Μπουντεσλίγκα: Διέλυσε τη Σάλκε η Μπάγερν (video)

Μπουντεσλίγκα: Διέλυσε τη Σάλκε η Μπάγερν (video)

Αφορά τον αγώνα ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΜΠΑΓΕΡΝ


Με τον Άριερ Ρόμπεν να πετυχαίνει χατ-τρικ (15’, 28’, 77’ πεν.), η Μπάγερν διέλυσε με 5-1 την Σάλκε στην «Άλιανζ Αρίνα», πήρε την 15η συνεχόμενη νίκη της στην Μπουντεσλίγκα και πλέον το μόνο ενδιαφέρον που έχει απομείνει είναι με πόσους βαθμούς διαφορά θα τερματίσει από τη δεύτερη θέση! Αποβλήθηκε στο 75' ο Παπαδόπουλους.

Λίγες ημέρες μετά την «βαριά» ήττα με 6-1 από την Ρεάλ, η Σάλκε γνώρισε ακόμα μια συντριβή, καθώς ηττήθηκε με 5-1 από τη Μπάγερν, η οποία έκανε… πλάκα στους «βασιλικούς μπλε».

Και αυτό διότι οι Βαυαροί πέτυχαν τέσσερα γκολ πριν την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα (!), με τον Ρόμπεν (15’, 28’) και τους Αλάμπα (3’), Μάντζουκιτς (24’) να «καθαρίζουν» πολύ νωρίς την νίκη για την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα.

Στην επανάληψη, η Μπάγερν είχε ευκαιρίες για να διευρύνει κι’ άλλο το προβάδισμα της, ωστόσο στο 64’ ο Ραφίνια με αυτογκόλ μείωσε σε 4-1 για τη Σάλκε.

Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε στο 77’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Ρόμπεν ο οποίος σημείωσε χατ-τρικ και έφτασε τα 10 γκολ τη φετινή σεζόν στο πρωτάθλημα.

Με αυτή τη νίκη και σε συνδυασμό με την ήττα της Λεβερκούζεν, οι πρωταθλητές Ευρώπης και Γερμανίας ξέφυγαν με +20 από την δεύτερη πλέον Ντόρτμουντ, ενώ παραμένουν αήττητοι τη φετινή σεζόν στο πρωτάθλημα.

Στον αντίποδα η Σάλκε η οποία τελείωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Παπαδόπουλου στο 75’, έμεινε στην 4η θέση με 41 βαθμούς και έδωσε την ευκαιρία στην Βόλφμσπουργκ να την προσπεράσει εφόσον πάρει τη νίκη στο αυριανό παιχνίδι με τη Χόφενχάιμ.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΜΠΑΓΕΡΝ
1Χ2OverUnder1X
9.005.001.221.352.303.21
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
7.002.601.551.601.85
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.502.202.106.00

Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 01/03/2014 21:35
πώ 6 έφαγε από την Ρεαλάρα και 5 από την Μπάγερν καλά αυτό θα το θυμάτε σε όλη τις την ζωή πώώώώώώώώώ!

στις 01/03/2014 21:38
ΜΩΡΕ ΓΚΟΛ, 11 ΣΕ ΔΥΟ ΑΓΩΝΕΣ ΕΦΑΓΕ Η ΣΑΛΚΕ!

στις 01/03/2014 21:47
Ο ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΦΤΕΕΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ 1 ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΑΛΚΕ,ΤΟΝ ΕΒΑΛΑΝ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΠΑΛΑ ΔΕΝ ΕΠΙΑΝΕ...ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ Κ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΥ..Η ΛΕΞΗ ΤΟΙΧΟΔΙΩΚΤΗΣ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ

στις 01/03/2014 21:53
pragmatika kalutero video den mporousate na vreite ?? kai ama krineis to papadopoulos apo auto to mats paxare shmainei oti den 3ereis tpt apo mpala ... to paidi exei na pai3ei 6 mhnes kai prin traumatisth htan o kaluteros ellhnas paixths ampale paxare

στις 01/03/2014 21:57
ΝΑΙ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕ ΜΕΣΑ ΕΦΑΓΕ 4 ΓΚΟΛ ΕΚΑΝΕ ΠΕΝΑΛΤΥ ΠΗΡΕ ΚΟΚΚΙΝΗ ΝΕΥΡΙΑΣΕ ΕΒΡΙΣΕ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΕΞΩ...ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΚΡΙΝΩ ΜΕΖΟΧ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ?!

στις 01/03/2014 22:02
opoios to epai3e 7+prepei na traba ta malia tou sto hmixrono htan 4-0 kai teliko 5-1 axaxaxaxaxaxaxax

στις 01/03/2014 22:28
re paxare tosa mats epai3e ena mats kako ekane kai ton evgales toixodiwkth pas kala ??

στις 01/03/2014 22:32
ΗΤΑΝ ΑΝΕΤΟΙΜΟΣ ΜΕΖΖΟΧ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ..ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΕΑΝ ΠΑΡΕΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΚΑΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟ ΘΕΛΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΝΑΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΣΤΗΝ ΦΟΡΜΑ ΤΟΥ....

στις 01/03/2014 23:13
akrivos tote gt ton les toixodiwkth ??

στις 02/03/2014 00:04
kala ,,,,h bayern gamaei se olla ta mats tis kai eseis asxoliste me ton papadoloulo,,,les kai ama htan se forma den tha etroge 5 araaa

στις 02/03/2014 01:05
kanane kontra me real h mpager hahaha a re kakomoira salke ti sou emene na patheis

στις 02/03/2014 10:48
giatiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii i salke efage 3 tixera gkol

στις 02/03/2014 13:27
Καλα παει η Schalke!..

στις 02/03/2014 15:08
τοιχοδιωκτης λεει το παλιοσκουπιδο

στις 02/03/2014 17:02
nai kai an den eixe kanei to penalnty to skor 9a allaze soabarh douleia

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.