Γ΄Εθνική: Γιόρτασε με τεσσάρα η ΑΕΚ

Γ΄Εθνική: Γιόρτασε με τεσσάρα η ΑΕΚ



Μια ημέρα πριν από τη συμπλήρωση 90 χρόνων από την ίδρυση της, η ΑΕΚ άφησε πίσω τις κακές τις εμφανίσεις, νικώντας με 4-0 τον Αστέρα Βάρης στο ΟΑΚΑ χάρη στα τέρματα των Σταθάκη (14’), Ντακόλ (16’), Πλατέλλας (71’) και Τσεβάς (74’).

Εύκολο απόγευμα είχε απέναντι στον Αστέρα Βάρης είχε η ΑΕΚ, η οποία πετυχαίνοντας δύο γκολ πριν τη συμπλήρωση 20 λεπτών παιχνιδιού, «καθάρισε» από νωρίς την υπόθεση νίκη (4-0), γιορτάζοντας με τον καλύτερο τρόπο τα 90α γενέθλια του συλλόγου.

Η «Ένωση» ξεκίνησε εντυπωσιακά και άνοιξε το σκορ μόλις στο 14ο λεπτό με το τέρμα του Σταθάκη, ενώ δύο λεπτά μετά ο Ντακόλ με ωραία ενέργεια «έγραψε» το 2-0 για τους γηπεδούχους.

Στην συνέχεια ο ρυθμός της ομάδας του Τραϊανού Δέλλα έπεσε αισθητά, με αποτέλεσμα το 3ο γκολ να έρθει στο 71ο λεπτό, όταν ο Πλατέλλας με εκπληκτικό σουτ έδωσε προβάδισμα τριών τερμάτων στην ΑΕΚ.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε τρία λεπτά μετά ο Τσεβάς, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0 στο 74’ μετά από ωραία συνεργασία των γηπεδούχων.



Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

26 σχόλια:

στις 12/04/2014 19:21
ΦΟΒΟΣ ΚΑΙ ΤΡΟΜΟΣ ΚΡΥΦΤΕΙΤΕ ΟΛΛΟΙ!

στις 12/04/2014 19:22
xaxaxaxaxaaxaa

στις 12/04/2014 19:47
erxomaste21: prose3te mn 3ana pesete pali stn g kai klaite meta zwa...

AAAAAAAAAAAAAAAAXXXXXXXX KOULAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

στις 12/04/2014 19:48
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΙΜΠΕ ΜΑΓΚΑ

στις 12/04/2014 20:00
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΕΚ ΓΙΑ ΤΑ 90 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΕΛΑΤΕ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΜΑΥΡΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΝΑΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΔΟΥΜΕ, ΜΑΣ ΛΕΙΨΑΤΕ!!!

στις 12/04/2014 20:17
Tziovani 10 sostos

kostasgg

tis giagias sou to vrakolastixo malaka ante na pas na gamitheis

στις 12/04/2014 20:53
emeis anevenoume me podosfero eseis an peftate 8a anevenate 'sta xartia'

στις 12/04/2014 21:10
ΜΠΙΛΜΠΑΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΛΔ ΑΝ ΤΟΥΣ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΟ? ΣΥΝΗΘΕΙΣΜΕΝΑ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΑΠ ΤΑ ΧΙΟΝΙΑ ΘΑ ΦΑΝΕ 6 ΚΑΙ ΘΑ ΠΟΥΝΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

στις 12/04/2014 21:31
ΕΡΧΟΣΑΣΤΕ 41 ΑΜΦΙΒΑΛΕΙΣ???

στις 12/04/2014 23:49
δεν υποστηριζω καμια Ελληνικη ομαδα αλλα τα τελευταια 15 χρονια τουλαχιστον, ο ΟΣΦΠ ειναι κυριαρχος και μου την δινει αφανταστα που καθεστε και λετε Παναθηναικοι, Αεκτζηδες και Παοκτζηδες οτι μια ζωη στα χαρτια και οτι αλλες μλκιες λετε, αμα ησασταν τοσο μαγκες να το περνατε και εσεις στα χαρτια τεσπα, ας ερθω λιγο στο θεμα που εχουν ανοιξει οι Αεκτζηδες, οταν ερθετε και 'γαμησετε' και τα κατακτησετε πρωταθληματα ,κυπελα και τι στο πουτσο αλλο θελετε τοτε μπραβο σας και μαγκια σας αλλα ως τοτε μην λετε μλκιες

ευχαριστω

στις 13/04/2014 00:02
ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ 41 ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ ΜΩΡΗ ΛΟΥΛΟΥ,ΕΓΩ ΑΝ ΕΙΜΟΥΝΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΝΤΡΕΠΟΜΟΥΝΑ ΝΑ ΛΕΩ ΟΛΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΙΠΕΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΙΛΕΙΚΡΕΙΝΑ, ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΙΚΟΣΙ ΧΡΟΝΙΑ? ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΙΚΟΣΙ ΧΡΟΝΙΑ?? ΚΑΙ ΕΝΝΑΣ ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΚΟΜΗ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ, ΕΙΚΟΣΙ??!!!!!!!!!!!! ΕΓΩ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΘΑ ΝΤΡΕΠΟΜΟΥΝΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΡΥΒΟΜΟΥΝΑ

στις 13/04/2014 00:26
Ο ΤΡΟΧΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ??? ΓΙΑΤΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ, ΕΙΝΑΙ ΟΝΟΙΡΟ, ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ ΜΕ ΖΩΗ ΜΑΖΙ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΖΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΟΟΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!

