Πρόστιμο 60 εκατ. σε Μάντσεστερ Σίτι και Παρί από UEFA!

Πρόστιμο 60 εκατ. σε Μάντσεστερ Σίτι και Παρί από UEFA!



Πρόστιμα ύψους 60 εκατ. ευρώ θα κληθούν να πληρώσουν Μάντσεστερ Σίτι και Παρί Σεν Ζερμέν για την παραβίαση των κανονισμών του Financial Fair Play, όπως ανακοίνωσε η UEFA.

Μέσω ανακοίνωσης η Ευρωπαική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία ανακοίνωσε τις βαριές ποινές που επέβαλε σε Μάντσεστερ Σίτι και Παρί Σεν Ζερμέν για την παραβίαση των κανονισμών του Financial Fair Play.

Συγκεκριμένα οι δύο ομάδες θα κληθούν να πληρώσουν το ποσό των 60 εκατ. ευρώ και παράλληλα τη νέα σεζόν να δηλώσουν 21 και όχι 25 παίκτες, με τους 8 εξ αυτών να είναι γηγενείς.

Πάντως, σύμφωνα με την ομοσπονδία, στις δύο ομάδες θα επιστραφούν από 40 εκατ. ευρώ αν συμορφωθούν στους κανονισμούς του «Financial Fair Play».

Η UEFA ανακοίνωσε παράλληλα ότι επέβαλλε μικρότερες ποινές σε άλλους επτά συλλόγους. Πρόκειται για τις Ανζί, Ζενίτ, Ρουμπίν Καζάν, Γαλατάσαραϊ, Μπούρσασπορ, Τράμπζονσπορ και Λέφσκι Σόφιας.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ - ΜΟΝΠΕΛΙΕ
1Χ2OverUnderX2
1.185.258.751.352.303.28
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.452.807.001.651.80
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.502.202.106.00

Σχολιασμός

10 σχόλια:

στις 17/05/2014 00:14
OLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE OLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE OLEEEEEEEEEEEEEEEEEE OLEEEEEEEEEEEE

στις 17/05/2014 00:14
Η UEFA ανακοίνωσε παράλληλα ότι επέβαλλε μικρότερες ποινές σε άλλους επτά συλλόγους. Πρόκειται για τις Ανζί, Ζενίτ, Ρουμπίν Καζάν, Γαλατάσαραϊ, Μπούρσασπορ, Τράμπζονσπορ και Λέφσκι.

στις 17/05/2014 00:24
παρτε την πουτσα ρε

στις 17/05/2014 01:21
Oute 1 eurw dn tha plirwsoun min psarwnete

στις 17/05/2014 01:58
dld xeromaste pou den mpainoun anthrwpoi sorry kiolas me megala portofolia otan einai na stiri4oun mia omada aplws oikonomika? e?? dld den prepei na yparxoun megales omades me pextarades gia na katakthsei h dikia mas omada swsta manolio? pou pige h tselsi fetos ponese pou to sikwse h siti e?? an kai eimai united apo aglia.e??? kai nomizete oti mono autes to kanoun auto e?? dld h barcelona me ta skandala ths menei atimwriti e? h real den plirwnei tosa lefta e? an kai fanatikos real alla afou plirwnoun na tous gamisoume giati etsi mas aresei e??? tha sou pw kati ta arxidia tha tous klasei o platini giati an fygoun autoi apo to podosfairo tha xasei apisteuta xrimata gia thn tsepara tou to poustraki o gallos.pou otan o cr7 pire thn xrysi mpala mono ta klamata den evale gia ton eggono tou ton messii.to poutanosperma pou tsepwse ta kerata tou gia na ginei mundial sto katar me 50 vathmous thermokrasia.ta arxidia tou al kelaifi mporei na tou ta klasei lefta den tha parei!!!

στις 17/05/2014 02:21
https://www.youtube.com/watch?v=qZIVaLku83I SHARE IT EVERYWHERE

στις 17/05/2014 11:43
eisai xazo agori mou poioi gigeneis paixtes mia top omada mporei na paizei etsi?? a nai 3exasa paizei h liverpool etsi gia auto ta teleftaia 25 xronia exete 15 prwtathlimata epeidi den vazete lefta.0ti den ftanei h alepou ta kanei kremastaria lew.kai otan lew eggono ton messi 3ypna eirwneutika to lew katalave toulaxiston auto.euxaristw!

στις 17/05/2014 14:35
Re mages auto to financial fair play t einai kserei kaneis;

στις 17/05/2014 17:15
gamiete i uefa

στις 17/05/2014 17:28
kai den to kserei

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.