Τσάμπιονς Λιγκ: Δεν τα κατάφερε ο Παναθηναϊκός

Τσάμπιονς Λιγκ: Δεν τα κατάφερε ο Παναθηναϊκός



Ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να προκριθεί στα πλει-οφ του Τσάμπιονς Λιγκ καθώς ηττήθηκε με 2-1 από τη Σταντάρ Λιέγης στη Λεωφόρο και θα παίξει πλέον στα πλει-οφ ου Γιουρόπα Λιγκ. Προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Αρσλάναγκιτς (16’) οι «πράσινοι», γύρισαν το σκορ με τους Μπομπό (36’) και Μποκού (41’) οι Βέλγοι, δύο δοκάρια για την ισοφάριση είχε η ομάδα του Αναστασίου!

Την πρόκριση για τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ θα διεκδικήσει ο Παναθηναϊκός, καθώς οι «πράσινοι» ηττήθηκαν με 2-1 από τη Σταντάρ Λιέγης στη Λεωφόρο και δεν κατάφεραν να πάρουν το εισιτήριο για τα πλει-οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.

Το ξεκίνημα ήταν ιδανικό για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος πήρε προβάδισμα στο 16ο λεπτό με αυτογκόλ του Αρσλάναγκιτς έπειτα από σέντρα του Μπεργκ, ωστόσο η Σταντάρ Λιέγης έφερε… τούμπα το ματς μέσα σε πέντε λεπτά χάρη στα γκολ των Μπομπό (36’) και Μποκού (41’).

Στην επανάληψη, οι «πράσινοι» πίεσαν και είχαν δύο δοκάρια με τους Ντίνα (69’) και Σίλντενφελντ (72’) για να φέρουν στα ίσα το σκορ, ενώ στο 78’ ο Καβασίμα πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση στο σουτ του Ατζαγκούν.

Παναθηναϊκός: Κοτσόλης, Κουτρουμπής, Σίλντενφελντ, Τριανταφυλλόπουλος, Νάνο, Μέντες (56’ Κλωναρίδης, 64’ λ.τ Ντίνας), Πράνιτς, Ατζαγκούν, Ζέκα, Πέτριτς (56’ Καρέλης), Μπέργκ

Σταντάρ Λιέγης: Καβασίμα, Σταμ, Αρσλάναγκιτς, Τεϊσέιρα, Βαν Ντάμε, Καρσελά (53’ Γουάτ), Μπιά (19’ Μποκού), Σιμάν, Ντε Καμάργκο, Μπομπό, Λουμάντζα.



Ομάδες που αφορά: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΓΙΟΥΡΟΠΑ

Σχολιασμός

43 σχόλια:

στις 05/08/2014 23:00
Ενταξει και το γιουροπα καλο ειναι

στις 05/08/2014 23:01
ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΠΗΓΑΤΕ ΚΑΙ ΓΑΜΗΘΗΚΑΤΕ....ΕΙΧΑΤΕ ΤΟΣΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΔΟΚΑΡΙΑ ΚΤΛΠ ΚΑΙ ΣΑΣ ΤΑ ΕΒΓΑΖΕ Η ΛΙΕΓΗ....ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΡΕ ΒΑΖΕΛΙΑ ΕΥΡΩΠΗ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΔΕΙΤΕ....ΜΟΝΟ Ο ΘΡΥΛΟΣ ΔΙΝΕΙ ΒΑΘΜΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΝ ΕΛΛΗΝΑ ΝΑ ΠΑΝΥΓΗΡΙΣΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΘΡΙΑΜΒΟ...ΕΣΕΙΣ ΤΡΩΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΓΩΦΟΡΟ ΣΑΣ 2 ΓΚΟΛΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΙΕΓΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΓΑΜΑΜΕ ΤΗΝ ΣΙΤΥ ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΥ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΚΑΙ ΝΙΚΑΜΕ ΜΙΛΑΝ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΘΡΙΑΜΒΟΥΣ ΣΤΟ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ...ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΝΑΝ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟ Η ΜΕ ΚΑΝΑ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΑΝ...ΑΝΤΕ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΕΧΕΤΕ 1 ΑΓΩΝΑ ΣΤΟ ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ ΑΚΟΜΑ(ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ) ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ ΕΚΕΙ....ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ 1-2*

στις 05/08/2014 23:02
Είναι προφανές οτι ο μόνος που φταίει για τον αποψινό αποκλεισμό του βαζέλα απο τα Play off του champions league είναι ο Βαγγέλης Μαρινάκης... Περιμένουμε και αντίστοιχο πρωτοσέλιδο της πράσινης μεθαύριο καθώς και σχετικές εκπομπές στον ΣΚΑΙ.