στις 13/04/2014 01:29
ονοιρο χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

στις 13/04/2014 02:25
ολες οι ομαδες εχουν ιστορια......καποιοι λενε για χαμενες πατριδες...για βυζαντιο...για προσφυγια...και αλλοι για λιμανι...για ναυτακια...για στολο...και μονο τα εμβληματα και τα χρωματα των ομαδων φτανουν....ολοι εχουν ιστορια και δεν ξεχναμε.....κοσκοτας σαλιαρελης λουβαρης κοκκαλης μαρινακης.....

στις 13/04/2014 02:30
δυστυχως ολα ειναι χρημα!!!!ευτυχως ομως που υπαρχει και η ιστορια....οι ριζες ειναι ριζες και οι χαμενες πατριδες αρκουν!!!!οτι και να γινει οπου και να παιζουμε η ΑΕΚΑΡΑ θα ειναι ιστορια!!!!!!!

στις 13/04/2014 08:19
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΤΕΟ ΓΙΓΑΝΤΑ ...ΑΝ ΤΟ 69 ΕΙΝΑΙ Η ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΟΥ ΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΒΑΡΑΝ ΜΟΝΟ ΠΑΛΑΜΑΚΙΑ

στις 13/04/2014 10:38
ΚΟΚΟΚΟΚΟΚΟΚΟΚΟΚΟΚΟΚΟΟΚΟΚΟΚΟΚΟ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΡΥΦΤΕΙΤΕ!!!!

στις 13/04/2014 10:39
Η ΤΣΙΤΑΝΤΕΛΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ!!!!

στις 13/04/2014 11:01
φιλε τζιοβανι μαλλον δεν ξερεις την ιστορια της αεκ στην ευρωπη θελεις μερικα παραδειγματα? αεκ-μιλαν 1-0 το 2007 οταν η μιλαν πηρε το τσαμπιονς λιγκ φυσικα δεν θελεις να σου πω τα ονοματα της τοτε μιλαν ε? ενω εσυ που εισαι μαγκας τι εκανες επεσες με την φετινη united και σου 3 εριξε και σε απεκλεισε δεν λεω οταν την νικησες ηταν καλα και μπραβο (χωρις ειρονεια) αλλα τι να το κανεις? και οσο βλεπω μπενεις εδω στο θεμα αυτο που μιλαει για την αεκ εσυ γιατι ασχολεισαι? αμα μπενεις μονο για να κραξεις καλυτερα παρατησε τον αθλητισμο

στις 13/04/2014 12:19
ΑΛΛΟΣ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ ΤΑ 41 ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΣΤΗΝ ΦΟΥΤΜΠΟΛ ΛΙΓΚ ΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ!

στις 13/04/2014 13:21
tb12345 ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΡΑΖΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΥΤΕ ΒΡΙΖΩ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΡΩΤΟΣ,ΕΔΩ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΙ ΛΕΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΧΙΟΥΜΟΡ Ε ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ!

στις 13/04/2014 14:05
ΦΕΥΓΟΥΜΕ 41 ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΚΟΛΗΤΑΡΙ ΤΟΥ ΒΑΖΕΛΟΥ

στις 13/04/2014 14:13
ΚΟΤΑ ΓΕΜΙΣΤΗ!!!

στις 13/04/2014 14:18
ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ Ο ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗΣ ΛΕΕΙ ΣΤΟ ΝΑΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΙΑΚΟΠΤΕΣ ΡΕΥΜΑΤΟΣ, ΓΙΑΤΙ???

στις 13/04/2014 14:27
ΡΕ ΞΕΧΑΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΤΕ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΚΛΕΙΝΕΤΕ ΤΑ 90, ΑΝΤΕ ΡΕ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΥΓΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΟ 2090!

στις 13/04/2014 15:01
ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ 41 ΜΟΛΛΙΣ ΕΦΑΓΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ, ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΑΦΗΝΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΡΙΞΩ ΕΝΝΑΝ ΥΠΝΑΚΟ ΚΑΜΙΑ ΩΡΙΤΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΤΑΧΤΩ ΜΕΤΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΤΟ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΘΡΙΑΜΒΟΥ , ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΕΛΑΤΕ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΤΕ ΜΟΝΟ ΠΑΡΤΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΡΙΝ, ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.