Έτσι γιόρτασε το Κύπελλο ο Παναθηναϊκός (videos)

Έτσι γιόρτασε το Κύπελλο ο Παναθηναϊκός (videos)



Με τη ψυχή τους γιόρτασαν οι παίκτες του Παναθηναϊκού την κατάκτηση του Κυπέλλου Ελλάδας μετά την μεγάλη νίκη τους με 4-1 επί του ΠΑΟΚ στον τελικό του ΟΑΚΑ. Δείτε τα βίντεο

Μετά από τέσσερα χρόνια, η κούπα του Κυπέλλου Ελλάδας «βάφτηκε» ξανά πράσινη, καθώς ο Παναθηναϊκές με πρωταγωνιστή τον Μάρκους Μπέργκ, κέρδισε με 4-1 τον ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ και στέφθηκε Κυπελλούχος Ελλάδας για 18η φορά στην ιστορία του.

Ως αρχηγός ο Ζέκα ήταν εκείνος που σήκωσε το τρόπαιο στον ουρανό μαζί με τον Στέφανο Κοτσόλη, ενώ στη συνέχεια οι πράσινοι έκαναν τον καθιερωμένο γύρο θριάμβου γνωρίζοντας την αποθέωση από τον κόσμο του τριφυλλιού που βρέθηκε στις εξέδρες του ΟΑΚΑ.

Βέβαια το πάρτι δεν σταμάτησε εκεί, αλλά συνεχίστηκε στα αποδυτήρια, στα οποία έδωσε το παρών και ο Γιάννης Αλαφούζος.

Η απονομή:



Ο γύρος του θριάμβου:



Οι πανηγυρισμοί στα αποδυτήρια:





Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
2.902.902.251.901.551.451.271.27
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.401.702.801.651.80
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.601.753.7520.00

Σχολιασμός

11 σχόλια:

στις 26/04/2014 23:33
alafouzos o neos mperlouskoni na ton xereste

στις 26/04/2014 23:52
FERTE MOU NA PIWWWW NA KSHMERWTHWWW,OPOPOPOPO TI TSIMBOUKI HTAN AYTO!!!

στις 26/04/2014 23:55
στα @@@@μας πώς γιόρταζε(άμα θέλαμε θα το βλέπαμε)

στις 27/04/2014 00:46
KI AP OTI FAINETAI TO EIDES PWS GIORTASE GAY-RE...OPWS EIPE KI O FILOS APO PANW..PAIKSTE SUPER CUP AMA EXETE T ARXIDIA.NA ARPAKSETE ALLH MIA 3ARA OPWS STO TIGANI FETOS.POUTANES TO SAPIO SUSTIMA SAS PEFTEI.TO ELLHNIKO PODOSFAIRO THA ANEVEI TA EPOMENA 2-3 XRONIA THELETE DE THELETE.THA UPARXOUN POIA 3 OMADES DUNATES PAO PAOK AEK ESEIS THA GAMITHEITE THELETE DE THELETE THA MOU TO THUMITHEITE AUTO..TA EPOMENA 2-3 XRONIA THA GRAPSOUN ISTORIA STO ELLHNIKO PODOSFAIRO.THA TO DEITE.

στις 27/04/2014 09:27
o Alafoyskas phre Kyppelo...Eleos.....

στις 27/04/2014 09:58
ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΣ ΜΡΑΒΟ ΣΑΣ ΑΞΙΟΙ

στις 27/04/2014 11:08
an kai paok ena megalo mpravo ston panathinaiko aksio kypelouxos,kai afyste tous gaurous stin mizeria tous

στις 27/04/2014 11:57
bravo an k osfp megalo bravo to aksizes pao..k eidika me antipalo ton paok to xarika les k to pire h omada mou.

στις 27/04/2014 12:32
Ρε ειστε τι να σας πω ρρ? δν γουσταρετε που το πηραμε? μην μπενεις καν στο αρθρο ρρ φιλε. Τι ερχεσαι και βριζεις γτ και γω μπορω να βγω να κραξω ξερεις μιας και αποκλιστηκες στα ημητελικα. Δν το κανω να τσακονονται παναθηναικοι με παοκτζιδες ναι εσεις τι ζορι τραβατε? και ναι ρρ το σηκωσε ο αλαφουζος ο δικος σου καλυτερος ειναι? και εσεις που βγαινετε και λετε ειμαι πρωτος με 17 διαφορα απο τον παοκ. Απο κει φαινετΙ ποσο σε τσουζι φιλε που μιλας για πρωταθλημα Ενω παιζουμε κυπελλο . Και πρωταθλημα στημενο και το λεει ολος ο κοσμος περα απο τους ολυμπιακους. Τυχαιοο??? στα μεταξυ σας παιχνιδια με τον παοκ δν εχετε παραπανω νικες? οποτε γτ τον κραζετε κατωτερος σας δν ειναι οπως και ο παναθηναικος κλειστε λιγο το στομα και δειτε μπαλα

στις 27/04/2014 14:24
Erxomaste21 afou Kai i omada sou xrostaei sto dimosio me Liga Logia lefta tou aplou laou kai ti thes na Mas peis oti i aek einai kathari

στις 27/04/2014 16:20
eetsi είναι φιλε footboolfan όπως τα λες είναι...όσο για σένα ερχόμαστε ξερολα εσύ δεν θες να διαβάζεις μάλλον

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.