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

στις 05/08/2014 23:10
kroima gia ton pao alla sto podosfairo poy pezei den vlepetai xoris metagrafes me pextes gramis den kanei kati kala ta elinopoyla alla to podosfairo 8elei kai parastaseis .krima gia sas poy peigate geipedo

στις 05/08/2014 23:19
ΕΔΩ ΠΛΗΡΩΝΩΝΤΕ ΟΛΑ ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ ΠΡΟΒΑΤΑ Η ΠΑΡΑΓΚΑ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΣΑΣ.ΥΠΟΜΟΝΗ 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΡΕ ΜΠΑΣΤΑΡΔΟΙ ΘΑ ΣΑΣ ΓΑΜΗΘΕΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ. ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΒΑΓΓΕΛΑ ΜΑΓΚΑ!!!!!!!!!!!

στις 05/08/2014 23:24
Χωσε φιλε και περισυ και φετος με ιδιους παιχτες που πατε ρεεε!!!

στις 05/08/2014 23:25
ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΑΤΕ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΠΙΝΩ ΜΠΥΡΑ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΝΤΟΡΟ ΓΑΜΙΕΤΕ Ο ΠΟΑ ΚΑΙ Η ΛΕΩΦΟΡΟ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΑΛΑΦΟΥΖΟΙΟΙΟΙΟΙΟΙ!!!!!!!!!

στις 05/08/2014 23:30
Καλη η προσπαθεια ,αλλα το Europa League αρμοζει πιο πολυ στον σημερινο παναθηναικο ,αν πηγαινε Champions League θα ηταν σαν να πηγαινει καποιος στον πολεμο με μαχαιρι.

στις 05/08/2014 23:30
ΛΑΓΟΙ ΠΕΙΤΕ ΑΛΕΥΡΙ ΜΙΑ ΤΑΛΙΡΟΥΜΠΑ ΤΟΝ ΒΑΓΓΕΛΑ ΤΟΝ ΓΥΡΕΥΕΙ Ε ΡΕ ΔΟΥΛΕΜΑ ΠΟΥ ΤΡΩΤΕ. ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ ΛΕΜΕ!!!!!

στις 05/08/2014 23:33
8η αγωνιστικη πλησιαζει να το χαρο μα την παναγια

στις 05/08/2014 23:33
paxare gamas katholou ??

στις 05/08/2014 23:44
ΒΑΡΙΑ Η ΦΑΝΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΙΚΡΑ ΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΔΙΟΙΚΟΥΝΕ ΤΩΡΑ, ΚΡΙΜΑ ΕΙΛΙΚΡΕΙΝΑ ΚΡΙΜΑ

στις 05/08/2014 23:49
Paxare orea ola auta pou les gia city liverpool milan alla 3exases oti einai FILIKA allo episimos . Telos padon krima panatha xoris metagrafes dn pame pouthena . Tha mou pis dn exoume kai lefta gia na doyme tou xronou apo ta lefta ta liga tis sezon tora tha kanei kana 2-3 gia na doume.

στις 05/08/2014 23:52
ΑΥΤΑ ΕΧΕΙ Η ΛΑΣΠΗ. ΠΑΡΤΕ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΜΟΥ ΤΩΡΑ. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΓΑΜΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!!!!!

στις 06/08/2014 00:03
eklase o alafoyzos 5 xines kai gelaei o vagkelaros xaxaxaxa

στις 06/08/2014 00:20
Και τι χαιρεστε βρε ανεγκεφακοι γαυροι σε λιγο με την θεση που θα εχει η ελλαδα στην καταταξη της ουεφα και εσεις προκριματικα θα παιζετε μαλακες.

