρκυρα η οποία κέρδισε με 2-1 τον Πανθρακικό και ξεκίνησε με το δεξί στην επιστροφή της στην Σούπερ Λιγκ.

Ναγιάρ (16’) και Καϊκούτ (27) οι σκόρερ για τους νεοφώτιστους, με τον Ιγκόρ να μειώνει στο 62’ για το τελικό 2-1.



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

23 σχόλια:

στις 23/08/2014 23:35
ΜΠΡΑΒΟ ΟΜΑΔΑΡΑ ΚΛΑΨΑ ΕΣΕΙΣ ΓΑΜΗΣΗ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ!!

στις 23/08/2014 23:38
παμαι μοροι ωλειμπηακαρα!!!!!!1

στις 23/08/2014 23:42
Καλα στο 2 ημ γτ το πρωτο δν το ειδα δν παιξατε και καλη μπαλα τωρα 3-1 την νικη βολου. Τελος παντων θεωρω δν θα ειναι τοσο δυνατος ο φετινος ολυμπιακος μακαρι να βγω λαθος για να παει καλα στην ευρωπη. PEACE

στις 23/08/2014 23:51
Πολυ γελιο ο γκατουζο

στις 23/08/2014 23:55
san satanistis einai otan neuriazei o gattuzo

στις 23/08/2014 23:57
Βασικα αρχη ειναι ακομα ας μην βιαζομαι ν μιλισω το παιρνω πισω γκαιζζ.

στις 24/08/2014 00:53
Τι παικταρα ειναι αυτος ο Μαζουακου?

στις 24/08/2014 00:55
Έτσι Ολυμπιακάρα, γάμησε το παράρτημα του ΠΑΟ και της ΑΕΚ!!!Γιατί σταμάτησες;;; έπρεπε να τους ξεφτιλίσεις!!!

στις 24/08/2014 00:58
Με την βοήθεια του διαιτητή και του χοντρού.....νίκησε πάλι ο θρηνος

στις 24/08/2014 01:05
Το παιδι ο Μανωλας δεν θελει να φυγει η μπλουζα του τα λεει ολα!!!!!!!!!Σαν προιον απο σουπερ μαρκετ ηρθε για να μας περασει αυτο το μυνημα!

στις 24/08/2014 01:52
ΚΑΛΑ ΜΙΛΑΜΕ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΠΑΛΙΟ ΜΑΛΑΚΕΣ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΕΔΩ ΤΡΙΣΑΘΛΙΟΙ ΜΕΓΑ ΠΑΝΑΣΧΕΤΟΙ ΠΟΣΕΣ ΚΑΡΤΕΣ ΧΑΡΙΣΕ ΣΤΗΝ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ?1 ΠΕΝΑΛΤΙ ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ.Σ ΚΟΥΡΤΗΣ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΨΕΥΤΟΜΑΓΚΑΣ ΤΟ ΕΠΑΙΖΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΙΚΛΗΤΣΙΩΤΗ ΑΥΤΟΣ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΒΡΑΑΜ

στις 24/08/2014 01:52
kokkinh ston Avraam?Mpa.Telos panton,den egine kai tipota,den kathorize kati alla o Olympiakos den einai etoimos.Par' ol' auta sobara tora einai autos o Olympiakos pou tha kyriarxhsei sthn Eyroph?Sas koroideuei kai fetos o xontros.Poulaei dyo paiktes me 20 ekatommyria,pairnei 10 agnostous(opos kai o panathinaikos pairnei agnostous,den leo) kai 2 gnostous,kai tous 2 daneikous.A,kai kati teleutaio,akouo pou oloi krazoun ton Papadopoulo kai kala kanoun alla ego eida to paixnidi kai pisteuo oti o Abidal htan poly xeiroteros,mallon anetoimos.

στις 24/08/2014 01:53
Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟΣ ΒΑΖΕΛΟΣ ΠΑΛΙΟ ΠΟΥΣΤΑΣ ΚΕΡΑΤΑΣ ΒΑΖΕΛΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΟΣ.ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΙΣΩΣ Ο ΝΕΟΣ ΔΟΥΡΟΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΤΣΙ ΝΚΥΜΕΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΓΛΩΣΣΑ ΓΑΜΩ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΣΑΣ ΟΛΩΝ ΕΣΑΣ?

στις 24/08/2014 02:02
river7 etsi pou milas xoris logo kai aitia kaneis den tha se parei sovara.Nikhse thn poiotikh nikh volou ti thes tora?

στις 24/08/2014 05:02
kerdise h eglhmatikh organwsh ena xwrio kai xarhkan ta probata ths san to karkiniarh paxaro

στις 24/08/2014 09:48
Να βλεπω αυτο το τεραστιο παικτη (Γκατουζο) στο τελος να τρεχει να πανυγηριζει με το Πετρεοπουλο σαν τρελος! Απλα RESPECT ! δεν περιμενα να το δω αυτο ποτε.......!!! Πως φεναιτε οταν καποιος αγαπαει αυτο που κανει.. και δεν το κανει για α λεφτα........! θα μπορουσε απλα να πανυγηρισει στο παγκο....! Αυτος εκανε σαν τρελος!!! ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥ!!

στις 24/08/2014 14:09
ΦΑΤΑΟΥΛΟΠΕΤΡΑΝΟΜΑΓΚΕΣ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ

ΜΠΕΕΕ

στις 24/08/2014 15:28
egw pistevw ofi afti tin xronia tha mpei sta play off kai e3w o paok

στις 24/08/2014 18:08
Μαλακια του Οφη που δεν εδωσε ρολο παικτη-προπονητη στον Γκατουζο οπως εκανε περυσι η Μαντσεστερ Γ. με τον Γκιγκς. Ακομα ο καλυτερος του πρωταθλημος θα ταν.

στις 24/08/2014 22:38
Ο μαρινακης πρεπει να καταργησει την καρτα φιλαθλου που σε αναγκαζει να δωσεις 10 ευρω για να την παρεις για να εχεις δικαιωμα αγορας εισιτηριου και πρεπει να βαλει 5 ευρω το φθηνοτερο εισιτηριο για να παμε στο γηπεδο.Τι μας περασανε;Τιποτα πλουσιους;Οσο συνεχιζουν την ιδια τακτικη το γηπεδο θα ειναι μισογεματο

στις 24/08/2014 23:09
Olympiakos Asteras Tripolis Ofh Kai Kallonh Vlepw O Enas Uefa Champion Leaugue Kai H Alloi Uefa Europa League ;)

στις 25/08/2014 10:08
eleos re paidia.eixe kaneis amfivolia oti kai fetos to prwtathlima einai tou olympiakou;apo tou xronou egw perimenw na dw ton melisanidi kai tin aek.giati na to xerete...ama thelei mporei na ton gamisi gia plaka ton xontro.to thema einai omws tha ta xwsei gia paixtarades;;;giati apo paraskinio ola dika tou tou xronou.kati mou leei pws eirte i wra tis aek.tha doume.

στις 25/08/2014 10:55
melissanideis edose mexrrei tora 6000 eyro apo tin tsepei toy oyte ena eyro parapano apla kanei ta ntil me toys xoreigoys o PAPAS eina koroida apo peiso aytos kai mono se 2 xronia mporei

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.