Χρυσάφι Adidas στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Χρυσάφι Adidas στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!



Ανακοινώθηκε η «χρυσή» συμφωνία της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Adidas που θα αποφέρει στους «κόκκινους διαβόλους» το αστρονομικό ποσό των 942 εκατ. ευρώ για τα επόμενα 10 χρόνια!

Τέλος εποχής για τη συνεργασία της Nike με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, καθώς οι «κόκκινοι διάβολοι» έκλεισαν μυθική συμφωνία με την Adidas, η οποία για τα επόμενα 10 χρόνια (με αρχή τη σεζόν 2015-16) θα «ντύνει» την αγγλική ομάδα!

Το deal ανακοινώθηκε τη Δευτέρα και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα βάλει συνολικά στα ταμεία της το ποσό των 942 εκατ. ευρώ!

Να σημειωθεί πως το ποσό αποτελεί ρεκόρ, καθώς οι «κόκκινοι διάβολοι» θα βάζουν κάθε χρόνο στα ταμεία τους περίπου 94 εκατ. ευρώ (τεράστια διαφορά σε σχέση με τα 29,5 εκατ. ευρώ της Nike) ξεπερνώντας επίσης κατά πολύ τα 38 εκατ. ευρώ που παίρνει κάθε χρόνο η Ρεάλ από την Adidas.




Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 14/07/2014 17:49
ελπίζω η περσινή χρονιά να ανήκει πια.. στο παρελθόν.. 2013-14

η M.U είναι η καλύτερη ομάδα τις Αγγλίας. (παρότι είχε μιά κακή πορεία πέρυσι.) δεν ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

στις 14/07/2014 17:51
τρελά λεφτά.

αλλά ελπίζουμε η φετινή χρονιά να μην είναι η ίδια σαν την προηγούμενη..

γιατί χρήμα δίχως δόξα.. είναι 0

στις 14/07/2014 18:15
xanagenietai I nea united

στις 14/07/2014 18:43
mono h triara stous karkinogaurous aksise

στις 14/07/2014 19:08
twra pou rte kai o van gaal den xreiazete na mantejoume the next big thing in england.

στις 14/07/2014 20:54
mhn iste toso aisiodoksoi h omada den exei kanei oute kan sobarh metegrafh

στις 14/07/2014 22:27
ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΞΕΧΡΕΩΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΜΕΡΚΕΛ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΡΟΙΚΑ!! ΦΕΡΤΕ ΤΑ ΣΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ!!

στις 14/07/2014 23:30
Η MU φετος θα γαμαει

στις 15/07/2014 10:03
stasoumugdala i united sto nisi se exei sta tessera na voggas anepanalipta xronia twra.kaname ena dialeima kai o ponos synexizetai filaraki.united we stand.

στις 15/07/2014 10:47
we stand united

στις 15/07/2014 11:33
ΚΑΛΑ ΣΤΑΣΟΥ ΜΥΓΔΑΛΑ ΗΡΕΜΗΣΕ...Η ΑΛΛΗ ΕΧΕΙ Ν ΠΑΡΕΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ 2 Μ.Χ.

στις 15/07/2014 11:37
ΣΩΣΤΟ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΧΕΙ....ΟΠΟΤΕ ΝΟΜΙΖΩ ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΙ....ΔΛΔ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΡΙΝΟΜΕΝΑ ΜΕΓΕΘΗ...ΤΟ ΠΙΑ ΠΟΡΤΙΜΑΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ..ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

στις 15/07/2014 11:46
AGORI M EISAI ΧΑΖΟΣ.....?????????ΤΙ ΡΩΤΑΩ???ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΣΥ ΠΡΟΤΙΜΑΣ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ....ΑΛΛΟΙ ΠΡΟΤΙΜΑΝΕ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ....ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΚΕΙ...ΔΛΔΛ ΑΝ ΠΑΕΙ Η ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΤΑ 5 ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΗΝ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΓΙΑ 1 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Θ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ....?????????????????ΠΟΣΟ ΗΛΙΘΙΟΣ ΕΙΣΑΙ...

στις 15/07/2014 11:57
ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΤΗΣ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ....ΣΑΝ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ....SO SIMPLE....MY HEART...MY VILLAGE...

στις 15/07/2014 12:05
AXXAXAAXAXXAXX\ΤΣΑΠΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

στις 15/07/2014 12:15
ΤΣΑΠΟΥ ΚΑΙ Τ ΞΕΡΕΙΣ.

στις 15/07/2014 12:24
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΩΛΟΓΑΥΡΑΚΙ....?ΑΚΟΑΜ ΔΕΝ ΞΕΧΑΣΕΣ ΤΗΝ 3ΑΡΑ....ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ..ΒΡΕ ΦΕΤΟΣ ΗΤΑΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΚ ΑΠΟ ΤΝ ΑΚΡΤΑΗΤΟ..ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΑΡΠΑΞΕΣ...ΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΗΘΕΛΕΣ Κ ΠΡΟΚΡΙΣΗ...ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ......

στις 15/07/2014 12:38
ΡΕ ΑΡΠΑ ΤΗΝ ΠΟΥΤΣΑ.....ΝΑΙ ΤΟΥΣ ΣΥΓΚΡΙΝΩ...ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ....ΠΙΣΤΕΨΕΣ ΟΤΙ Θ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ...ΠΗΡΕ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ Μ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΕΣ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ....ΠΟΣΟ ΜΑΡΕΣΟΥΝΕ ΟΙ ΠΟΥΤΣΕΣ Π ΔΝ ΞΕΧΝΙΟΥΝΤΑΙ...ΧΑΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑ

στις 15/07/2014 12:53
ΑΡΠΑ ΤΗΝ.....ΟΙ ΠΟΥΤΣΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟΝ ΚΩΛΟ ΤΟΥ ΓΑΥΡΟΥ...ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ...ΑΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧ

στις 15/07/2014 12:58
ΔΩΣΤΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ...ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ...ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΜΑΖΟΧΕΣ....ΓΑΜΑΜΕ ΜΛΚ

στις 15/07/2014 19:45
Σταματήστε ρε ζώα να γράφετε με κεφαλαια! Απολίτιστοι!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.