Ηδη πεσαμε στην 14η θεση της ουεφα

στις 06/08/2014 00:20
ανεγκεφαλοι*

στις 06/08/2014 00:57
Ασχοληθείτε ρε ανθρωποειδή με την ομαδάρα σας. Πάλι με την Πανάθα τα βάζετε. Αντί να τα βάζουμε όλοι μαζί, ένα μέτωπο, μια γροθιά με το κατεστημένο και τους προδότες ασχολούμαστε με τους επιχειρηματίες και το ξέπλυμα χρήματος......προσκυνάτε σώβρακα και φανέλες (όπως λέει και το άσθμα...) ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.........ΜΑΣ ΑΦΑΝΙΖΟΥΝ Κ ΕΜΕΙΣ ΤΡΩΓΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ, ΠΡΑΣΙΝΟ, ΚΙΤΡΙΝΟ......ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΜΑΣ

στις 06/08/2014 01:53
etsi re kolobazeloi oust! na mathete na milate gia emas ;) emeis omws kerdisame olokliri protathlitria agglias exei o theos telika :)

στις 06/08/2014 09:30
kalo to kraximo apo tous filous tous gayrous alla as asxoleithoume ligo kai me to mats adelfia.to paixnidi to xase o anastasiou.o pao sto a im.epaize me 10.kai enow ton petric apla anyparktos,me poura kai ouiskia file den paizeis ston panathinaiko.ton kolo tou den mporouse na parei oute kontrol na kanei kai i mpala tou efeyge mesa apo ta podia.eleos anastasiou.ton eides kai mesa stin liegi kai mou ton xekinas pali.giati;kai to allo sfalma.eisai mprosta 1-0.krata to mats kai xtipa stin kontra.ti tous vgazeis olous mprosta;kai pisw to apolito tipota.eleos.giname barca kia den to xerw;ti iperojia einai ayti;den sevastikes tin stadar kai dikaia se apekleise.me trianta mpak den pas pouthena.den kanei den mporei.ton mpourmpo ti ton pires;kai ton marinaki ton adeiases.kalos kalos koita omws na veltiwseis ta lathi kai tis emmones sou an thes to kati parapanw.giati an stoxos pali einai kales emfaniseis kai kana kipelaki ..ok..pes to mas na xeroume.

στις 06/08/2014 09:47
πολυ καλυτερος ο βαζελος..και ηταν ατυχος..τωρα καταλαβαινουν οι βαζελοι τι σημαίνει ατυχια

στις 06/08/2014 11:12
ετσι να ποναει ζελιαααα!!ΓΕΛΑΓΑΤΕ Γ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ ΤΙΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΑΧΑΧΑΧ Κ ΔΕΝ ΗΡΘΕ Ο ΜΠΟΓΙΑΝ ΧΑΧΑΧΑΧΑ Κ ΔΝ ΗΡΘΕ Ο ΡΟΜΠΙΝΙΟ ΧΑΧΑΧΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ!!!ΡΟΥΦΑΤΕ ΤΩΡΑΑΑΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΟΥΡΜΠΟΟΟΟ Κ ΤΟΝ ΚΛΩΝΑΡΙΔΗ ΧΑΧΑΧΑ ΠΟΙΟΣ ΓΕΛΑΕΙ ΤΩΡΑΑΑ?

στις 06/08/2014 13:07
ΣΚΑΣΤΕ ΡΕ ΚΟΛΟΓΑΥΡΟΙ Π ΔΙΝΕΤΕ ΕΙΣΤΕ ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΠΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΒΑΘΜΟΥΣ. ΣΙΓΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ. ΑΣΧΗΣΤΟΙ ΓΑΜΩ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΣΑΣ . ΕΣΕΙς ΕΧΕΤΕ ΝΤΡΟΠΙΑΣΤΟΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΟΤΙ Η ΠΑΟΚΑΡΑ ΚΑΙ Ο ΒΑΖΕΛΟΣ ΜΠΑΣΤΑΡΔΑ

στις 06/08/2014 13:08
που νομιζετε οτι ειστε οι μονοι που δινετε βαθμους *

στις 06/08/2014 14:23
krima...mporouse o pao alla exei mia eykeria akoma g to europa!g na doume kalh epitixia sthn sinexeia g thn omada t pao

στις 06/08/2014 15:39
ase mas re . pote kerdses dortmund kai real? pote ! tin united kai p tin kerdises mia fora meta tin ipies

στις 06/08/2014 15:39
asxetoi ampaloi . oi pio aniparktoi

στις 06/08/2014 15:40
PAOKARA EIME

στις 06/08/2014 18:35
ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΡΕ ΒΑΖΕΛΑΚΙΑ,ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΤΟΥ EUROPA LEAGUE.MΠΟΡΕΙ ΕΤΣΙ ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΣΕΤΕ ΚΑΙ ΚΟΜΠΟ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΑΛΙ (ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ CHAMPIONS LEAGUE,ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΚΑΜΜΙΑ ΛΙΕΓΗ ΞΑΝΑ,ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ EUROPA LEAGUE,ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΧΡΟΝΟΥ)..........ΡΕΖΙΛΙΑ.

