Ποινική δίωξη σε Σαρρή, Πιλάβιο και Γκαγκάτση!

Ποινική δίωξη σε Σαρρή, Πιλάβιο και Γκαγκάτση!



Ποινική δίωξη σε βαθμό κακουργήματος ασκήθηκε στον νυν πρόεδρο της ΕΠΟ, Γιώργο Σαρρή αλλά και τους πρώην, Σοφοκλή Πιλάβιο και Βασίλη Γκαγκάτση, καθώς και σε άλλα 23 μέλη του Δ.Σ. της Ομοσπονδίας για την υπόθεση της «κάρτας υγείας» των ποδοσφαιριστών!

Ο οικονομικός εισαγγελέας Παναγιώτης Αθανασίου άσκησε ποινική δίωξη σε βαθμό κακουργήματος στους τρεις τελευταίους προέδρους της ΕΠΟ, Γιώργο Σαρρή, Σοφοκλή Πιλάβιο και Βασίλη Γκαγκάτση για την υπόθεση της «κάρτα υγείας» των ποδοσφαιριστών!

Ποινικές διώξεις ασκήθηκαν ακόμα σε 23 ακόμα μέλη των Δ.Σ. της ΕΠΟ από το 2006 έως το 2011, τα οποία συμμετείχαν στις συνεδριάσεις του διοικητικού συμβουλίου σχετικά με το θέμα της «κάρτας υγείας».

Η δίωξη βασίζεται στο ότι οι κατηγορούμενοι φέρονται να ζημίωσαν το ελληνικό δημόσιο κατά 9,7 εκατ. ευρώ, ποσό το οποίο που αντιστοιχεί σε μετρήσεις ποδοσφαιριστών, οι οποίες δεν πραγματοποιήθηκαν πότε!




Σχολιασμός

11 σχόλια:

στις 21/03/2014 19:13
τα παντα ανετρεποντε ο ηλεκτρονικος προγραματισμος φερνη στο φως οτι εμεις οι ελληνες φεραμε τηναθλιοτητα κλεβοντας ολοι στο αποσπασμα και η τεφρα τους εξω απο το χορικα υδατα

στις 21/03/2014 19:24
μην χαιρεστε τα οργανα του πρωην κοκκαλη και νυν του μαρινακη δεν θα παθουν τιποτα, θα αθωοθουν πανυγηρικα

στις 21/03/2014 21:08
Ε ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ..ΑΠΟ ΚΟΥΝΙΑ.

στις 21/03/2014 21:25
kamerios1

exeis dikio parolo pou theloun poly gamisi ta kolopaida

στις 22/03/2014 08:27
Ronnie7Sulivan esu eisai malakas apo kounia 8a eprepe na ntrepesai gia thn malakia pou petakses mpoufe

στις 22/03/2014 12:28
xaxaxa impe oreo to kenourgi sou acc oti peis mono o olympiakos fteei axxaxa ante re 15xrone mathe mpala

στις 22/03/2014 15:21
imperator ΜΑΣ ΕΛΕΙΨΕΣ ΡΕ ΠΡΟΒΑΤΑΚΙ!!! ΒΕΕΕΕ ΒΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!

στις 22/03/2014 15:47
Ο ΤΙΓΡΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΞΕΜΟΥ.....ΜΕ ΧΑΝΟΥΜΑΚΙ

στις 22/03/2014 16:02
τελικα ρε imperator o ο μητρογλου ειναι παιχτουρα? εσυ μεχρι εχθεσ μασ ελλεγεσ πωσ ειναι για τα μπαζα, αααα ρε κωλοτουμπεσ

στις 22/03/2014 16:19
ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΧΑΝΟΥΜΑΚΙΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΤΥΧΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΖΕΤΕ ΣΤΗ Γ' ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΣΥΝΑΝΤΑΜΕ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΟΥΝΕΛΑΚΙΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΓΑΜΗΣΙΑ ΘΑ ΦΑΝΕ, ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ!

στις 24/03/2014 04:14
Βρε αρχιμαλακομπουκωμενο sullivan οταν οι κωνσταντινοπουλιτες ειχαν σχολεια..εμποριο..εσυ ξεπλενες τα ποδαρια σου στα αποβλητα του κηφισου παλιομαλακα...η κωνσταντινουπολη παλιομαλαπερδα τη χτισανε οι ελληνες και αυτα τα σπιτια που δειχνουν στις τουρκικες σειρες ηταν κατα 90% των ελληνων ..

Ειπαμε ρε μαλακα οπαδισμος οκ ο καθενας αγαπαει την ομαδα του αλλα μη βριζουμε την ιστορια μας.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.