Μόγιες: «Απέρριψα προτάσεις από ομάδες, θέλω Τσάμπιονς Λιγκ»

Μόγιες: «Απέρριψα προτάσεις από ομάδες, θέλω Τσάμπιονς Λιγκ»



Στην αποκάλυψη πως είχε προτάσεις από αρκετές ομάδες μετά την αποχώρηση του από την Μαν. Γιουνάιτεντ προχώρησε ο Ντέιβιντ Μόγιες, ο οποίος ωστόσο πρόσθεσε πως τις απέρριψε τονίζοντας πως θέλει σύλλογο που να αγωνίζεται στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Ήρεμος όσον αφορά το μέλλον του εμφανίστηκε σε δηλώσεις του ο Ντέιβιντ Μόγιες ο οποίος δήλωσε πως υπήρξαν προτάσεις αμέσως μετά την απόλυση του από την Μαν. Γιουνάιτεντ, ωστόσο τόνισε πως απάντησε αρνητικά καθώς θέλει σύλλογο που να αγωνίζεται ή να διεκδικεί θέση στο Τσάμπιονς Λιγκ:

«Είχα αρκετές ευκαιρίες να επιστρέφω στην προπονητική αλλά επέλεξα να μην κάνω τίποτα για την ώρα. Θα επιλέξω την σωστή επιλογή. Θεωρώ πως απέδειξα την αξία μου στα 11 χρόνια που ήμουν στον πάγκο της Έβερτον και τι επιπέδου ομάδες μπορώ να αναλάβω.

Φέτος πήρα την πρώτη μου γεύση από το Τσάμπιονς Λιγκ και έδειξα ότι μπορώ να τα καταφέρω σε αυτό το επίπεδο. Θα ήθελα να αναλάβω ομάδα που θα αγωνίζεται στο Τσάμπιονς Λιγκ ή να κυνηγάει την έξοδο στο θεσμό. Μπορεί να είναι ομάδα της Αγγλίας ή του εξωτερικού
» δήλωσε ο Μόγιες.



Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΕΒΕΡΤΟΝ

Σχολιασμός

13 σχόλια:

στις 06/06/2014 15:34
ti CL na pas re me m.u me ta xilia zoria perases kai oute europis den ti egbales kiolas

στις 06/06/2014 15:41
Κατέστρεψες μια από τις πιο ιστορικές ομάδες της Ευρώπης φέτος οδηγώντας την από την κορυφή στον πάτο και θες και Champions League? Β Εθνική και πολύ σου είναι άσχετε! Καλά δεν ντρέπεσαι? Εγώ στη θέση σου θα ντρεπόμουν να καταστρέψω την ομάδα που θα μου άφηνε ο καλύτερος προπονητής όλων των εποχών, κατά τη γνώμη μου, Sir Alex Ferguson!

στις 06/06/2014 15:53
katestramene thes kai champions league kai kali omada na analavei tha tin katastrapsei kai auti o ampalos

στις 06/06/2014 15:58
gia tn astera tripolos kai polus eisai asxeteee

στις 06/06/2014 15:58
tripolis*

στις 06/06/2014 16:00
Αντε ρε ασχετε κακομοιρη που νομιζεις οτι ξερεις και απο ποδοσφαιρο αμπαλε. Ουτε για την εθνικη ομαδα της Ζιμπαμπουε δεν κανεις

στις 06/06/2014 16:40
mono o tzitzifiakos se theli

στις 06/06/2014 20:00
οπως παντα ο ελληνας ξερει πολυ καλυτερη προπονητικη και απο τους προπονητες.....τον εβγαλαν και ασχετο....μιλια μακρια ....ομως ξερουν καλυτερα απ ολους....ειναι οι ελληνες!!!! αυτοι με το μνημονιο που τωρα τελευταια το αρεσαν και καθισαν και πανω του......ο μογιες ενας πολυ καλος προπονητης ειχε μια ατυχια την στιγμη που ο παπους στην ιδια ομαδα για 4 χρονια μονο ηττες εφερνε.....γιατι ο μογιες στον πολυ λιγο καιρο που ηταν στον παγκο να χαρακτηριστει ως ακαταλληλος....αν ομως μιλουν 20/αρηδες 30/αρηδες και ασχετοι 40/αρηδες ελληνες και κανουν κρισεις και για προπονητες ξενους μαλλον χαθηκε το μετρο στην ελλαδα απο πολλου....αντε τωρα πιαστε ρεμπελοι κανενα φραπε και αμπελοσοφησετε

στις 06/06/2014 22:12
χααχαχχαα

στις 06/06/2014 22:46
χαχαχαχαχα τι CL ρε μλκα μογιες θες τραβα σε κανα εργοτελη καλυτερα μπας και δεις ασπρη μερα. καλα αυτον δεν ηταν να τον παρουν στην Σελτικ? τι εγινε τελικα?

στις 06/06/2014 23:29
allarixe? symfwnw mazi sou oxi apolyta me auta pou les ennow vrisies alla exeis dikio file mou o mogies einai polu kalos proponhths apla den epiase sthn united kai den tou dothike kai xronos giati mporei na eimai 23 alla exw akousei oti kai o fergi 3ekinise polu poio strava tou mogies apla meta emathan me ton ferguson kai twra ola tous fenontai strava kai skata.to idio isxiei sthn barcelona an kai real tous lypamai giati kathgoroun proponhtes paixtes kai oti dipote prepei na katalavoun omws oth mia fora h omada exei ta polu kala ths perasan akoma kai o pep na gyrisei ta idia kai xeirotera mporei na paei giati epeidi peteixe kapote to pasing game? to mathane oloi pleon.o mogies einai kalos apla oi proponhtes tou kanape ton vgazoun asxeto proponiste kai eseis mia omada kapoia stigmh akoma kai ω ethnikis kai ta leme

στις 06/06/2014 23:52
Θα του κανει προταση ο Ολυμπιακος Αγιου Στεφανου !! τι CL και μλκιες !!

ΕΠΣΑΝΑ!!

στις 07/06/2014 10:43
Ξεχνάτε μήπως ποιός έκανε την Εβερτον μια από τις καλύτερες ομάδες στην Αγγλία?Εργο του Μόγιες ήταν.Αλλά από μυρωδιές στο ποδόσφαιρο τι περιμένεις να ακούσεις και να διαβάσεις?

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.