στις 06/08/2014 18:53
gamo tis manes apo oloys toys gayroys mounopana ta spitia sas

στις 06/08/2014 21:27
gia na asxolounte oi gauroi me ton pao kati tous ponaei

στις 06/08/2014 22:40
ΠΑΣ ΜΗ ΓΑΒΡΟΣ ΙΣΟΝ ΚΟΤΑ. ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΚΑΡΚΙΝΙΑΡΙΔΕΣ GAY!!!!!!!!!!

στις 07/08/2014 02:18
FootbalFan2 Γαμιεσαι ??? Ο ΠΑΟ εχει παει τελικο τσαμπιονς λιγκ εχει φτασε αλλες 2 φορες ημιτελικα..γυρω στις 3 φορες στους 8...Και η ΑΕΛΑΡΑ πιο ψηλα εχει φτασει απο εσενα στο Τσου λου γαυρε...Παραλιγο να παμε στους 4

στις 07/08/2014 03:23
Α και δεν ειμαι παναθηναικος, παρατηρησα οτι ειστε πολυ κομπλεξικοι οι ολυμπιακοι. Το 90% των σχολιων ειναι απο ολυμπιακους (για να μην μιλησω για τα πρωτα 15-20 σχολια που το ποσοστο φτανει το 99%)

στις 07/08/2014 08:49
κριμα για την παναθα π ολοι αγαπησαμε στην ευρωπη....αλλα η στανταρ την εχει κανει πελατισσα χρονια τωρα....τον γαμαει οπου βρει....

στις 07/08/2014 09:07
ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΕ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑΤΙ Η ΠΟΥΤΣΑ ΘΑ ΕΠΕΦΤΕ ΣΥΝΝΕΦΟ...

στις 07/08/2014 09:09
ευτυχως π αποκλιεστηκε νωρις κωλογαυρε για να παρετε τ λεφτα ..αστο διαολοοο

στις 07/08/2014 09:21
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ..ΠΑΛΙΟΠΑΙΔΟ... ΠΟΥΤΣΑ ΠΑΛΙΟΚΑΡΙΟΛΗΔΕΣ...ΚΩΛΟΒΑΖΕΛΟΙ...ΣΑΣ ΓΛΕΝΤΑΕΙ Η ΛΙΕΓΗ...

στις 07/08/2014 09:30
τους γλενταει η λιεγη αλλα κ πειραιας...ν τ λεμε αυτα..οπως κ ολη την ελλαδα ο πειραιας...τωρα και την αμερικη....ΕΙΣΤΕ ΜΕΓΑΛΚΗ ΟΜΑΔΑ...ΡΕ...ΤΙ Ν ΛΕΜΕ....

στις 07/08/2014 09:35
ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ ΕΝΑΣ ΔΙΚΑΙΟΣ ΚΑΙ ΤΙΜΙΟΣ ΑΕΚΤΖΗΣ ΕΤΣΙ... ΕΧΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΒΑΡΥΤΗΤΑ...

στις 07/08/2014 09:36
ΕΜΕΙΣ ΓΑΜΗΣΜΑΕ ΤΟΝ ΥΛΙΣΙΑΚΟ....7ΑΡΑ...ΕΤΣΙ...ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ....ΧΑΧΑΧΑΧΑ...ΓΕΛΑΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ Π Τ ΛΕΩ...ΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ...ΕΡΧΟΜΑΣΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

στις 07/08/2014 09:43
ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΤΟΥ ΠΟΥΣΤΗ ...ΕΧΟΥΝ ΚΟΝΤΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΙΓΑΛΕΑΡΑ... ΑΙΓΑΛΕΩ ΛΕΩ ΚΑΙ ΚΛΑΙΩ....

στις 07/08/2014 09:47
ελα αιγαλεω...ολε-ολε....αιγαλεω σιτυ κ σας γαμω τ ταμ τιριριμ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.