Ζεσούς: «Δεν κέρδισε η καλύτερη ομάδα...»

Ζεσούς: «Δεν κέρδισε η καλύτερη ομάδα...»

Αφορά τον αγώνα ΜΠΕΝΦΙΚΑ - ΡΙΟ ΑΒΕ


Αδικημένη από το αποτέλεσμα του τελικού χαρακτήρισε την ομάδα του ο τεχνικός της Μπενφίκα, Ζόρζε Ζεσούς ο οποίος έκανε παράπονα για τα... βήματα του Μπέτο.

Για δεύτερη σερί χρονιά ο Ζόρζε Ζεσούς οδήγησε τη Μπενφίκα στον τελικό του Γιουρόπα Λιγκ, ωστόσο δεν κατάφερε να σηκώσει το τρόπαιο, με τον ίδιο να ισχυρίζεται πως η ομάδα του ήταν καλύτερη και δεν άξιζε να χάσει στα πέναλτι από τη Σεβίλλη:

«Δεν κέρδισε το τρόπαιο η καλύτερη ομάδα. Πρέπει να συγχαρώ τους παίκτες μου, γιατί φτάσαμε πανάξια μέχρι τον τελικό και δεν χάσαμε ούτε ένα παιχνίδι. Δυστυχώς στο ποδόσφαιρο δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος. Συγχαρητήρια στη Σεβίλλη, αλλά δεν αξίζαμε να χάσουμε στα πέναλτι».

«Έκανε βήματα μπροστά ο Μπέτο»

Μάλιστα ο Ζεσούς έκανε παραπόνα για τον Μπέτο (έπιασε 2 πέναλτι), ισχυρίζονταν πως έκανε βήματα προς τα εμπρός που δεν επιτρέπονται, ενώ τόνισε πως ως Πορτογάλος ξέρει τους παίκτες της Μπενφίκα και έτσι τους νίκησε στα πέναλτι!

«Ο Μπέτο μάς ξέρει καλά σαν Πορτογάλος, όμως έκανε και κάποια βήματα μπροστά στα πέναλτι και αυτό είναι παράνομο. Όταν χάνεις πάντα είναι δύσκολο, ακόμη κι αν έχεις παίξει καλύτερα για 120 λεπτά. Όμως πρέπει να το αποδεχτούμε, γιατί έτσι είναι το ποδόσφαιρο».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΕΝΦΙΚΑ - ΡΙΟ ΑΒΕ
1Χ2OverUnderX2
1.254.757.001.701.752.83
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.552.606.001.901.55
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.201.803.0015.00

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 15/05/2014 02:36
adikia

στις 15/05/2014 03:12
den tha gamisoun simera oi paixtes ths benfica lol (eirwneia)

στις 15/05/2014 03:37
tin epaize i benfica mono dyo eukairies ekane i sevillh megalles kai i benfica 5 me 7 i sevillh epaize amyna mono kai auto ti voithise na kerdisei

στις 15/05/2014 07:03
Πουθεναδες loosers κλασσικοτατοι.Ο μπετο ναι εκανε βηματα μπροστα και αρκετα μαλιστα αλλα αμα εισαι μαγκας δευτερη χρονια ας το καθαριζες εστω στην παραταση,τωρα ρουφα το αυγουλακι και αντε γεια μπενφικουλα.Αυτοι ετσι πως πανε θελουν 10 τελικους για να παρουν ενα.

στις 15/05/2014 09:23
Trava ta Malakia sou pali opos ekanes mesa sto Karaiskaki re Aplite. ai Kourepsou!

στις 15/05/2014 10:03
Milise kai o klasompaineras o fonias. To vromopoutanopaido sapiofasistario tou peiraia. A re kiallo treksimo pou sas xreiazetai skoupidia.

στις 15/05/2014 10:09
Ενω με τη yuventus πέρασε η καλύτερη ομάδα που σε παιζε μονότερμα και μετά το 80' πέφτατε ομαδικά κάτω και πιάνατε τα κεφάλια σας, μουνόπανα? Πάρτα τώρα παλιομαλάκα, δανεικά ειναι όλα στην ζωή.

στις 15/05/2014 11:36
Μπραβο στη σεβίλλη για την κατάκτηση του τροπαίου . Ναι η μπενφίκα ήταν καλύτερη αλλά η κατάρα δεν έχει σπάσει ακόμα οπότε ... Σε όσους τελικούς κ αν πάει αν δεν σπάσει η κατάρα ευρωπαϊκό τρόπαιο δεν πρόκειται να πάρει !

στις 15/05/2014 12:47
thelei arketa xronia akoma gia na spasei!!!!

στις 15/05/2014 13:24
καταρεσ κ σαχλαμαρεσ..μακαρι να βλεπω παντα την μπενφικα να παιζει ετσι ...να μην μασσαει με οποιονδηποτε αντιπαλο..κ ασ χανει..ομαδαρα αξια σεβασμου εξω απο παροπιδεσ..

στις 15/05/2014 13:25
ολο σε καποιον τελικο θα ειναι κ του χρονου κ αυτο τα λεει ολα μαγκεσ!!!!

στις 15/05/2014 13:48
Nαί, έχει και παράπονα ο κ. Ζεσούς? Ή Σεβίλλη πιο πολύ «ήθελε» το κύπελλο και οι «πετινοί» αλλά τι να κάμουμε κάποιος πάει σπίτι του και κάποιος σηκώνει την κούπα. Μπράβο στην Σεβίλλη και μπράβο και στις εκτελέσεις πέναλτί, Η Μπενφίκα ειδίκα με τον Καρντόζο τι πέναλτί ήταν αυτό? (σταμάτημα-συνέχεια-πάλι σταμάτημα -απόκρουση).

στις 15/05/2014 13:51
poly kali i benfika itan ontws kalyteri alla i katara spaei to 2062.mexri tote..:P

στις 15/05/2014 14:49
έχει δίκιο ο paoole έτσι είναι φίλοι μου η μπενφίκα έχει ανεβεί επίπεδο..

στις 15/05/2014 16:56
αδικια

στις 15/05/2014 16:57
ανωτερη η μπενφικα αλλα παλι ηταν ατυχη

στις 15/05/2014 18:26
megali adikia re zesus krima....

στις 15/05/2014 22:08
makari na spasi I katara

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.