Φεύγουν από τη Βραζιλία οι Τουρέ, αμφίβολοι με Ελλάδα

Φεύγουν από τη Βραζιλία οι Τουρέ, αμφίβολοι με Ελλάδα



Ο μικρότερος αδερφός των Γιάγια και Κόλο Τουρέ, Ογιαλά Ιμπραχίμ έχασε τη ζωή του και οι δύο αδερφοί του αποχώρησαν το απόγευμα της Παρασκευής από τη Βραζιλία για παραβρεθούν στην κηδεία που θα γίνει στο Μάντσεστερ. Αμφίβολοι για τον αγώνα με Ελλάδα.

Στο πένθος βυθίστηκε η οικογένεια Τουρέ, καθώς ο μικρότερος αδερφός των Γιάγια και Κόλο, Ογιαλά Ιμπραχίμ (είχε δοκιμαστεί το 2006 από τον Ολυμπιακό), έχασε τη ζωή του και οι δύο ποδοσφαιριστές αποχώρησαν το απόγευμα της Παρασκευής από τη Βραζιλία για να παραβρεθούν στην κηδεία που θα γίνει στο Μάντσεστερ.

Στην ανακοίνωση της ομοσπονδίας δεν γίνεται γνωστό εάν τα αδέρφια Τουρέ θα επιστρέψουν εγκαίρως για την αναμέτρηση της Ακτής με την Ελλάδα (24/6, 23:00) ωστόσο το σίγουρο είναι ότι θα χάσουν αρκετές προπονήσεις και θα είναι καταπονημένοι έχοντας πραγματοποιήσει δύο υπερατλαντικά ταξίδια σε λίγες ημέρες.



Ομάδες που αφορά: ΒΡΑΖΙΛΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Σχολιασμός

24 σχόλια:

στις 20/06/2014 19:57
syllhpitiria sth oikogeneia toure.

στις 20/06/2014 20:25
Σηληπιτιρια να ζησου να τον θημουντε ενταξει τωρα μην ειμαστε μαλακες δεν ειναι ωραιο να χανουν με τετοιο τρωπο παιχνιδι μουντιαλ

στις 20/06/2014 20:34
Kapoioi kathusterhmenoi tha vgoun kai tha poun asso thn ellada eksaitias autou tou gegonotos thumizontas se olous mas poso kathusterhmenoi einai...R.I.P prwta sta paidia pou skotwsan stis faveles gia na ginei to kwlomundial tous kai meta stous allous...eukairia gia ligh skepsh parapanw...mprosta sto thanato ola moiazoun mikra...

στις 20/06/2014 20:41
theos xoreston

στις 20/06/2014 20:48
Redgou 3000 εχεις απολιτο δικιο

στις 20/06/2014 21:55
ta eipe pio pano o redgu

στις 20/06/2014 21:57
ΘΕΡΜΑ ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥΡΕ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΑΥΞΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟΥΣ 16.ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟΥΡΕ ΕΧΟΥΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ.ΕΔΩ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΓΚΟΛ ΟΥΤΕ ΜΕ ΑΙΤΗΣΗ.

στις 20/06/2014 22:09
mages pano apo ola ena respect stous toure kai ta therma mas silipitiria......

στις 20/06/2014 22:54
ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΟΥΣ...ΚΡΙΜΑ

στις 20/06/2014 23:31
krima silipitiria magkes respectt

στις 20/06/2014 23:52
1on sulhphthria sth koikogenia 2on oso gia to 8ema tou prodosferou exoume elpides xoris autous tous 2

στις 20/06/2014 23:54
redgu3000 εισαι ωραιος φιλε τα ειπες πολυ σωστα συλληπητηρια στην οικογενεια

στις 21/06/2014 08:41
redgu ,σωστός όπως πάντα.Αλλά δυστυχώς σε όλους μας πιστεύω,πέρασε αυτή η σκέψη απο το μυαλό.Δυστυχώς......

στις 21/06/2014 09:34
redgu3000 poli swsta ta eipes.ena lathos omws ekanes.mprosta ston thanato i idia i zwi vgainei nikitis.panta to kalo kerdizei to kako etsi kai i zwi kerdizei ton thanato.anastas o iisous apo ton tafon kathws proipen edwken imin tin aiwnion zwin kai to mega eleos.

στις 21/06/2014 10:34
rip :(

στις 21/06/2014 11:11
μαγκες πραγματικα κριμα για το θανατο του παιδιου και για την ατυχια των παιδιων να χανουν το μουντιαλ και με αυτο τον τροπο...

οσο για την ελλαδα για μενα δεν εχει καμια διαφορα...αν ειναι να νικησουμε θα νικησουμε ειτε αυτοι οι δυο επαιζαν ειτε οχι...

στις 21/06/2014 11:14
σημειωτεων οτι δεν εξαρτατε μονο απο μας αφου αν νκησει η ιαπωνια την αδιαφορη κολομβια περνει αυτη την προκριση

(εκτος αν νικησουμε με +3 γκολ διαφορα κατι που δεν προκειτε να γινει ακομα και αν παιξουμε 5 παιχνιδια με την ακτη!)

στις 21/06/2014 11:37
συληπιτιρια

στις 21/06/2014 11:37
δεν πειραζει που δεν θα παιξουν

στις 21/06/2014 12:17
redgou3000 εισαι ωραιος...σωστος!!!!

στις 21/06/2014 13:15
Συλληπητηρια στην οικογενεια Τουρε και απο εκει και περα δεν ξερω αν αυτο βοηθαει την Ελλαδα να παρει τη νικη ευκολοτερα...Αλλα πανω απο ολα στα νεα αυτα προεχει η ανθρωπια, συλληπητηρια και παλι.

στις 21/06/2014 15:06
rip...

στις 22/06/2014 08:25
θερμα συλληπητηρια και απο εμενα. οσο για το παιχνιδι, ερχετε σε δευτερη μειρα.

στις 24/06/2014 10:16
αλλη μια αξιοπιστη ειδηση απο τα μαλακισμενα ελληνικα μμε

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.